Paryžiaus merija ir „Groupe Renault“ pristatė savo ateities planus, užtikrinant geresnį Paryžiaus ir jį supančio Il de Franso regiono gyventojų ir svečių mobilumą.

Beprecedentis metropolijos ir pirmaujančio Europos elektromobilių gamintojo bendradarbiavimas patvirtina bendrą ateities mobilumo viziją, kuri yra būtina, rūpinantis gyventojų sveikata, klimato kaita, patogesnėmis kelionėmis, transporto prieinamumu ir jo ekonominiu patrauklumu.
Šių tikslų bus siekiama trumpalaikiais ir ilgalaikiais etapais, kuriant išplėtotą savivaldžių elektromobilių tinklą.
Pirmajame etape „Groupe Renault“ nuo 2018 m. rugsėjo pradės siūlyti komercinio mobilumo paslaugas Paryžiaus ir Il de Franso regiono gyventojams ir svečiams.
⦁ „Groupe Renault“ padalinio „Marcel“ iškviečiamųjų elektromobilių paslauga;
⦁ Visą parą ir visoje regiono teritorijoje veikiantis dalijimasis elektromobiliais;
⦁ Visą parą veikiantis dalijimosi „Renault“ ir partnerių tinklo elektromobiliais tolimoms kelionėms.
Teikti šias paslaugas bus naudojami „Groupe Renault“ elektromobiliai ZOE, „Twizy“, „Kangoo Z.E.“ ir „Master Z.E.“. Numatyta, kad iki 2019 metų pabaigos parke bus 2000 elektromobilių.
Antrajame etape Paryžiaus merija ir „Groupe Renault“ ketina suburti atvirą darbo grupę, apjungsiančią didžiausių miestų atstovus ir kompanijas. Grupės tikslas bus bendrai priimami sprendimai, keisiantys mobilumo paslaugas miestuose.
Ši globali tvaraus mobilumo iniciatyva taps erdve diskusijoms, dalijimuisi patirtimi, bandymams ir naujų mobilumo paslaugų proveržiui, kurios turi pateisinti miestiečių lūkesčius ir poreikius.
Iniciatyva remsis ir jungiančio maždaug šimtą pasaulio miestų C40 tinklo patirtimi, kuriam vadovauja Paryžiaus merė Anne Hidalgo.
„Miestai ir automobilių gamintojai turi suvienyti jėgas plėtojant ateities mobilumą, o Paryžiaus ir „Groupe Renault“ bendradarbiavimas yra pavyzdys populiarinant elektromobilių ir automobilių dalijimosi paslaugas. Tai paryžiečiams ir Il de Franso gyventojams užtikrins sveikesnę ir mažiau užterštą gyvenamąją aplinką, kurioje mobilumu bus galima naudotis be apribojimų. Šis dalykinis susitarimas yra ir galimybė išnaudoti pagrindinius technologinius ir pramoninius laimėjimus, prisidedančius prie Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos įgyvendinimo ir tvarių darbo vietų bei veiklos kūrimo”, – pabrėžė Paryžiaus mere ir C40 prezidentė Anne Hidalgo.
„Būdama Europos elektromobilių lyderė, „Groupe Renault” yra tokių mobilumo paslaugų kaip „Renault Mobility“ ir „Zity“ automobilių dalijimosi sistema paslaugų tiekėja. Šiandien mes galime džiaugtis, kad tapome Paryžiaus merijos ketinimų, kuriant saugų ir aplinką tausojantį elektromobilumą, dalimi. Ši bendra vizija pristato ambicingą modelį, kuris gali tapti pavyzdžiu daugeliui Prancūzijos ir viso pasaulio miestų”, – sako „Groupe Renault“ vykdomasis viceprezidentas Thierry Bolloré.