Šeštadienį vakare Kelmėje finišavo Lietuvos ralio čempionato II etapo kovos. Pergalę „Rally Žemaitija 2019“ iškovojo nuo pirmojo greičio ruožo tempą diktavęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieksu.

Šis duetas važiavo tarsi kitoje lygoje ir varžybų pusiaukelėje jau buvo susikrovęs beveik 50 sekundžių pranašumą prieš artimiausius varžovus. Krepšinyje tai reikštų maždaug +20 taškų po trijų kėlinukų.

Intriga buvo sugrįžusi kai GR 9 V. Žala padarė klaidų ir du kartus apsisuko trasoje. Po šio „kriminalo“ jų persvara ištirpo iki 15 sekundžių. Tačiau panašu, kad akimirka prarastos dėmesio koncentracijos suveikė kaip adrenalino injekcija – Vaidotas užtikrintai laimėjo likusius keturis greičio ruožus ir Žemaitijoje triumfavo antrus metus iš eilės.

Atsilikęs 45 sek. antrą geriausią rezultatą Kelmėje „atvežė“ svečiai iš Lenkijos Aronas Domžala su Jaroslawu Baranu, startavusiu analogišku „Škoda Fabia R5“ automobiliu. Beje, šis pilotas, kaip ir V. Žala yra sėkmingai įveikęs Dakaro maratoną.

Atkakliausia kova vyko dėl trečiosios vietos. Į ją pretendavo naują R5 klasės automobilį prisijaukinti bandęs Vytautas Švedas ir praėjusių metų Lietuvos ralio karaliaus titulą iškovojęs Giedrius Notkus, vairavęs puikiai pažįstamą „Mitsubishi EVO“. Susumavus visų 13 etapų rezultatus pasirodė, kad 113 kilometrų greičio ruožų 9 sekundėm greičiau įveikė G.Notkus. Penktas liko Latvijos ralio legenda Janis Vorobjovs su Ivo Pūkiu.

Finišo dėl gedimų ir avarijų nepasiekė 16 iš 63 startavusių