Lietuvos Supermoto čempionatas jau šį sekmadienį, 11 val. startuos Kuršėnuose, Darbo rinkos mokymo centro (DRMC) trasoje. Vaizdingoje vietovėje netoli Šiaulių, pro šalį švilpiant traukiniams, skirtingose klasėse varžysis daugiau nei 80 motociklininkų ir keturračių vairuotojų. 

Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentė Giedrė Janušauskė džiaugiasi tokiu atletų aktyvumu ir turi tam paaiškinimą:

„Sezono pradžioje visuomet sulaukiame didžiausio antplūdžio, nes sportininkai pasiilgę veiklos. Be to, į Kuršėnus atvyksta ir svečiai iš užsienio – Latvijos, Estijos, Lenkijos. Todėl konkurencija bus didelė, o varžybos įdomios. Pati vietovė labai įdomi, trasoje gausu kalniukų, posūkiai vaizdingi, todėl važiuoti labai įdomu“.

LMSF vadovę ypač džiugina vaikų gausa – jų Supermoto varžybose, lyginant su praėjusiais metais, padaugėjo beveik dvigubai. Taip nutiko dėl kelių priežasčių: pačios sporto šakos populiarėjimo ir LMSF rengiamų vaikų treniruočių stovyklų.

Supermoto rungtis yra ypatinga iškart dėl kelių priežasčių. Sportininkai čia važiuoja krosiniais motociklais, apautais plentinėmis padangomis. Todėl vairuojant prireikia skirtingų disciplinų sugebėjimų. Supermoto varžybų tradicija ir pasunkinimas – bekelės trasa, į kurią iš asfalto turi užsukti maždaug pusės klasių dalyviai. Tai – smėlio ir tramplinų ruožas, iš kurio vėl grįžus į asfaltą reikia mokėti išsivalyti padangas ir vėl užsitikinti geriausią sukibimą.

Vaizdo įrašas iš paskutinio 2020 m. sezono varžybų: https://fb.watch/5Mk_ytCEjz/ 

„Išvažiavimas iš bekelės zonos atgal į asfaltą pareikalauja iš sportininkų maksimalios koncentracijos, nes dėl sunešto smėlio sunku nuspėti, kokios bus sąlygos. Taip pat labai įspūdingai atrodo ir ekstremalus stabdymas asfaltinėje tiesiojoje prieš pasukant į bekelę“, – komentavo G.Janušauskė. 

Dvi naujovės

Šių metų Supermoto čempionate – dvi naujovės. Viena – atsisakyta motociklų lenktynių miestų gatvėse. Pasak G.Janušauskės, sporte saugumas yra tarp svarbiausių vertybių. Todėl šiemet čempionato kovos vyks tik uždarose trasose.

Kita naujovė – pirmą kartą registruojama nedidelių Pitbike motociklų klasė, kurioje važiuos nemažai plento žiedo atstovų. Tarp jų ir Adomas Dautartas – LMSF Plento žiedinių lenktynių komisijos pirmininkas.

„Motociklų plento žiede juos sunku įsivaizduoti, trasos labai ilgos, o greičiai dideli. Todėl manome, kad ši klasė puikiai pritaps Supermoto čempionate, kartodromų ar autodromų trasos šiems motociklams puikiai tinka“, – komentavo LMSF prezidentė.

„Supermoto“ sumanytoju laikomas Gavin’as Trippe’as. 1979 m. jis pasiūlė naują varžybų formatą, kaip TV laidos „Wide World of Sports“ programos dalį, pavadinimu „Superbikers“. Tai lyg „All-Star” varžybos, kuriose geriausi atskirų disciplinų motociklininkai varžėsi dėl visų laikų geriausio lenktynininkų titulo.

Po varžybų Kuršėnuose vyks 2020 m. čempionų apdovanojimai.