Šį savaitgalį šalia Anykščių, Mickūnų MX parke įvyko antrasis Lietuvos motokroso čempionato etapas. Ši trasa užaugino pasaulinę motokroso žvaigždę Arminą Jasikonį. Ir tai yra pirmoji priežastis, kodėl Mickūnų trasa turi ypatingą aurą ir gražias tradicijas. Prie starto Mickūnų MX trasoje savaitgalį stojo 256 dalyviai. Nepabūgę alinančio karščio sportininkai rungėsi motociklų, motociklų su priekabomis ir keturračių kategorijose.

Šiemet trasa modernizuota ir netgi pakeistas jos reljefas. 1,5 km ilgio trasoje išvedžiotos modernios drėkinimo sistemos, ji praplatinta, kad atitiktų FIM Europe reikalavimus. Suformuota 11 tramplinų. Po varžybų dalyviai gyrė trasą ir organizatorių įdėtas pastangas ją ruošiant.

Intriguojančios sportininkų dvikovos

Anykščiai sugrįžta į Europos motokroso elitą, tad Mickūnų MX parke sulaukta nemažai pajėgių sportininkų iš užsienio. Gaila, tačiau ne visiems pajėgiems sportininkams pavyko atvykti, dėl jų šalyse atnaujintų vykdyti Nacionalinių čempionatų etapų. Tuo netruko pasinaudoti mūsų sportininkai bei papildyti savo taškų sąskaitas.

Šeštadienį visų akys krypo į Moterų klasę kur varžėsi favoritėmis skaitomos 2020 m. čempionė Adrija Skudutytė ir vice čempionė Austėja tamuliūnaitė. Jau pirmojo važiavimo po kelių ratų Austėja Tamuliūnaitė šovė į priekį. Adrija Skudutytė vijosi važovę, kai netikėtai priekyje jos važiavę lėtesnės varžovės susikibo, o iš paskos atlėkusi Adrija su jomis susidūrė. Sportininkės išgabentos į ligoninę. Laimei viskas baigėsi gerai, be rimtų sužeidimų. Pergalę antrajame Lietuvos motokroso čempionato etape švetė Austėja Tamuliūnaitė, kuri savo technišku važiavimu rodo didelę pažangą lyginant su pernai metais.

Sekamdienį visi laukė keturračių, bei galingiausiųjų motociklų važiavimų MX1, MX2 ir MX125 klasėse. Kepinančioje saulėje užvirė įnirtingos kovos dėl pozicijų. Neapsieita ir be keleto incidentų trasoje, kai sportininkai krito bei reikėjo medikų pagalbos.

MX1 klasėje nugalėjo Dovydas Karka, antras Nerimantas Jucius, trečias Saimonas Verspenderis, Latvija.

MX2 klasėje – Erlandas Mackonis, antras Nojus Gasiūnas, trečias Argaudas Čepas

MX125 klasėje – svečias iš Latvijos Uldis Freibergs, antras Anykštėnas Ugnius Liulys, trečias Jokūbas Skeberdis.

Profesionalų „Quad“ klasėje niekas nepavijo Renato Jegorovo. Antruoju finišavo Artūras Burevičius, trečias ant podiumo lipo Jokūbas Pundzius

Motociklų su priekabomis įskaitoje greičiausi „Mikūnai MX Parke“ buvo Liutauras Variakojis ir Gytis Kišūnas.

 „Motokroso lygis Lietuvoje labai kyla. Todėl įdomių dvikovų klasėse nuolat daugėja. Manau, kad varžybos ateityje bus dar įdomesnės ir gausesnės. Aukštas varžybų lygis sutraukia nemažai svečių iš kaimyninių šalių. Sieksime, kad motociklų sporto lygis Lietuvoje toliau augtų“, – sakė Lietuvos Motociklų sporto federacijos prezidentė Giedrė Janušauskė.