Penki pirmieji „Rally Žemaitija“ greičio ruožai patvirtino išankstines spėliones, kas šįkart diktuos greičio madas. Vaidotas Žala su Andriu Malnieksu jau pirmajame 12,5 km ilgio GR artimiausius persekiotojus – Vytautą Švedą su Žilvinu Sakalausku pranoko beveik 12 sekundžių, o Aroną Domžalą su Jaroslawu Baranu – 15 sek.

Perpus trumpesniame antrajame greičio ruože lyderiai su „Škoda Fabia R5“ persvarą padidino dar beveik 6 sekundėm. V. Švedas čia buvo kiek lėtesnis ir praleido į priekį svečius iš Lenkijos. Kaip ir buvo prognozuojama į kovą dėl antrosios vietos aktyviai įsijungė Giedrius Notkus su Dalium Strižanu, Janis Vorobjovs su Ivo Pūkiu ir stebuklus su galiniais varančiaisiais ratais kuriantis Martynas Samsonas su Ervinu Snitku.

Antrą kartą važiuodami GR 1-3 V. Žala savo rezultatą pagerino dar net 7 sekundėm, o persvarą prie antroje vietoje važiuojantį ekipažą – iki 30 sekundžių. Nuo lyderio mažiau nei minute po trijų greičio ruožų dar atsilikinėjo Baltarusijos ralio žvaigždė – Dakaro prizininkas Sergėjus Viazovičius su „Mitsubishi Lancer EVO X“. Turint galvoje, kad tai pirmas jo startas klasikinio ralio trasose šiais metais – tempas stebėtinai geras.

Pirmosios dienos sportinę programą vainikavo karuselinės lenktynės Kelmės miesto gatvėmis. 1730 metrų ilgio greičio ruožas pernelyg trumpas, kad čia būtų galimą kažką laimėti, tačiau padarius klaidą – pralaimėti labai daug. Sportininkai važiavo galvodami apie šeštadienį laukiančius uždavinius, į avantiūras nesivėlė, todėl bendros įskaitos rikiuotė nesikeitė: pirmas – V. Žala, antras – atsilikęs kiek mažiau nei 30 sek. – A. Domžalą. Trečias – V. Švedas su 38 sek. laiko deficitu, ketvirtas – G. Notkus (+42 sek.), penktas – J. Vorobjovs, (+1:08 min.), o šeštas – M. Samsonas (+1:32 min.).

Pirmoji diena neapsiėjo ne nuostolių. Greitojo Justo Tamašausko pilotuojamas „BMW M3“ jau GR 1 kliudė vėžėje buvusį į didelį akmenį kairės pusės galiniu ratu, sulaužė šakę ir visus aplink galinį ratą esamus mazgus, todėl iš varžybų pasitraukė.

Dėl techninių gedimų jau antrame greičio ruože sustojo Eugenijus Sladkevičius ir Gediminas Saudargas su „Mitsubishi Mirage“, Alfonas ir Marius Žiukai su „VW Golf“,r Deividas Gezevičius ir Tomas Nenartavičius su „Opel Astra“. GR 3 dėl Išlūžusio rato kovos tęsti nebegalėjo Gediminas Maškauskas ir Stasys Tarailė su „Mitsubishi Lancer EVO“. Dėl avarijos finišo nepasiekė Aurimas Buteikis ir Dovydas Ketvirtis su „Honda Civic“.