Praėjusieji metai parodė, jog naujų automobilių pirkėjai vis dažniau renkasi mažesnius ir ekonomiškesnius automobilius. Oficialios BMW ir MINI atstovės Lietuvoje UAB „Krasta Auto Vilnius“ direktorės Rasos Klimavičiūtės teigimu, šią tendenciją patvirtino pernai absoliučias lyderio pozicijas tarp BMW modelių išlaikiusi BMW 3 serija.

Oficialiais „Autotyrimų“ duomenimis, pernai BMW 3 serijos pardavimai šalyje sudarė daugiau nei ketvirtadalį visų BMW pardavimų. 2012 m. Lietuvoje iš viso parduoti 399 BMW automobiliai, o 2011 m. – 406.

„Be abejonės, ryškiausia praėjusių metų naujiena buvo naujojo BMW 3 serijos modelio debiutas, kuris tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje sulaukė išskirtinio dėmesio. Panašu, jog greitai jį galėsime ir vėl vadinti sėkmingiausiu BMW modeliu“, – sako R. Klimavičiūtė.

Jos teigimu, ženkliai išaugusiam BMW 3 serijos populiarumui įtakos turėjo taip pat ir patraukli kainodara bei šiek tiek besikeičiantis automobilių pirkėjų požiūris.

„Pastebėjome, jog naują automobilį įsigyti planuojantys pirkėjai, vis labiau ėmė atsižvelgti į savo individualius poreikius ir vadovautis protingo ekonomiškumo principu. Pavyzdžiui, tie, kurie daugiau važinėja mieste, dažniau rinkosi benzininius variklius, o važinėjantys didelius atstumus – dyzelinius. Buvo netgi tokių klientų, kurie iš BMW 5 serijos persėdo į naująjį BMW 3 serijos modelio automobilį, nes per kelis metus suprato, kad jiems reikalinga mažesnė transporto priemonė“, – sako „Krasta Auto Vilnius“ direktorė.

Tačiau, kaip teigia R. Klimavičiūtė, BMW 5 serijos taip pat išlaikė populiarumą – lietuvių pamėgtas ir „Tautos automobiliu“ dar 2011 m. tituluotas modelis pernai buvo antras pagal pardavimus tarp visų BMW modelių. BMW 5 serijos naujų automobilių 2012 m. Lietuvoje buvo parduota 99 vnt.

Kaip vieną iš labiausiai išskirtinių praėjusių metų naujienų „Krasta Auto Vilnius“ vadovė išskiria BMW grožio etalonu jau vadinamą prabangų „BMW 6 Gran Coupe“. „Be abejo, tai nėra į mases orientuotas modelis, tačiau Lietuvoje radome jam klientų, vertinančių išskirtinę prabangą bei eleganciją“, – sako ji.

Šiemet „Krasta Auto“, kuriai priklauso „Krasta Auto Vilnius“, planuoja ypatingą dėmesį skirti aptarnavimo kokybės gerinimui bei inovacijoms, kurias, kaip teigia R. Klimavičiūtė, klientai jau netrukus galės įvertinti patys.

2013 m. taip pat laukiama mažiausiai keturių naujų modelių debiutų – BMW 3 serijos „Gran Turismo“, BMW 4 serijos, BMW X5 ir „MINI Paceman“.

UAB „Krasta auto“ yra oficiali BMW ir MINI automobilių atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas. „Krasta Auto“ turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.