Birželis Lietuvos motociklų kroso gerbėjams gali būti vadinamas Armino Jasikonio mėnesiu: kaimyninėje Latvijoje jau artėjantį savaitgalį vyks pasaulio čempionato MXGP etapas, kuriame šis sportininkas dalyvaus, o dar po savaitės – antrasis Lietuvos čempionato etapas atnaujintoje gimtojo Armino miesto Anykščių trasoje.

„Šis sezonas man prasidėjo gerai – įvertinant, kiek nesėkmių patyriau praėjusiais metais, viskas tikrai labai gerai. Varžybų Latvijoje aš visada laukiu – Kegumo trasa sunki, tačiau man ji labai patinka, o ir į Lietuvą visada smagu grįžti. Fanų palaikymas čia – labai didelis“, – prieš varžybas kalbėjo A. Jasikonis.

Sėkmingiausias sezonas

Anykštėnui A. Jasikoniui 2019 m. sezonas prasidėjo geriausiai per visą jo karjerą: po aštuonių MXGP etapų iš šiame sezone numatytų 18 jis užima penktą vietą tarp greičiausių pasaulio motokroso sportininkų. Stabiliu važiavimu pirmoje sezono pusėje jis džiugina ne tik savo gerbėjus, bet ir komandą – lietuvis yra greičiausias „Husqvarna“ motociklu važiuojantis motociklininkas.

Latvijos Kegumo miesto „Zelta Zirgs“ trasa A. Jasikoniui yra tarsi namų grand prix – jis pats daug kartų pripažino besidžiaugiantis dideliu žiūrovų iš Lietuvos būriu ir jų palaikymu. O tai turi įtakos ir rezultatams – 2017 m. jis viename važiavime net lipo ant podiumo.

Šiame etape A. Jasikonis turėtų sulaukti dar daugiau palaikymo – jo komandos draugas yra latvis Pauls Jonass, 2019 m. sezonui artėjant prie pusiaukelės užimantis 11 vietą MXGP čempionate.

„Zelta Zirgs“ trasoje sportininkai varžytis pradės nuo pat šeštadienio ryto, o apdovanojimai numatomi sekmadienį apie 18 val.

Anykščiuose – greičiausi lietuviai

Praėjus savaitei po MXGP etapo Latvijoje motokroso gerbėjų žvilgsnis grįš į Lietuvą – atnaujintoje Anykščių Mickūnų trasoje birželio 22-23 dienomis vyks antrasis šalies čempionato etapas. Jame dalyvaus ne tik greičiausi lietuviai, bet ir svečias iš Latvijos, dalyvavęs ne viename MXGP etape, Matiss Karro. Lietuvoje jis dažnas svečias – dalyvavo praėjusių metų šalies čempionato finale Utenoje (abiejuose važiavimuose užėmė 2 vietą, nusileidęs tik MXGP dalyviui estui Tanel Leok), „Arenacross“ varžybose, o paauglystėje varžydavosi visame Lietuvos čempionate.

Mickūnų trasoje birželio 22 d., šeštadienį vyks jaunųjų motokrosininkų (klasių 50, 65, 85, MX1M, MX2M) bei veteranų varžybos. Sekmadienį į trasą išvažiuos keturračiai, greičiausių klasių MX1, MX2 bei 125 sportininkai, motociklai su priekabomis.

Ši trasa – 1,6 km ilgio, atnaujinta tik prieš 2018 m. sezoną. Trasos administravimą perėmusio Luko Pakelčio iniciatyva pakoreguoti senieji tramplinai, įrengti nauji, keitėsi pati konfigūracija. Praėjusiame sezone Mickūnų trasoje vyko Lietuvos motokroso taurės varžybos – renginys sulaukė didelio susidomėjimo, tad šiemet nuspręsta į Anykščius grąžinti ir aukščiausio lygio varžybas – Lietuvos čempionatą.