Nuo šiandien automobilių sporto mėgėjos kviečiamos registruotis į „Moterų ralį“. Moterų auditorijai skirto renginio data – gegužės 28 d. Šiemet tai bus jau aštuntasis „Moterų ralis“. Organizatoriai ralio gerbėjoms ruošia naują maršrutą ir staigmenų.

„Moterų ralio“ dalyvės buvo įpratę, kad renginys vyksta balandžio pabaigoje. Tačiau, jau du metus iš eilės išbandę vasaros laiką, nusprendėme „Moterų ralį“ organizuoti šiltesniu metu. Pasižiūrėjome labai praktiškai: gegužę jau šilta, lietaus mažiau, o tai reiškia mažiau paltų ir striukų, botų ir aulinukų – daugiau šansų merginoms parodyti savo aprangą ir pasidžiaugti“, – sako „Moterų ralį“ organizuojančios VšĮ „Idėjų grupė“ direktorė Neringa Simson.

Šiemet organizatoriai renginį papildė nauja – elektromobilių (EV) – įskaita. Anot N. Simson, įprasta „Moterų ralio“ trasa, kuri driekiasi apie 300 kilometrų, elektromobiliams yra iššūkis, nes trasoje tiesiog nėra galimybių automobilius įkrauti. Tačiau pernai ralyje važiavo elektromobilių, ekipažai puikiai pasirodė, tad dabar galės varžytis savo įskaitoje ir laimėti.

„Planuodami kelio knygą, atsižvelgėme į elektromobiliais važiuojančių merginų poreikius. Šios įskaitos dalyvėms leisime startuoti kanalo pabaigoje, jos važiuos šiek tiek trumpesne trasa,   nesivaržys bendroje ir kitose įskaitose. Tačiau įspūdžių patirs ne mažiau nei kito renginio dalyvės“, – teigė N. Simson.

„Moterų ralio“ ekipažai šiemet varžysis dešimtyje įskaitų: bendroje, pradedančiojo vairuotojo, pirmą kartą dalyvaujančių, istorinių automobilių, dviejų narių, daugiau nei dviejų narių, „Mazda taurės“, svečių, komandinėje ir elektromobilių (EV).

Kaip ir kasmet, bus renkama „stilingiausia komanda“. Ją rinks žurnalo „L‘Officiel Lietuva“ redakcija. Taip pat apdovanojimų sulauks „saugiausio ekipažo“ ir „azartiškiausios komandos“ nominacijų laimėtojos.

„Renginio startas vyks Vilniuje, šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. Čia vyks ir pirmosios užduotys, slalomas. Kelio knyga ekipažus išves iš miesto, moterys važiuos vaizdingais Lietuvos keliais, aplankys įdomių kultūros paveldo objektų, o vakarop grįš į Vilnių, kur merginų lauks dar viena staigmena“, – pažadėjo Neringa Simson.

„Moterų ralis“ vyksta pagal klasikinio ralio taisykles. Visos dalyvės važiuodamos vadovaujasi specialia kelio knyga, kuri iki pat pirmosios starto minutės yra laikoma paslaptyje. Ekipažai nežino nei maršruto, nei kokios bus užduotys.

Apie „Moterų ralį“

Didžiausias Lietuvoje automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ organizuojamas nuo 2015 metų. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Vos gimęs „Moterų ralis“ sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.

„Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia lankytini objektai, nuotaikingos užduotys bei specialios vairavimo rungtys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi kelyje patirties.

2019 m. „Moterų ralyje“ fiksuotas Lietuvos rekordas: Masiškiausias moterų autosporto renginys – renginyje dalyvavo 1444 moterys, 364 ekipažai!

Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją galima rasti svetainėje www.moteruralis.lt bei socialinio tinklo Facebook paskyroje „Moterų ralis“.