Praėjus penkiems mėnesiams po Dakaro, sunkiausių pasaulio lenktynių organizatorius Davidas Castera trečiadienio popietę davė startą FIA pasaulio taurės „Andalucia Rally“. Ispanijoje vykstančių varžybų ypač laukė „Agrorodeo“ komanda, kuriai tai yra galimybė atsigriebti už prarastus greičio ruožus Saudo Arabijoje ir pasimatuoti jėgas su Dakaro greičiausiais. Trečiadienį vykusio kvalifikacinio greičio ruožo metu komanda finišavo antroje pozicijoje. Greitesnis buvo tik katarietis Nasseras Al-Attiyah.

Varžybos – gerų emocijų užtaisas

Lenktynininkas Vaidotas Žala teigė, kad trečiadieniui parengtas greičio ruožas buvo labai trumpas apšilimas varžybų dalyviams, tačiau be abejonės labai svarbus. Nors sportiniu tempu lenktynininkams tereikėjo įveikti 8 kilometrus, būtent šios distancijos įveikimo laikas tapo rodikliu pagal kurį bus nustatyti dalyvių starto laikai pirmajame greičio ruože. Dalyviai Andalūzijos trasose tikis dulkių ir siaurų greičio ruožų, tad galimybė pasirinkti starto poziciją yra svarbi pirmojo greičio ruožo strategijos dalis.

„Greičio ruožas iš tiesų nustebino, nes tikėjomės kažko panašaus į klasikinį ralį, o buvo greita ir siaura bekelė su daug akmenų, griovių, tramplinų ir aklų posūkių. Kadangi rugiai dar nenupjauti, todėl didžiąją trasos dalį važiavome nematydami, kas mūsų laukia už posūkio. Tai buvo tikrai geras šaltas dušas, pradžioje nervinausi, tačiau vėliau pradėjau pataikyti į ritmą ir viskas praėjo sklandžiai. Labai smagu vėl grįžti į varžybų rėžimą“, – pasiekęs finišą pasakojo V. Žala.

„Agrorodeo“ komandos pilotas neslėpė, kad dėl klastingų vietų tykančių trasoje, kitų greičio ruožų metu stengsis pasisaugoti šiek tiek labiau, tačiau kartu išlaikyti ir tempą.

Starto pozicijas rinksis patys

Kvalifikacijos metu pirmas 10 vietų užėmusiems lenktynininkams suteikiama teisė pasirinkti, koks jų startinis laikas bus ketvirtadienį. Kadangi kvalifikacijoje pirmąją vietą užėmė Nasseras Al-Attiyah, šis lenktynininkas  tokia galimybe galės pasinaudoti pirmasis. Iškart po jo savo startinę poziciją galės rinktis V. Žala. Trečiasis tokia galimybe galės pasinaudoti ispanas Carlosas Sainzas, o tik vėliau ir kiti 8 dalyviai eilės tvarka.

„Tai tik prologas, tačiau labai gerai, kad galėsime antri pasirinkti startinę poziciją. Strategiją galvoje jau turiu, o varžybos prasidės rytoj, kada mūsų lauks nebe 8 kilometrai, o 177 km“, – sakė V. Žala.

Prie FIA pasaulio taurės „Andalucia Rally“ starto linijos trečiadienį stojo ir dar du lietuviai. Keturračių įskaitoje startavo Dakare besivaržęs Laisvydas Kancius, o motociklų klasėje – Arūno Gelažninko mokinys Modestas Siliūnas.