Šiuo metu už lango ruduo. Nenumaldomai artėja žiema – šaltas, tamsus ir pavojingas visiems eismo dalyviams laikotarpis.

Kol vieni jo laukia abejingai, o kiti, sėsdami prie vairo neblaivūs, net perėjose „šienauja“ pėsčiuosius, mūsų bičiuliai – moto klubo „Roadhogs MC“ nariai nusprendė imtis iniciatyvos ir pasirūpinti visų mūsų saugumu keliuose.

Pasak klubo atstovo Laimono „Capone“ Stanulio, mintis imtis saugaus eismo akcijos, skirtos pėstiesiems, kilo po paskutinių garsių ir visą šalį sukrėtusių eismo įvykių. „Dienos trumpėja, matomumas keliuose prastėja, eismo dalyviai vis dar nevertina tiek savo, tiek ir kitų gyvybių. Vieni laksto beprotišku greičiu ar vairuoja išgėrę, kiti vengia nešioti jų gyvybes galinčius išgelbėti atšvaitus. Taip tęstis neturėtų.“ – teigė „Capone“.

„Siekiant, kad situacija mūsų keliuose bent kažkiek pasikeistų, moto klubas, kartu su Lietuvos Automobilių Kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos, nusprendė nuo kalbų pereiti prie realių darbų. LAKD moto klubą parėmė atšvaitais, o „Roadhogs MC“ nariai juos dalins kelyje sutiktiems pėstiesiems. Planuojama išdalinti keli šimtai atšvaitų visoje Lietuvoje, ypač dėmesį skirsim regioniniams keliams bei garbaus amžiaus pėstiesiems, nes ten keliai apšviesti prasčiausiai, o eismas vyksta ganėtinai intensyviai.“ – dalinosi planais baikeris.

„Orientuosimės į tuos regionus, kuriuose gyvena ar dirba klubo nariai. Kalbant konkrečiau tai būtų Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kazlų Rūdos rajonai ir taip pat Anykščių, Pasvalio, Biržų regionai. Pradiniai planai yra tokie, tačiau, tikėtina, akcijos „geografija“ bus gerokai platesnė. Reikalas tas, kad klubo nariai vežiosis atšvaitus su savimi, kur bevažiuotų ir dalins juos visiems, kurie atšvaitų neturės“.

„Nenorime, kad akcija taptų „uždara“ – toliau pasakoja „Capone“ –, todėl joje dalyvaus ne tik klubo nariai bei kandidatai, bet ir kiti klubui prijaučiantys baikeriai. Deja, bent jau į pirmąją akciją negalėsime priimti „žmonių iš gatvės“. Ne todėl, kad atsiribotume nuo kitų, bet todėl, kad šį kartą atšvaitų kiekis yra ribotas. Kita vertus, jei žmogus turi kažkokių minčių dėl šios akcijos ar dėl eismo saugumo kaip tokio, nori prisidėti prie padėties šalies keliuose gerinimo, su malonumu išklausysim.“

„Taip pat noriu pabrėžti, kad šios akcijos tikslai neapsiriboja vien atšvaitų dalyba. – pasakoja toliau baikeris.– Stengsimės atkreipti pėsčiųjų, dviratininkų dėmesį, jei jie nusižengia kelių eismo taisyklėms. Vienas dažniausių pasitaikančių atvejų – pėstieji eina ne ta kelio puse. Mūsų tikslas yra padėti eismo dalyviams „susikalbėti“, kad nebūtų to skirtymo į „mes“ ir „jie“, nes keliais naudojamės visi.“

„Taip pat norim parodyti, kad pilietinė, visuomeninė iniciatyva yra svarbus ir reikalingas dalykas. Gal ne vienam piliečiui kyla minčių, kaip pakeisti į gerąją pusę tą ar kitą dalyką, bet daugelis nuleidžia rankas net nepabandę. Valstybinės institucijos dirba savo darbą, tačiau jos ne viską spėja, gal ne visko nori imtis, tad daug puikių idėjų „miršta“ kabinetuose, nesulaukus valdininkų palaiminimo“.– karčią tiesą išsako baikeris.

„Mes, moto klubas „Roadhogs MC“, esame dėkingi Lietuvos automobilių kelių direkcijai, ir konkrečiai – Saugaus eismo skyriaus vedėjui Nemunui Abukauskui kuris su entuziazmu pritarė klubo iniciatyvai. Su jų pagalba, viskas pajudėjo labai sparčiai“– pasiekimais pasidžiaugė „Capone“.

„Dar yra minčių pradėti bendradarbiavimą su mokyklomis, nes kas kitas, jeigu ne motociklininkai, galėtų papasakoti apie eismo motociklais subtilybes ir saugumo niuansus. Deja, kol kas galimybės ribotos. Visgi tikimės, kad ateityje planus pavyks realizuoti, juk kuo anksčiau moksleiviai susipažins su eismu, tuo bus mums visiems ramiau“.– ateities vizijomis dalinasi baikeris – „Kita vertus, statistika rodo, kad keliuose daugiausia nukenčia senesni žmonės. Daugelis jų, gavę iš artimųjų atšvaitą dovanų, jį atiduoda anūkams. Apie tai irgi ruošiamės kalbėti, esam gavę vaikiškų atšvaitų, tai jei reiks, duosim ir ką anūkams parnešti“.

Paklaustas, ar tokiu būdu jie „nekonkuruoja“ su policija, „Capone“ atsakė, jog nei jie, nei policija atšvaitų nepardavinėja, todėl apie konkurenciją negali būti nė kalbos. „Visi puikiai suprantame, kad policijos pagrindinis darbas nėra atšvaitų dalinimas, bet tam taip pat reikia laiko bei žmonių. Viliuosi, kad dabar tą jų darbą mes nors kažkiek palengvinsim“ – kalbėjo baikeris.

„Kalbėti apie šios akcijos perspektyvas dar sunku, tačiau tikimės, kad ji nebus vienkartinė. Matysim, kaip viskas išeis šį kartą, bet tikimės ir toliau bendradarbiauti su LAKD, tad labai gali būti, jog panašių akcijų bus ir daugiau“.– reziumuoja „Capone“.