Birželio 14-15 dienomis įvyksiančios „Rally Žemaitija“ varžybos šiemet bus kitokios.

Šeštą kartą organizuojamas renginys grįžta prie savo ištakų ir truks dvi dienas, o žiūrovų laukia ne tik gausus būrys dalyvių, bet ir kokybiški greičio ruožai. Plačiau apie šių metų naujoves sutiko papasakoti varžybų organizatorius Tomas Savickas.

Keletą pastarųjų metų „Rally Žemaitija“ buvo vykdomas vieną dieną, tačiau organizatoriai, atsižvelgę į ankstesnes LASF deleguoto ralio stebėtojo rekomendacijas, nusprendė šventę išplėsti iki dviejų dienų. Sugrįžę prie laiko patikrinto ir kadaise naudoto dviejų dienų formato organizatoriai sugalvojo įnešti naujovių – žiūrovai galės mėgautis iki šiol čia neregėtu miesto greičio ruožu Kelmės gatvėmis.

„Kadangi anksčiau esame gavę pastabą, kad pas mus nebūdavo ralio atidarymo, nusprendėme ralį daryti dvi dienas. Tačiau vien tik atidarymas išplėtus ralį iki dviejų dienų nebuvo visiškai tobula mintis, todėl pradėjome planuoti miesto greičio ruožą. To šiame ralyje dar niekada nėra buvę, todėl lenktynės Kelmės gatvėmis bus naujovė tiek žiūrovams, tiek dalyviams.

Taip pat pirmąją dieną vyks ir dar trys greičio ruožai. Vienas jų – taip pat visiškai naujas ir niekada nevažiuotas“, – sakė Kelmės ASK prezidentas ir šio ralio organizatorius Tomas Savickas.

Pasak Tomo Savicko, žiūrovai varžybų stebėjimui galės rinktis ne tik naujas, bet ir laiko patikrintas vietas. Dauguma antrosios dienos greičio ruožų bus iš dalies tokie patys, kokiais buvo lenktyniaujama ir ankstesniais metais, tačiau su papildomai prijungtomis naujomis atkarpomis.

„Antros dienos greičio ruožai anksčiau yra buvę. Vienas beveik visiškai identiškas, bet greičio ruožo pabaiga pakeista. Regione sunku rasti kažką naujo, o anksčiau naudoti ruožai yra tikrai įdomūs. Pats ilgiausias bus paskutinis greičio ruožas, surinktas į vieną iš atskirų, naujų ir jau važiuotų atkarpų. Jis bus pats ilgiausias ir už jį dalyviams bus skiriama daugiau taškų. Žiūrovai galės rinktis ir žiūrovų zonas, kurios taip pat laiko patikrintos ir yra buvę anksčiau“, – sakė Tomas Savickas.

Organizatorius pasidžiaugė, kad itin aktyviai pildėsi ir dalyvių sąrašas. Paskelbus išankstinės registracijos pabaigą jame galima rasti iš viso 60 dalyvių su pačia įvariausia technika – nuo ralio sprintui ruoštų automobilių iki gamykloje sukurtų R5 modelių.

„Užsiregistravo apie 20 sprinto įskaitos dalyvių ir per 40 ralio čempionato. Svečių turime ir iš Lenkijos, kurie atvyksta su R5 automobiliais. Taip pat prie jų prisijungs ir Vytautas Švedas bei Vaidotas Žala, iš kurių tikimasi sulaukti puikios dvikovos“, – kalbėjo Tomas Savickas.