Antrąjį vasaros savaitgalį, birželio 12-ąją, vyks tradicinis „Moterų ralis“. Tik moterims skirtas renginys kasmet sulaukia šimtų dalyvių, kurios, susikooperavusios po kelias į vieną automobilį, visą dieną keliauja po įvairius istorinius ir pramoginius objektus bei vykdo įvairiausias užduotis.

Unikalaus renginio šiais metais nepraleis ir „Ford“ komanda, kurią sudarys dvi merginos: Diana ir Jelena. Ekipažo narės viena kitą pažįsta ne vienus metus, todėl artimas jų bendravimas turėtų būti vienas iš pranašumų.

Diana su Jelena buvo praėjusių metų „Moterų ralio“ debiutantės. Nors patirties stigo, renginys paliko labai gerą įspūdį, todėl šiemet, gavusios priminimą apie artėjantį startą, nė akimirkos nesudvejojo.

„Kartu esame dalyvavę daug kur, todėl viena kitą gerai suprantame. Tai labai svarbu. Praėjusiais metais buvome naujokės, todėl ralio pradžioje orientuotis buvo sudėtinga. Nenorėjome nusileisti kitiems ekipažams, tad atmosfera iš pradžių buvo įtempta. Vėliau nusiraminome ir judėjome į priekį“, – pirmąjį ralį prisimena komandos kapitonė.

Ji priduria, kad „Moterų ralis“ leido atrasti gražias Lietuvos vietas, apie kurias anksčiau nieko nežinojo. Vėliau kilo nenumaldomas noras sugrįžti į tuos menkai ištyrinėtus šalies kampelius, o tai skatino toliau pažinti šalį ir patirti neišdildomų įspūdžių.

Svarbu automobilis

„Ford Puma“, kuriuo komanda startuos šių metų renginyje, įdiegtos naujausios pagalbinės vairavimo technologijos, įskaitant susidūrimų išvengti leidžiančią įrangą, eismo juostos laikymosi pagalbą, pastovaus greičio palaikymo ir sukibimo kontrolės sistemas, todėl važiavimuose tarp užduočių vairuotojai bus lengviau. Slalomo rungtyse pravers tikslus „Puma“ valdymas, sportiškai sureguliuota važiuoklė bei įvairūs važiavimo režimai, leidžiantys įvairius automobilio agregatus pritaikyti konkrečioms situacijoms – sportiškam, ekonomiškam ar kasdieniam važiavimui.

„Moterų ralis“ apima gerokai daugiau nei vien automobilio vairavimą ir navigaciją. Diana per pirmąjį savo ralį įsitikino, kad atlikti reikės daugiau funkcijų – pavyzdžiui, įgyvendinti įvairias organizatorių sumanytas užduotis.

Kaip ir pirmajame ralyje, Diana su Jelena dalysis užduotimis. Diana, kasdien taip pat vairuojanti „Puma“, bus vairuotoja, o Jelena atsakinga už navigaciją. Įvairias organizatorių parengtas užduotis įgyvendins abi merginos.

Dalyvauti smagu, bet laimėti – dar geriau

„Moterų ralio“ maršrutas įprastai tęsiasi ir nuošalesniais miškų keliais, tačiau 166 milimetrų „Puma“ prošvaisa leis nesijaudinti dėl rizikos paliesti nelygumus dugnu. Ekonomiškas trijų cilindrų, 1 litro darbinio tūrio benzininis „EcoBoost“ variklis su automatine pavarų dėže taip pat garantuoja, kad per visą renginio dieną nereikės dar ir papildomai važiuoti į degalinę.

Ralyje išduodamą kelio knygą, anot komandos kapitonės, skaityti nėra pernelyg sudėtinga. Visi orientyrai, įskaitant ir sustojimo vietas užduotims atlikti, pažymėti pakankamai aiškiai.

„Išmokome svarbiausią pamoką – nuolatos tikrinti kelio knygą. Kitu atveju gali pravažiuoti reikiamą posūkį, o tuomet teks gaišti laiką bandant susiorientuoti iš naujo. Gerai tai, kad knyga duodama prieš pat startą: kadangi kiekvienais metais maršrutas keičiasi, visų ekipažų galimybės yra vienodos“, – teigia Diana.

„Ford“ komandos narės tikina, kad dalyvaujant „Moterų ralyje“ joms svarbiausia gerai praleisti laiką. Savo galimybes siekti pergalės jos vertina atsargiai, tačiau tuo pat metu patikina nestokojančios ambicijų ir, jei viskas klosis sėkmingai, kitoms dalyvėms tikrai nenusileis. Jos žada kovoti ir dėl apdovanojimo už geriausią komandos sukurtą įvaizdį.