Lietuvos kartingo čempionas Evaldas Dzialtuvas šį Covid-19 pandemijos pakoreguotą sporto sezoną varžysis dvejose disciplinose – lenktynininkas startuos ir šalies kartingo čempionate, ir žiedinėse lenktynėse. Jau šį šeštadienį sportininkas startuos Lietuvos kartingo čempionato pirmojo etapo varžybose Anykščiuose, o nuo rugpjūčio intensyvų varžybų tvarkaraštį papildys „Ring Challenge“ ir „Baltic Touring Cars Championship“ („BaTCC“) lenktynės vyksiančios Lietuvoje, Latvijoje ir Suomijoje.

Evaldas Dzialtuvas – praėjusių metų Lietuvos čempionas pačioje galingiausioje europinėje „KZ2“ kartingo klasėje. Evaldui dabar 24-i metai, jis turi solidžią lenktynininko patirtį. Varžybų prizininku sėdėdamas prie kartingo vairo pirmą kartą jis tapo dar 2006 metais. Na o dabar E. Dzialtuvas yra vienas iš greičiausių šalies lenktynininkų. Ir nors dabar jis renkasi tolimesnį sportinį kelią žiedinių lenktynių pasaulyje – kartingo dar neapleidžia.

„Kartingas – puiki galimybė šlifuoti lenktynininko įgūdžius. Važiuojant „KZ2“ klasėje greičiai bei perkrovos yra milžiniški. Situacija trasoje taipogi kinta akimirksniu. Tad Lietuvos čempionato lenktynės – puiki proga išlaikyti puikią sportinę formą net ir pasirinkus tolimesnį sportinį kelią žiedinėse lenktynėse.“ – sako Lietuvos kartingo čempionas E. Dzialtuvas.

Beje, šį sezoną kartingo trasose Evaldo laukia rimta konkurencija. Dėl judėjimo pasaulyje apribojimų dalis sportininkų, kurie ruošėsi startuoti įvairiose Europos bei pasaulio lenktynių serijose, startuos šalies čempionato lenktynėse. Žiūrovai čia galės pamatyti S1600 klasės Europos ralikroso  čempioną Roką Baciušką, praėjusių metų pasaulio čempionato “OK-Junior” klasėje trečiosios vietos laimėtoją Kajų Šikšnelį, 2018 metų Lietuvos čempioną Justą Jonušį ir kitus grandus. Tad konkurencija čia bus didelė.

„Kartingas ne veltui dažnai vadinamas viso automobilių sporto pagrindu. Greičiai čia milžiniški, dinamika ir perkrovimai – irgi įspūdingi, nenusileidžiantys „F-1“ automobiliams. Čia reikalinga labai greita reakcija, puikus fizinis pasiruošimas. Todėl tikiu, kad Evaldo apsisprendimas šiais metais važiuoti ne tik žiedinėse lenktynėse, bet ir Lietuvos kartingo čempionate, padės jam siekti pačių aukščiausių rezultatų.“ – pastebi lenktynininko agentas, Lietuvos automobilių sporto legenda Valdas Jonušis.

Lietuvos kartingo čempionate E. Dzialtuvas startuos kaip „Paske Racing“ komandos pilotas, tuo tarpu žiedinės lenktynėse pilotas važiuos po ekipos „GroundWirus“ vėliava. Ir čia sės prie itin ambicingo sportinio bolido vairo.

„Sirgaliai šį nuolat kintantį ir tobulinamą automobilį tikrai yra pastebėję. Bolidas, su kuriuo planuojame startuoti, krenta į akį dėl legendinio „BMW E30“ kėbulo, tiesa, kas likę iš „BMW“ ties kėbulu ir pasibaigia – automobilis labai stipriai modifikuotas. Štai variklis yra 2,2 litro darbo tūrio iš „Audi S2“ su „Turbosystems“ turbina. Potencialas solidus – jo pajėgumas siekia 680AG. Na o toliau –  „APracing“ sportinių stabdžių sistema, „Ohlins“ amortizatoriai, sportinė pakaba. Sąrašą galima tęsti ir tęsti.“ – taip varžyboms ruošiamą automobilį pristatė Evaldas Dzialtuvas.

Šeštadienį Evaldas startuos pirmo „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ etapo lenktynėse. Šį sezoną bus šeši čempionato etapai: Anykščiuose, Vilniuje, Aukštadvaryje, Smalininkuose, Elektrėnuose ir galop vėl Anykščiuose. Na o rugpjūtį sportininkas jau startuos „Ring Challenge“ ir „Baltic Touring Cars Championship“ varžybose.