Sportiškumas ir efektyvumas – nauji „Audi“ S6 ir S7 debiutuoja su itin didelį sukimo momentą pasiekiančiais V6 TDI varikliais, puikiai pritaikytais tolimoms kelionėms. Pirmą kartą „Audi“ inžinieriai panaudojo elektrinį kompresorių su 48 voltų elektros sistema, o tikslų valdymą užtikrina „S sport“ reguliuojama pakaba, „quattro“ visų varančiųjų ir dinaminė visų vairuojamųjų ratų bei keraminė stabdžių sistemos. Visa tai pabrėžiama išskirtine S versijos modelio išvaizda.

 Išskirtinė S modelių išvaizda

S versijos modeliai išsiskiria įspūdinga ir rafinuota išorės ir salono išvaizda, o naujos kartos „Audi“ modelių dizainas dar labiau pabrėžia sportiškus bruožus. Dinamiška priekinės dalies išvaizda, plačios ratų arkos ir didelis galinis oro skirstytuvas su keturiais išmetimo sistemos antgaliais atspindi automobilio galią, o tik S modeliams būdingi tamsaus chromo ir aliuminio elementai panaudoti radiatoriaus grotelių, priekinio ortakio, oro paėmimo angų, veidrodėlių ir galinio oro skirstytuvo apdailai akimirksniu atskleidžia sportišką šio automobilio prigimtį.

Viduje salonas išsiskiria S modeliams būdinga juodos spalvos apdaila, rafinuotais sportiškais intarpais, kontrastingų spalvų dygsniais ir tik šiam modeliui panaudotomis detalėmis, dar labiau pabrėžiančiomis sportiško automobilio individualumą.

Elektrinis kompresorius leidžia pasiekti iki 700 Nm sukimo momentą

Milžiniškas, net 700 Nm sukimo momentas, galimas nuo 2500 iki 3100 aps./min., yra idealus pagalbininkas greitkeliais toli keliaujantiems Europos vairuotojams. Be to, S TDI modeliai siūlo maksimalią dinamiką ir efektyvias degalų sąnaudas – tai dar vienas puikus derinys kelionėje. Naujuose S6 ir S7TDI modeliuose gamintojas pristatė dar labiau patobulintą naujos kartos pavaros koncepciją, debiutavusią SQ7 TDI automobilyje. Pirmą kartą „Audi“ inžinieriai elektrinį kompresorių panaudojo drauge su automobilio 48 voltų elektros sistema – tai leido 3l V6 TDI varikliui pasiekti net 257 kW (350 AG) galią, kuri visiems „quattro“ sistemos varantiesiems ratams perduodama per aštuonių greičių „tiptronic“ automatinę pavarų dėžę.

Itin efektyvus elektra varomas kompresorius
Elektra varomas kompresorius užtikrina įspūdingą dinamiką vos spustelėjus greičio pedalą, kadangi leidžia išvengti tradicinės turbinos delsos ir reaguoja akimirksniu, leidžiant automobiliui maksimaliai greitai įsibėgėti bet kokioje situacijoje. Su V6 TDI varikliu, turinčiu elektrinį kompresorių, naujasis S6 sedanas nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja per 5 sekundes, o S6 Avant ir S7 Sportback sprintas užtrunka dešimtadaliu sekundės ilgiau. Maksimalus visų automobilių greitis yra apribotas elektronika ties 250 km/h.

 Taupymą užtikrinanti 48 voltų hibridinė sistema 

Tuo metu kai elektrinis kompresorius padeda pasiekti įspūdingos dinamikos, hibridinė MHEV sistema efektyviai mažina degalų sąnaudas. 48 voltų elektros sistema turi starterį-generatorių ir po bagažinės dugnu sumontuotus 10 Ah talpos ličio-jonų akumuliatorius. Stabdant energija regeneruojama iki 8 kW siekiančia galia ir yra kaupiama akumuliatoriuose. Ši hibridinė sistema, drauge su kitomis išmaniomis automobilio sistemomis, S modeliams padeda sutaupyti iki 0,4 l realiomis važiavimo sąlygomis ir leidžia iki 40 sekundžių riedėti išjungtu varikliu.

S modelyje debiutuojanti dinaminė visų vairuojamųjų ratų sistema
Kaip ir visuose kituose „Audi“ S modeliuose, čia yra sumontuota nuolatinė visų varančiųjų ratų „quattro“ pavara. Važiuojant įprastu režimu centrinis diferencialas priekinei ir galinei ašiai sukimo momentą paskirsto 40:60 santykiu. Ašies ratams praslydus akimirksniu daugiau sukimo momento perduodama didesnį sukibimą turintiems ratams – priklausomai nuo važiavimo sąlygų iki 70 proc. sukimo momento gali būti perduodama priekiniams ir iki 85 proc. – galiniams ratams.

Taip pat papildomai galima užsisakyti dinaminę visų vairuojamųjų ratų sistemą. Važiuojant iki 60 km/h greičiu galiniai ratai iki penkių laipsnių kampu gali būti pasukami priešinga priekinių ratų kryptimi, taip iki 1,1 m sumažinant apsisukimo spindulį. Važiuojant didesniu kaip 60 km/h greičiu jie iki 2 proc. gali būti pasukami ta pačia kryptimi kaip ir priekiniai, padidinant važiavimo stabilumą.

Itin lengva keraminių stabdžių sistema

S modelyje montuojamos itin efektyvios šešių vožtuvų aliumininės stabdžių apkabos, kurios gali būti nudažytos raudona spalva. Bet pasirinktinai galima užsisakyti ir keraminę stabdžių sistema, kurios stabdžių diskai (400 mm priekiniai ir 370 mm galiniai) yra pagaminti iš lengvos, trinčiai ir aukštai temperatūrai atsparios anglies pluoštu sutvirtintos keramikos – tokia keraminių stabdžių sistema sveria devyniais kilogramais mažiau nei iš plieno pagaminti stabdžiai.

Taip pat Audi S6, S6 Avant ir S7 Sportback turi sumontuotus 20 colių dydžio ratus su 255/40 padangomis, papildomai galima užsisakyti 21 colio skersmens ratus. Padangų viduje yra sumontuotas specialus izoliacinis sluoksnis, mažinantis vibracijas, taip salone užtikrinant ypatingai mažą triukšmingumą net ir važiuojant itin plačiomis padangomis.

Puikiai tolimoms kelionėms pritaikyta komforto įranga

S versijos modeliai turi itin platų bazinės įrangos sąrašą – čia sumontuoti ypatingi S dizaino 20 colių ratlankiai, „MMI navigation plus“ multimedijos sistema su 12,3 colių „Audi virtual cockpit“ skaitmeniniu prietaisų skydeliu, taip pat „Alcantara“ sportinės sėdynės S6 modelyje ir „Super Sport“ sėdynės S7 modelyje.

Visi Audi S versijos automobiliai tobulai tinka tolimoms kelionėms – itin standus mašinos kėbulas, drauge su pažangiais aerodinaminiais ir akustiniais sprendimais, labai sumažina triukšmą salone. Pats salonas yra itin erdvus ir turi didelį bagažo skyrių – priklausomai nuo versijos, į bagažinę telpa nuo 530 l (S6) iki 1680 l (S6 Avant).