„Volvo Cars“ pranešė apie didžiausią visų laikų pelną, kuris antrąjį 2018 m. ketvirtį siekė 4,2 mlrd. Švedijos kronų – 28,6 proc. didesnį pelną nei per tą patį laikotarpį pernai užtikrino itin visame pasaulyje išaugę pardavimai.

Antrojo ketvirčio pajamos padidėjo 26,9 proc. iki 66 mlrd. Švedijos kronų, o pardavimas išaugo 14,6 proc. – iš viso buvo parduota 170 tūkst. 323 automobiliai. Veiklos pelno marža padidėjo iki 6,4 proc. (2017 m. ji siekė 6,3 proc.).

„Volvo Cars“ pranešė, kad per pirmuosius šešis mėnesius veiklos pelnas siekė 7,8 mlrd. Švedijos kronų – 15,7 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Tai yra visų laikų didžiausias šešių mėnesių kompanijos pelnas.

Pirmąjį 2018 m. pusmetį pajamos išaugo 23,6 proc. ir siekė 122,9 mlrd. kronų – tą užtikrino geriausias visų laikų pirmųjų šešių mėnesių pardavimas – 317 tūkst. 639 automobiliai arba 14,4 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2017 m.

„Šie rezultatai tik patvirtina, kad „Volvo Cars“ yra puikiai pasirengusi užtikrintai didinti pardavimą visame pasaulyje, – sako Håkanas Samuelssonas, kompanijos prezidentas ir vykdomasis direktorius. – Tikiuosi, kad ir 2018 m. bus rekordiniai, kadangi siekiame įsitvirtinti kaip įvairiapusė pasaulinio mobilumo paslaugų tiekėja, vadovaudamiesi naująja „Freedom to Move“ strategija.“

Nuo tada kai 2010 m. kompaniją įsigijo „Zhejiang Geely Holdings“, įmonė iš esmės pakeitė savo veiklos strategiją. Buvo pradėta gamyba visame pasaulyje, o per paskutinius kelis metus visiškai atnaujinta modelių gama. Pirmąjį 2018 m. pusmetį buvo pristatyti aukščiausios klasės „Volvo V60“ universalas ir „S60“ sedanas, taip pat atidaryta pirmoji JAV gamykla Pietų Karolinoje.

Neseniai „Volvo Cars“ paskelbė ambicingus planus per artimiausius kelis metus iš tik automobilių gamintojo tapti globalaus mobilumo paslaugų tiekėju ir lyderiu. Ilgalaikėje perspektyvoje numatoma, kad pusę metinio pardavimo sudarys elektromobiliai, trečdalis automobilių bus savivaldžiai, o pusė mašinų bus parduodamos su mėnesiniu mokėjimo planu.