Gegužės 1-2 dienomis Pakruojo raj. Petrašiūnų trasoje startuos Lietuvos motokroso čempionatas. Dar nesibaigus registracijai buvo aišku, kad dalyvių skaičius šį kartą pagerins visus įmanomus rekordus. Jei ankstesniais metais viename etape startuodavo iki 200 dalyvių, startui pirmajame šių metų etape jau užsiregistravo daugiau nei 250 atletų.

Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentas Robertas Benediktavičius atkreipia dėmesį, kad toks dalyvių skaičiaus padidėjimas yra neatsitiktinis. Labiausiai dalyvių padaugėjo vaikų (50, 65 ir 85 kub.cm), MX B, MX C  ir motociklų su priekabomis klasėse.

Dalyvių Pakruojyje laukia ant senojo karjero suformuota 1450 metrų ilgio trasa. Pasak R.Benediktavičiaus ji nėra iš lengvųjų, nes vyrauja vidutinis kietas gruntas, o lietuviai daugiau pripratę prie vidutinio minkšto. Trasa išdėstyta ant didelio kalno, todėl keletas pakilimo ir nusileidimo elementų yra labai sudėtingi, tokių nėra jokioje kitoje trasoje.

2020 m. sezono varžybų Pakruojo trasoje video: https://www.facebook.com/151464978367107/videos/658779598075184 

Prognozuoja rekordinius metus

„Šį sezoną laukiame iškart kelių rekordų. Tai – bendras čempionato dalyvių skaičius. Taip pat – vaikų klasės augimo ir motociklų su priekabomis renesanso. Nes kai kurie šios klasės sportininkai planuoja sugrįžti po pertraukos, taip pat kuriasi nauji ekipažai. 

Jau antrus metus iš eilės, nepaisant karantino suvaržymų, matome, kad į motokrosą ateina nauja karta. Tam turi įtakos ir LMSF veikla (stovyklos ir nemokamos treniruotės vaikams), nes bent jau mano prioritetas yra vaikai ir jaunimas. Kitas svarbus faktorius – sektini pavyzdžiai. Armino Jasikonio pasiekimai pasaulio čempionate įkvepia daugybę Lietuvos vaikų išbandyti jėgas motociklų sporte. Mes turime tikrai labai ryškią žvaigždę, Armino pasiekimai labai matomi ir prisideda prie motociklų sporto populiarėjimo“, – paaiškino R.Benediktavičius.

Varžybos vyks dvi dienas

Pirmojo motokroso čempionato etapo varžybos vyks dvi dienas. Tradiciškai pirmąją dieną, šeštadienį, startuos jauniausi dalyviai, B, veteranų ir moterų klasės, o antrąją dieną – visų kitų kategorijų sportininkai.

LMSF prezidentas atkreipia dėmesį, kad organizuoti motokroso čempionato etapą dvi dienas yra brangu, ant organizatorių pečių gula didelis finansinis krūvis. Ypač dėl to, gal žiūrovų skaičius yra ribotas – tik 150 žmonių. Todėl finansais prie etapo organizavimo prisidėjo ir pati federacija.

„Nustatant apribojimus pasigendame logikos. Juk varžybos vyksta po atviru dangumi, didžiuliame 10-20 ha plote. Todėl Pakruojyje, Anykščiuose, Kalvarijoje ar Nemuno žiede saugiai galima sustatyti ir 800 žiūrovų, išlaikant tarp jų net 10 metrų atstumą“, – paaiškino savo poziciją R.Benediktavičius.

Vis dėlto jis džiaugiasi, kad pavyko išlaikyti tolygų motosporto sezono tvarkaraštį, dėl ribojimų nesuspaudžiant jo taip, kad kiekvieną savaitgalį turėtų vykti o kelias varžybas.