Žodis, geriausiai apibūdinantis naująją Mercedes-Benz B klasę, yra universalumas.

Viena vertus, šis automobilis patogus, ekonomiškas ir erdvus, kita vertus, jis stilingas, sportiškas ir saugus. Dėmesio skirta ir tam, kad būtumėte apsaugoti Jūs, sėdintys ant priekinių sėdynių, ir apsaugota Jūsų ateitis, žvelgianti pro langą nuo galinės sėdynės. Kad automobilis atitiks kaip tik Jūsų stilių, užtikrina keturi skirtingi įrangos paketai, platus spalvų, pamušalų ir salono interjero detalių pasirinkimas, gausus ir savo klasėje revoliucionieriumi tapti žadantis papildomos įrangos sąrašas.
 
Universalus erdvumas 
 
Erdvumas yra, buvo ir bus B klasės skiriamasis bruožas. Erdvės panaudojimo sprendimai tinkami daugybei kasdieninių poreikių tenkinti. Vos per akimirką 486 litrų talpos bagažinė paverčiama į 1545 litrų talpos bagažinę. Galima įsigyti papildomus įrangos paketus, leidžiančius erdves panaudoti dar universaliau.
 
Ekonomiški varikliai ir patobulinta aerodinamika 
 
B klasės sportiškumą pabrėžia, palyginti su pirmtaku, mažesnis aukštis ir statesnė vairuotojo sėdėjimo padėtis. Aukščiausios klasės ekonomiškumą užtikrina start-stop sistema, du nauji tiesioginio įpurškimo ir turbo benzininiai bei du tylūs ir galingi naujos kartos dyzeliniai varikliai. Juos galima kombinuoti su šešių pavarų mechanine dėže ir septynių pavarų automatine dėže su dviguba sankaba. Išbaigtai B klasės aerodinamikai būdingas mažesnis oro pasipriešinimo koeficientas. Kadangi pritaikyti nauji varikliai ir kuro taupymo priemonės, tarp jų start-stop sistema, naujosios Bklasės užmiesčio ir miesto ciklo kombinuotosios kuro sąnaudos gali būti apie 4,4 l/100 km.
 
Gausi įranga 
 
Daug įrangos padeda užtikrinti saugumą ir padaryti automobilio vairavimą bei buvimą jame ypač patogų. Standartinei įrangai priklausanti dėmesio kontrolės sistema (Attention Assist) padeda išvengti dėl vairuotojo pavargimo galinčių įvykti nelaimių, o radaro stebėjimu pagrįsta saugumo sistema (Collision Prevention Assist) vertina automobilio nuotolį nuo objektų ir įspėja apie susidūrimo pavojų. Kaip papildomą įrangą galima įsigyti aklosios dėmės asistentą, nuo važiuojamosios kelio dalies nukrypti trukdantį prietaisą, saugaus atstumo ir pastovaus greičio palaikymo prietaisą (Distronic Plus), važiavimo atbulam kamerą, parkavimo sisemą ir daugybę kitų. Pirmąsyk papildoma įranga šios klasės automobiliui turi Pre-Safe sistemą, kuri geba anksti pajusti kritines važiavimo situacijas ir į jas reaguoti anksčiau, negu įvyksta nelaimė. Nustačiusi, kad automobilis per mažai arba per daug valdomas arba kad vairuotojas netikėtai stabdo, sistema per sekundės dalį įtempia priekinių sėdynių saugos diržus ir uždaro šoninius langus bei stoglangį, kad saugos pagalvės galėtų efektyviai apsaugoti vairuotoją ir keleivius.
 
Multimedijos pramogos 
 
Galima pasirinkti iš kelių inovatyvių multimedijų sprendimų. Standartinei įrangai priklauso 14,7 cm įstrižainės ekraną turintis multimedijų centras, kuris veikia ir kaip laisvų rankų įrangos sistema. Kaip papildoma įranga siūlomos sistemos dar labiau išplečia galimybes: pasitelkus jas automobilyje galima naudotis internetu, žiūrėti filmus, naviguoti ir mėgautis sodriu audiosistemos su dvylika garsiakalbių garsu.