Kačerginės „Nemuno žiedas“ praėjusį penktadienį iš lenktynių trasos tapo didžiulio festivalio zona – čia vyko daugiau nei trijų su puse tūkstančio dalyvių sulaukusi „AKU Šeimų diena“.

Popietę prasidėjusioje šventėje kelias valandas praleidę žiūrovai stebėjo įspūdingus pasirodymus ant žemės ir danguje, o vos sutemus dangų nušvietė įvairiaspalviai fejerverkai.

Pasirodymai nenutrūko visas 6 valandas

Į pirmą kartą „Nemuno žiede“ surengtą šeimų dieną atvyko daugiau nei trys su puse tūkstančio dalyvių, kurie per šešias valandas trukusį renginį galėjo išbandyti daugybę pramogų ir stebėti įvairiausius pasirodymus.

„Šiuo renginiu pradėjome tradiciją – šeimų dienos taps kasmetiniu renginiu. Žmonių iš visos Lietuvos susidomėjimas buvo didžiulis, kai kuriems netgi pritrūko laiko norint viską išbandyti, tad jau esame numatę vieną pokytį kitiems metams – kelių valandų tokio masto renginiui neužtenka, jam reikia visos dienos“, – teigia „Nemuno žiedo“ direktorius Arūnas Samochinas.

Vien norint apibėgti „Nemuno žiedo“ festivaliui skirtą teritoriją reikėtų bent valandos, tačiau visi užtruko gerokai ilgiau. Vien apžiūrint kai kuriuos tiuninguotus ir istorinius automobilius buvo galima prastovėti bent pusvalandį, ką jau kalbėti apie bendravimą su jų savininkais ir įvairių pasirodymų stebėjimą.

Atskirą ekspoziciją įrengė Lietuvos kariuomenės atstovai, pristatę dalį savo naudojamos technikos ir ginklų, didžiulio susidomėjimo sulaukė Lietuvos policijos transporto priemonės. Visi norintieji galėjo apvažiuoti trasą „Isuzu“ autobusu ir suprasti jos mastą, unikalų regione reljefą ir būklę.

Aplink trasos starto–finišo tiesiąją susibūrę žiūrovai vieną po kito stebėjo galiūnų, drifterio Dariaus Jurčiukonio, motociklininko Arūno Gibiežos bei „Navas Racing“ klubo pasirodymus, o kartais prireikė akis pakelti į dangų – čia vyko itin greitų dronų lenktynės, pasirodymus surengė radijo bangomis valdomi lėktuvai bei įspūdingo garso turboreaktyvinis nuotoliniu būdu valdomo „Jet Sport“ lėktuvas.

Ne visi tai žino, tačiau lietuviai gali pasigirti ne tik lazeriais ir krepšiniu – šalyje yra ne vienas lėktuvų pilotas, kurio pasirodymais žavimasi visame pasaulyje. Specialius pasirodymus surengė daugkartinis Lietuvos akrobatinio skraidymo čempionas Žilvinas Lidžius bei uždarų patalpų radijo bangomis valdomų lėktuvų pasaulio čempionas Donatas Paužuolis. Lankytojai taip pat gėrėjosi stebėdami ultralengvojo lėktuvo „Bekas“ pasirodymą bei dviejų „Ultra Light“ sinchroninį skrydį, o juos apšildė iš dangaus tiesiai ant trasos nusileidęs parašiutininkas su trispalve.

Visą šventę vainikavo fejerverkai – jie dangų nušvietė jau sutemus, po 21 valandos.

Galimybė išbandyti daug transporto priemonių

„Nemuno žiedo“ lankytojai į šeimų dieną atvyko ne tik pasižiūrėti į išskirtinius pasirodymus, bet ir išbandyti įvairiausias transporto priemones. Renginyje buvo galima apžiūrėti ir testuoti naujausius automobilius – savo modelius pristatė „Hyundai“, „Kia“, „Peugeot“, „Opel“ ir kitų gamintojų atstovai.

Didžiulio populiarumo susilaukė vaikiški keturračiai: elektrinius ir nedidelius benzinu varomus keturračius su 49 ir 125 kub. cm varikliais išbandė apie 200 vaikų. Patys mažiausi festivalio lankytojai susidomėję klausėsi Lietuvos policijos pareigūnų paskaitų apie saugų eismą bei atliko įvairius veiksmus inscenizuotoje gatvėje.

Prie kartų ir bagių trasų norinčių jais pasivažinėti eilės neišnyko iki pat renginio pabaigos, o bene daugiausia emocijų sukėlė pati lėčiausia vairavimo rungtis – važiavimas „skid-car“ automobiliu. Ant jo galinės ašies vietoje paprastų padangų primontuoti nedideli plastikiniai ratukai, kurie labai lengvai slysta – vairuojant „skid-car“ automobilį lavinami refleksai, reakcija į prasidėjusį galinės ašies slydimą ir jo suvaldymą. Jį suvaldyti sekėsi ne visiems.

Didžiulė smalsuolių eilė nusidriekė prie oro baliono, kuriuo buvo galima pakilti į orą ir apžiūrėti „Nemuno žiedą“ iš paukščio skrydžio.

Nenorintys vairuoti tikrų transporto priemonių savo vietą rado prie kompiuterio ekrano. Tiksliau, trijų ekranų – „Nemuno žiede“ įrengtu profesionaliu lenktynių simuliatoriumi mielai mėgavosi daugelis „AKU Šeimų dienos“ lankytojų. Renginyje buvo galima išvysti ir Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatus, lėktuvo simuliatorių, pasigrožėti į dangų leidžiamais aitvarais.

Nauji paslaugų paketai

Kačerginės „Nemuno žiedo“ atstovai renginyje pristatė ir siūlė išbandyti atnaujintus automobilių sporto bei ekstremalių pojūčių gerbėjams skirtus paslaugų paketus.

„Trasa nėra skirta tik profesionaliam sportui – priešingai, darbo dienomis ir vakarais čia daugiausia laiko praleidžia pavieniai asmenys ar nedidelės grupės, rengiamos šventės įmonių kolektyvams. Norime papasakoti apie tai plačiau ir parodyti, jog trasa nėra skirta tik profesionaliam sportui“, – teigia Kačerginės „Nemuno žiedo“ direktorius A. Samochinas.

„Nemuno žiedo“ teritorijoje kasdien veikia kartodromas, bagių trasa, „skid car“ automobilis, o trasoje galima užsakyti bei kolektyvui surengti slalomo varžybas, drifto treniruotes ar pasivažinėjimus su profesionaliais sportininkais pagrindinėje „Nemuno žiedo“ trasoje.

Patys ekstremaliausi išbando ypatingas pramogas – „Aston Martin“, „Ferrari“, „Lamborghini“ ar kito superautomobilio vairavimą trasoje. Daugeliui tokią pramogą patyrusių žmonių šypsena ant veido lieka visą likusią dieną, o įspūdžiai prisimenami dar ilgiau.