Pasaulį užklupusi pandemija sugriovė viso pasaulio automobilių sportą. Griuvo ir Pasaulio ralio-kroso čempionatas, kuriame turėjo lenktyniauti vienintelis lietuvis Rokas Baciuška.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Pagaliau paskelbtas preliminarus Pasaulio čempionato kalendorius, pirmasis etapas turėtų prasidėti rugpjūčio pabaigoje. Taip vėlai prasidedančios lenktynės atvėrė kitas galimybes – R. Baciuška ketina startuoti Lietuvos kartingo čempionato galingiausioje KZ2 klasėje.

„Kaip sako liaudis, kai vienos durys užsidaro, atsiveria kitos. Taip ir man šiemet – jau dalyvavau virtualiame Pasaulio ralio-kroso čempionato etape. Po gero pasirodymo, panašu, kad ir į kitą etapą būsiu kviečiamas. Planuoju dalyvauti ir Lietuvos kartingo čempionate o ir mano pagrindinis tikslas – Pasaulio ralio–kroso čempionatas taip pat išlieka. Todėl galų gale tikiuosi viskas pasisuks tik į gera,“ – pasakoja Rokas Baciuška.

Rokas turi ir daugiau puikių naujienų – buvo pasirašyta ilgalaikė bendradarbiavimo sutartis su „Dynami:t“ prekės ženklo valdytojais – įmone „Volfas Engelman“. Kompanija išleido specialią „Dynami:t“ vitamininio gėrimo versiją su Roko Baciuškos atvaizdu. Jau netrukus jis pasirodys daugumoje mūsų šalies maisto prekių parduotuvių. Šiuo gėrimu galės mėgautis visi norintys, tame tarpe ir nepilnamečiai, nes tai ne energetinis, o gaivusis gėrimas, praturtintas vitaminais.

„Jau kurį laiką stebime perspektyvius Lietuvos sportininkus. „Dynami:t“ visą laiką buvo orientuotas į lenktynes ir azartą, turime savo žiedinių lenktynių komandą, bendradarbiaujam su kartingo, ralio, drifto, motokroso, žiedinių motociklų sporto atstovais. O kai Rokas pradėjo atstovauti Lietuvą aukščiausio rango lenktynėse, iš karto gimė idėja bendradarbiauti,“ – sako „Volfas Engelman“ rinkodaros vadovas Mantas Matukaitis.

„Tai buvo itin netikėta ir itin maloni žinia. Jau kurį laiką galvojau, kad būtų labai įdomu turėti kokį nors produktą su savo atvaizdu, kurį galėčiau reklamuoti. Neseniai „Sleeping Angel“ sukūrė mano vardo specialių pagalvių ir patalynės seriją. O kai  paskambino Mantas Matukaitis ir pasiūlė bendrauti su „Dynami:t“, labai nudžiugau ir iš karto supratau, kad mes rasime bendrą kalbą,“ – sako Rokas Baciuška.

Lenktynininkas ragina visus savo gerbėjus ieškoti gėrimo su Roko atvaizdu, nes tai ne tik puikus gėrimas, tačiau ir parama lenktynininkui.

„Pirkdami mano vardo gėrimą ne tik mėgausitės puikiu skoniu, bet ir paremsite mane, nes dalis pelno, pardavus šį gėrimą, bus skirta paremti mano lenktyniavimą Pasaulio čempionate,“ – pasakoja R. Baciuška.

Artimiausiuose Roko planuose yra pirmasis Lietuvos kartingo čempionato etapas. Jis preliminariai turėtų įvykti jau labai greitai – paskutinį gegužės savaitgalį. Tai bus vienos pirmųjų lenktynių, kurias bus leista rengti Lietuvoje po karantino.

„Gal ir nepavyks suderinti ir sudalyvauti visuose Lietuvos čempionato etapuose, juk mano pagrindinis tikslas yra Pasaulis. Tačiau džiaugiuosi, kad galėsiu palenktyniauti Lietuvoje bent keliuose etapuose. Nors kažkokių didelių tikslų sau nekeliu, nes man tai tik treniruotė, tačiau neketinu niekam nusileisti ir kaip bet kokiose varžybose, sieksiu tik aukščiausių tikslų,“ – sako R. Baciuška.

Pagrindinis lietuvio uždavinys – kuo geriau pasirodyti Pasaulio ralio-kroso čempionate, kuriame jis kartu su legendiniu Prancūzijos sportininku Guerlain Chicherit atstovaus „Unkorrupted“ komandą.