Skandalu baigėsi nesenas, Sotheby’s aukciono organizuotas pardavimas, kuriame, dėl neįprasto aukciono vedėjo akcento, nepavyko parduoti unikalaus Porsche Type 64.

Iš pradžių buvo tikimasi, kad automobilį pavyks parduoti už 20 mln. JAV dolerių, tokiu atveju šis, 1939 m. gamybos Type 64, būtų tapęs brangiausiu iš kada nors aukcione parduotų Porsche. Deja, kainai pakilus iki 17 mln., aukcionas buvo sustabdytas, nes pirkėjai nebegalėjo suprasti, kokia automobilio kaina skelbiama.

Pirkėjų teigimu, nesusipratimas kilo dėl aukciono vedėjo Marteno Ten Holderio, kilusio iš Olandijos, akcento. Tarkim, kai jis pasakė, kad pradinė kaina yra 13 mln. JAV dolerių, operatorius nesuprato ir ekrane užsidegė skaičius 30. Vėliau kaina tik augo – kai vedantysis pasakė 14 mln., ekranas parodė 40 mln.

Kad kažkas negerai, aukciono organizatoriai suprato, kai paskelbus 17 mln., ekrane užsidegė skaičius 70. Po šito buvo praneša apie techninius nesklandumus ir aukcionas buvo nutrauktas. Publika šią žinią pasitiko kikenimu. Sotheby’s namai atsiprašė už nesusipratimą ir pažadėjo, kad aukcionas bus pakartotas.

Bandytas parduoti Porsche Type 64 yra išskirtinis. Reikalas tas, kad automobilį sukūrė pats Ferdinandas Porshe specialiai lenktynėms Berlynas – Paryžius. Iš viso buvo pagaminti tik trys tokie egzemplioriai. Manoma, kad būtent šis modelis pirmasis oficialiai gavo užrašą Porsche.