Šis savaitgalis buvo karštas ne tik oro prasme bet ir dalyvių gausa, startavo per 70 sportininkų. Kovas kiekvienoje klasėje lydėjo intriga iki pat rezultatų paskelbimo, vyravo didelė konkurencija trasoje, kurioje neišvengta ir susidūrimų, o varžybų prizininkus skyrė vos sekundžių dalys.

Nuo antrojo etapo prie lietuvių „Rotax” bendruomenės prisijungia Latvija. Aukštas kaimynų meistriškumo lygis tik padidino konkurenciją varžybose. Greta užsiregistravusių 48 lietuvių į startą Anykščių kartingo trasoje stojo net 24 latviai.

Visų akys krypo į „Rotax Junior“ klasę, kur savo jėgas išmėginti atvyko 2020 metų Lietuvos, Latvijos bei Šiaurės regiono čempionas bei šiuo metu prizines vietas skinantis „FIA” Europos čempionate Tomas Štolcermanis. Deja, šį kartą varžybos jam nesiklostė sėkmingai. Per lietų vykusiame pusfinalyje latvis užtikrintai pirmavo, tačiau vienoje iš tiesiųjų nesuvaldė savo karto ir įčiuožė į atitvarus, sportininkų užkulisiuose vadinamus „čempionų siena“. Teko trumpam stabdyti varžybas.

Finaliniame važiavime Tomas Štolcermanis startavo su skaudančia ranka iš paskutinės vietos. Čia jis sėkmingai kopė pozicijomis aukštyn. Bet Fortūna vėl nusisuko nuo latvio. Jis išslydo iš trasos į žolę ir vėl pozicijomis nusirito į paskutinę vietą. Nepaisant nesėkmės, Tomas Štolcermanis pademonstravo tikrą kovotojo dvasią ir finaliniame važiavime fiksavo greičiausią rato įveikimo laiką „Rotax Junior“ klasėje.

Svečiai iš Latvijos iškovojo pirmas vietas „Rotax Micromax”, „Minimax” ir „Junior” klasėse. Tačiau, lietuviai buvo greitesni galingiausiųjų klasėse „Rotax DD2” ir „Rotax DD2 Master”. Pastarųjų dviejų klasių sportininkai nestigo gerų emocijų po varžybų. Gausiausiame dalyvių būryje, finišavusieji „sutilpo“ į 1 sekundę. Toks rezultatas rodo aukštą „Rotax Max Challenge powered by Spark Energy“ varžybų mesitriškumo lygį.

“Džiaugiuosi, kad išaugo konkurencija, sportininkams yra su kuo varžytis bei iš ko semtis patirties. Tai tik sezono pradžia, tad tikimės, kad dalyvių tik daugės, o motyvacija gerintis rezultatus nedings,“ – po varžybų komentavo organizatorius Martynas Tankevičius.

“Rotax Max Lithuania Challenge Round powered by Spark Energy” antrojo etapo rezultatai:

– Rotax Micromax

 1. Adrians Tions
 2. Vanesa Šilkūnaitė
 3. Jokūbas Vaškelis

– Rotax Minimax

 1. Roberts Purmalis
 2. 2. Toms Strele
 3. Tomas Rudokas

– Rotax Junior

 1. Alexander Skjelten
 2. Edgars Vilcans
 3. Laurynas Žadeika

– Rotax DD2

 1. Maksim Golubov
 2. Krists Ziders
 3. Krišs Jaunzemis

– Rotax DD2 master

 1. Mykolas Mazinas
 2. Juris Zalitis
 3. Armands Kančs

Liepos 3-5 dienomis startuoja trečiasis etapas Aukštadvaryje.