„Royal Enfield“ – bene seniausias pasaulyje motociklų gamintojo prekių ženklas. Turbūt būtent todėl jis, šiandieniniame skubančiame ir besikeičiančiame pasaulyje, yra puikus senųjų, nesanstančių klasikinių tradicijų pavyzdys. Net ir šiandien, kai daugelyje gamyklų žmones seniai išstūmė robotai, „Royal Enfield“ motociklus patyrę įmonės inžinieriai renka rankomis.

„Royal Enfield“ nepasiduoda masinei skubėjimo manijai, tad kiekvienas motociklas renkamas ir dailinimas mažiausiai savaitę. Kiekviena varžtelis įsukamas ir priveržiamas rankomis laikantis per metų metus nusistovėjusių specifikacijų reikalavimų. . Kadaise apie tokius motociklus galėjome tik pasvajoti, tačiau šiandien juos galima ir pamatyti, ir pačiupinėti ir įsigyti iš „Royal Enfield“ platintojo Vilniuje – motociklų salono „MotoPro“. Plačiau apie šiuos klasikinius motociklus prim.lt skaitytojams pasakoja salono vadovas Dainius Sakalauskas.

Kaip kilo mintis pradėti prekiauti „Royal Enfield“ motociklais?

Mes jais prekiaujame kaip platintojai ir džiaugiamės tuo, nes „Royal Enfield” – tai tūkstančius gerbėjų visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą, turintis motociklas – legenda. Jo istorija prasidėjo Didžiojoje Britanijoje dar XIX amžiuje. Jei tiksliau – 1890-aisiais ir tęsiasi iki šiol. Ne visi prekių ženklai gali pasigirti tokia praeitimi.

„Royal Enfield“ pagrįstai tituluojamas seniausiu motociklų gamintoju, lenkiančiu net tokius prekių ženklus kaip „Harley Davidson“ ar „Triumph“. Pirmasis „Royal Enfield” motociklas, su ant priekinio rato esančiu varikliu, į gatves išvažiavo 1901 m.

IMGP5443 Custom

Jie tikrai iki šiol renkami tik rankomis, ir tik Anglijoje? 

Motociklai renkami rankomis, bet… Indijoje. Matyt todėl tenai mūsų tautiečiai tiek važiavo, tiek planuoja važiuoti būtent su „Royal Enfield“

Kuo šie motociklai skiriasi nuo lietuviams įprastų „harlių“ ir „panasonikų“?

Kiekvienas „RE“ surinktas rankomis. Taigi, jis toks pat, bet kartu kažkiek kitoks, negu buvęs prieš jį ar eisiantis po jo. Manau, kad iš bendros motociklų masės „RE“ išsiskiria savitumu ir originalumu.

IMGP5444 Custom

Ar kiekvienas tautietis, įpratęs prie kompiuterių ir plastiko, mokės elgtis su tokiu motociklu (užvedimo kojelė ir t.t.)?

Visi nauji „RE“ turi tiek būtiną šių dienų moto technikai elektrinį starterį, tiek ir klasikinę užvedimo kojelę. Tai – kombinuota ir vieną kitą papildanti užvedimo sistema, tad, manau, problemų niekam neturėtų kilti.

IMGP5448 Custom

„Royal Enfield“ vairuotojas – koks jis?

Galbūt savotiškas klasikos romantikas. Pasaulinė statistika rodo, kad „Royal Enfield” renkasi žmonės, vertinantys ne tik techniniame pase nurodytus duomenis, bet šio prekių ženklo unikalumą ir ilgą istoriją. Lietuvių gal neišvardinsiu, tačiau kalbant apie pasaulinio lygio garsenybes, „RE“ pasirinko aktorius Brandas Pitas, muzikantas Chulio Iglesijas, senosios kartos NBA žvaigždė Karlas Maloune ir kiti.

IMGP5455 Custom

Kaip manote, kodėl lietuviai bijo naujovių – jiems trūksta informacijos ar esame labai konservatyvūs?

Šiuos motociklus renkasi žmonės kurie nebijo išsiskirti iš minios, nori klasikinio modelio, istorinio dvelksmo ir „kažko“ savito. Ne visiems tai yra priimtina, bet tie, kas tampa „RE“ savininkais, paprastai, lieka jiems ištikimi ne vienus metus ar net ne vieną kartą.

Ką galite pasakyti apie šių motociklų patikimumą?

Nauji „RE“ motociklai nuo senųjų skiriasi tuo, kad jie vietoj karbiuratorių turi įpurškimo sistemą. Tvarkingai eksploatuojant ir jais rūpinantis, „RE“ tarnaus tikrai ilgai. Už meilę jiems – jie atsakys tuo pačiu – meile jums. (juokiasi).

IMGP5454 Custom

Kaip šie motociklai elgiasi Lietuvos keliuose? Jiems tinka mūsų benzinas?

Būdamas ypatingai manevringas, „RE“ motociklas – ideali transporto priemonė didmiesčiuose, kur daug automobilių ir intensyvus judėjimas. Benzinas, jeigu naudotis oficialių kolonėlių paslaugomis, – idealus. Kita vertus, jei bus pilamas neaiškios kilmės kuras, tada gali „užsilenkti“ bet kuris motociklas.

Kokia šiems motociklams taikoma garantija?

Standartinė garantija – 2 metai.

IMGP5452 Custom

Ar gali klientai tikėtis pogarantinio aptarnavimo?

Tikrai taip. Rūpinamės savo klientais, nesvarbu, motociklas garantinis ar garantija jau pasibaigus.

Ar ne pas jus pirktų „Royal Endfield“ savininkai gali kreiptis pagalbos į „MotoPro“?

Žinoma. Visada esame pasirengę padėti, tad, esant reikalui, pasirūpinsime tiek „RE“ atsarginėmis dalimis, tiek ir pačių motociklų remontu.

 

Dėkui už pokalbį.

Kalbėjosi V. Misevičius

Logo auto PRIM 2012-08-08