„Renault“ pristatė savo naująjį elektros motorą R110 ir 2018 metų modelio ZOE – populiariausią Europoje elektromobilį. Jis taps pirmuoju „Renault“ elektromobiliu, į kurį bus montuojamas šis, dar didesnį vairavimo malonumą suteikiantis, 80 kW pajėgumo agregatas. Nors ir tokio pat dydžio, kaip R90, naujasis R110 yra 12 kW (16 AG) galingesnis už savo pirmtaką. Vairuotojai galės įvertinti intensyvesnį greitėjimą užmiesčio keliuose ir magistralėse: naujasis motoras ZOE greitėjimą nuo 80 iki 120 km/val. sutrumpino beveik dvejomis sekundėmis. Tai yra svarbus patobulinimas, leidžiantis dar lengviau važiuoti dideliu greičiu. Esant mažesniam greičiui, R110 pasižymi tokiomis pat dinaminėmis charakteristikomis, kaip ir R90: jas užtikrina akimirksniu pasiekiamas 225 Nm sukimo momentas, suteikiantis ZOE vikrumą miestuose.

„Šis galios padidinimas ZOE leidžia dar aktyviau reaguoti į akceleratoriaus paspaudimą ir suteikia daugiau universalumo, važinėjant užmiesčio keliais, – sako Elisabetha Delval, „Renault ZOE“ programos direktoriaus asistentė. „Besimėgaudami ZOE vairavimo malonumu, jo vairuotojai galės išnaudoti masinių elektromobilių tarpe didžiausią su viena akumuliatoriaus įkrova nuvažiuojamą atstumą.“

Naujasis R110 motoras: „Renault“ elektromobilių patirtis

Naujasis R110 motoras – naujausias „Renault“ elektromobilių plėtros ir produkcijos strategijos vaisius, liudijantis didžiausio Europoje elektromobilių gamintojo patirtį šioje srityje. „Renault R110“ yra senojo modelio R90 evoliucija, vos per porą metų pasiekusi serijinę gamybą. Naujasis agregatas buvo sukurtas į pietvakarius nuo Paryžiaus esančio „Renault Technocentre“ bei Normandijoje, Kleone esančio šios markės gamyklos specialistų. Pastarojoje gamykloje jis ir gaminamas. Išsaugodamas išskirtinį R90 variklio energinį efektyvumą, R110 apima elektros motoro ir jį valdančios elektronikos naujovių derinį, leidusį galią padidinti papildomais 12 kW, išvengiant tiek svorio, tiek gabaritų padidėjimo.

R110 bus siūlomas ir kitiems „Renault“ elektromobiliams – „Kangoo Z.E.“, „Master Z.E.“, ZOE bei koncerno „Daimler“ gaminamiems „Smart“ elektromobiliams, elektros motorų gamą praplėsdamas iki penkių versijų (44 kW, 57 kW, 60 kW, 68 kW bei 80 kW).

ZOE su „Android Auto“

ZOE dabar bus siūlomas su „Android Auto“ suderinama „R-LINK Evolution“ įranga. Tai reiškia, kad vairuotojai galės jų išmaniuosiuose „Android“ telefonuose įdiegtas programas (įskaitant „Waze“, „Deezer“, „Spotify“, „TuneIn“, „Skype“, „Messenger“, „Audible“ ir daugybę kitų, siūlomų „Google Play“ parduotuvėje) naudoti, pasitelkdami jų automobilių multimedijos sistemos jutiklinį ekraną.

Dar labiau rafinuotas

2018 metų ZOE modelių gamoje siūloma nauja, stilinga „Blueberry Purple“ purpurinė metalinio atspalvio spalva. Aukščiausio lygio versija INTENS suteikia galimybę šį populiarų miesto elektromobilį įsigyti su išskirtine „Blueberry Purple Pack“ apdaila, kuri apima purpurinę kėbulo spalvą, violetinės spalvos atlaso apdaila papuoštą prietaisų skydelį ir vėdinimo angas, pavarų svirties pagrindą, garsiakalbių apdailas ir išorinėmis siūlėmis susiūtus juodos bei violetinės spalvos salono apmušalus.

Prancūzijoje užsakymai naujiesiems ZOE su R110 motoru, taip pat su „Android Auto“ suderinama įranga ir „Violet Blueberry Pack“ įranga bus priimami nuo 2018 m. kovo mėn.

R110: pirmasis „Renault“ elektros motoras, sertifikuotas pagal naująjį WLTP standartą. Naujasis R110 motoras bus sertifikuotas, remiantis naująja, Harmonizuota pasaulinę lengvųjų automobilių bandymo procedūra („Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure“ – WLTP). Ši procedūra Europoje pakeis NEDC sertifikavimo programą ir palaipsniui diegiama nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Nauja, griežtesnė bandymų procedūra skirta tiksliau perteikti kasdienio automobilio naudojimo ypatumus. Elektromobilių atveju šios procedūros metu nustatomas kilometrais išreikštas, su viena įkrova įveikiamas atstumas. Naujasis WLTP metodas apima matavimus dinamometru, trunka ilgiau ir apima daugiau fazių. Jo metu pasiekiami didesni greičiai, o greitėjimas yra intensyvesnis. Todėl dabar sertifikuoti atstumai yra gerokai mažesni ir labiau atitinka tikro naudojimo sąlygas. Tačiau naujoji procedūra nesumažino su viena akumuliatoriaus įkrova ZOE įveikiamo atstumo: jis siekia 300 kilometrų, važiuojant miestų ar užmiesčio keliais.

ZOE – populiariausias elektromobilis Europoje

– 2017 m. ZOE trečius metus iš eilės tapo populiariausiu elektromobiliu Europoje.

– Daugiau, nei vienas iš dviejų 2017 m. Prancūzijoje parduotų elektromobilių buvo ZOE*.

– Iš viso Flinse esančioje „Renault“ gamykloje buvo pagaminta beveik 100 000 ZOE automobilių, kurie parduoti įvairiose pasaulio rinkose.

– ZOE pardavimo apimtys nepertraukiamai didėja nuo pat šio automobilio gamybos pradžios*.

– Lyginant su 2016 m., ZOE prekybos apimtys 2017 m. padidėjo 44 proc.

(*) remiantis 2017m. gruodžio pabaigos duomenimis