Rekordų metai – taip galima apibūdinti praėjusius metus, kalbant apie SEAT kompaniją. Po to, kai 2018 metai buvo itin sėkmingi, rodėsi nėra kur tobulėti, tačiau 2019 metai tapo dar geresni ir sėkmingesni.

Kompanijos pardavimai visame pasaulyje padidėjo 10,9 proc. ir sudarė 574 100 vnt. Taip buvo pagerintas metais anksčiau pasiektas rekordas – 517 600 parduotų automobilių. Trečius metus iš eilės SEAT pardavimai didėjo dviženkliu skaičiumi.

Svarbiausias šio didėjimo faktorius buvo puiki padidinto pravažumo automobilių (SUV) paklausa. Pernai net 44,4 proc. visų parduotų automobilių sudarė SUV kategorijos SEAT modelių trejetas: „Arona“, „Ateca“ ir „Tarraco“. Tai dešimtadaliu daugiau negu metais anksčiau. Šios trijulės lyderis – „Arona“ (123 700 vnt.), už jo rikiuojasi „Ateca“ (98 500 vnt.). Abiejų šių modelių populiarumas didėjo ketvirtadaliu. „Tarraco“ puikiai papildė SEAT padidinto pravažumo automobilių šeimą. Debiutavęs tik 2019 metais jis iš karto susilaukė populiarumo – pirkėjai įsigijo 32 600 vnt. šių didelių šeimyniškų automobilių.

Nuo 2012 metų „Leon“ modelis yra svarbiausia SEAT kompanijos grandis – tai populiariausias šio gamintojo automobilis. Nepaisant to, kad pernai „Leon“ populiarumas 4 proc. sumažėjo, jis vis tiek išliko populiariausias šio gamintojo modelis – parduota 151 900 „Leon“ automobilių. Antras pagal populiarumą – „Ibiza“ (125 300 vnt.).

Rekordiniai pardavimai

SEAT automobiliai pernai populiarėjo visose dešimtyje svarbiausių savo rinkų. Tai vis dar populiariausia automobilių markė savo namų rinkoje Ispanijoje. Be to, pernai SEAT išsiveržė į trečią vietą tarp populiariausių automobilių gamintojų Austrijoje. Lietuva taip pat yra tarp rinkų, kuriose SEAT populiarumas augo labiausiai – pernai pirkėjai nupirko net 84 proc. daugiau SEAT automobilių negu prieš metus.

„Drastiškai augantis lietuvių domėjimasis SEAT automobiliais mus paskatino atidaryti naują modernų SEAT automobilių saloną Vilniuje. Net neabejojame, kad mūsų investicijas įvertins šios markės pirkėjai. Ir nors labiausiai mūsų šalies gyventojus domina SUV automobiliai, vis dažniau jie atranda ir tradicinius SEAT modelius, kuriuos myli europiečiai – „Leon“ ir „Ibiza“. Naujajame salone galima rasti ir sportiškąsias „Cupra“, kurios Europoje pernai išpopuliarėjo kone du kartus,“ – sako SEAT automobilių importuotojo Lietuvoje UAB „Autojuta“ pardavimų vadovas, žinomas lenktynininkas Vytautas Švedas.

Naujienų gausa šiemet

Vos prasidėjus metams Europoje debiutuos naujos kartos „Leon“ modelis. Tai bus didžiausias pardavimų skatinimo rodiklis šiais metais, iš kurio tikisi itin daug dėmesio ne tik kompanijos vadovybė, bet ir atstovai Lietuvoje. Naujoji „Leon“ modelio karta pirmą kartą SEAT kompanijos istorijoje turės ir hibridinę „plug-in“ versiją, kuri leis gerokai sumažinti emisijų vidurkį.

Automobilis bus gaminamas pagrindinėje SEAT gamykloje, įsikūrusioje Martorelio mieste Ispanijoje, šalia Barselonos. „Leon“ versija debiutuos pačioje metų pradžioje, o metų gale pasirodys ir ekstremali CUPRA „Leon“ versija.

Kiek vėliau, 2021 m. rinkoje debiutuos ir daugiau „plug-in“ hibridinių SEAT modelių. Tais pat metais pasirodys ir elektromobilis SEAT „el-Born“.

Šiemet laukia dar viena unikali naujiena – SEAT pradės gaminti elektrinį motorolerį, kurio prekyba turėtų startuoti metų viduryje. Tai bus pirmas elektrinis motociklas SEAT istorijoje.