Čekų prekių ženklas Skoda pristatė projektinį elektrinio dviračio modelį.

Aparatas pristatyta programos, skirtos transporto priemonėms, turinčioms užtikrinti mikromobilumą (važiavimą trumpais atstumais), rėmuose.

Inovacinis projektas, gavęs darbinį pavadinimą klement, siūlo moderniausias technologijas, pasižymi unikaliu dizainu ir yra lengvai valdomas. Būtent tokia yra Skoda mikromobilumo keliuose vizija.

Klement varo galiniame rate sumontuotas 4 kW elektrinis variklis, leidžiantis pasiekti 45 km/val. greitį. Priekiniai hidrauliniai stabdžiai turi ABS, vairas – šviesos diodų apšvietimą ir išmaniojo telefono laikiklį. Originaliai ir paprastai valdomas akceleratorius ir stabdžiai – sukant paminas. Modelis gavo fūturistinio tipo rėmą, o pakaboje panaudoti vienpusės švytuoklės. Konstrukcijoje nėra jokių aiškiai matomų kabelių ar svirčių. „Vairuotojo“ kojos gali ilsėtis ant minėtų dviejų paminų. Perkeliant svorį į priekį aparatas greitėja, atgal – lėtėja. Dvi ličio jonų baterijos leidžia įveikti iki 62 km atstumą. Aparatas sveria tik 25 kg, tačiau kada bus pradėta serijinė gamybą ir kiek ši transporto priemonė galėtų kainuoti, nepranešama.

Modelis Klement skirtas pagerbti ir Skoda įkūrėjus, Lauryną ir Vaclavą Klementus, kurie prieš 124 metus gamino dviračius.