Artėjantį savaitgalį Šiaulių darbo rinkos mokymo centro (DRMC) autodrome susirinks geriausi Lietuvos vairuotojai.

Šeštadienį vyks paskutinis konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2018“ atrankos etapas, o sekmadienį – finalas, po kurio paaiškės vienintelis, gausiantis garbingą titulą ir įspūdingą 2000 Eur vertės prizą.

Konkurse jau vyko du atrankos etapai Klaipėdoje ir Panevėžyje. Pirmajame dalyvavo 65 dalyviai, antrajame – 112. Šiauliuose norą dalyvauti pareiškė 98 vairuotojai, iš kurių į finalą pateks tik aštuoni: 6 geriausiai pasirodę atrankos etape, bent 1 geriausius rezultatus pademonstravusi moteris ir bent 1 geriausias jaunas vairuotojas, turintis iki 2 metų stažą.

Į atrankos etapą Šiauliuose, kaip ir praėjusiais metais, atvyks ne vienas „Geriausio Lietuvos vairuotojo“ konkurse aukštą vietą užėmęs dalyvis, tarp jų – ir 2016-2017 metų nugalėtojas Kęstutis Taškūnas. Tačiau šiemet konkurso organizatoriai įvedė taisyklę – kartą jau iškovoję geriausio vairuotojo apdovanojimą, dalyviai gauna papildomų baudos balų atrankos etape ir į finalą patekti jiems sunkiau. Taip siekiama paskatinti kuo daugiau žmonių dalyvauti konkurse ir praplėsti savo žinias apie eismą.

Atrankos etape vairuotojų tradiciškai laukia 4 rungtys. Pirmame etape – 30 klausimų teorijos testas, kuriame atskleidžiamos dalyvių žinios apie saugų eismą, transporto specifiką, automobilius ir jų detales. Geriausiai teorijos užduotis atlikę vairuotojai patenka į antrąjį etapą, kuriame reikia vairuoti „Suzuki“ automobilius dviejose slalomo trasose ir atpažinti „Blue Print“ automobilių detales.

Vairuotojai konkurse ne tik išbando automobilius įvairiose profesionalų parengtose trasose ar gauna naujų teorijos žinių. Pirmuose dviejuose etapuose konkurso dalyvius sužavėjo „Neste“ atliktas eksperimentas – deginant skirtingas dyzelino rūšis baltame inde, matoma, kurie degalai palieka akivaizdžiai mažiau nuosėdų ir taip prailgina variklio eksploatacijos laiką.

Finalas vyks sekmadienį toje pačioje vietoje – Šiaulių DRMC autodrome. Čia susirinkę 24 pretendentai turės 8 užduotis. Dalis jų susiję su vairavimu, dalis – su teorija. Užduotys iš anksto neatskleidžiamos, tačiau konkurso organizatoriai teigia išnaudosiantys visą didžiausio Lietuvoje autodromo teritoriją: lenktynių, bekelės trasas, poligonus su slidžiomis dangomis bei daugybę klasių.

Geriausiam Lietuvos vairuotojui atiteks įspūdingas prizas – startas kitų metų pirmą birželio savaitgalį vyksiančiame „Press ralyje 2019“ su paketu „viskas įskaičiuota“: jam bus suteiktas automobilis, degalai, apmokėtas startinis mokestis, o siekiant suteikti maksimalų teigiamų emocijų kiekį, šalia sėdės profesionalus šturmanas. Konkurso nugalėtojui tereikės mėgautis vairavimu įvairiose ralio trasose.