Arktyje užstrigęs šaltukas iš lenktynininkų atėmė vieną didžiausių ir smagiausių žiemos renginių Lietuvoje – „Winter Rally 2020“, tačiau LARČ naujokai Kairiai nenuleidžia rankų ir nekantriai laukia savo naujojo sezono naujoje lygoje.

Du vyriokai, nuo vaikystės svajoję važiuoti ralyje, pasiruošė šturmuoti lietuviškų lenktynių olimpą – Lietuvos automobilių ralio čempionatą (LARČ).

Susitiko „iš vakaro“

Nepažinodami vienas kito ir susitikę „iš vakaro“, nes vienas labai norėjo važiuoti, o kitas labai norėjo šturmanauti. Vairuotojas, turėjęs šturmano patirtį, o šturmanas – iš viso be patirties, ėmė ir 2019 metais laimėjo daugumą Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato (LARSČ) SG4 klasės etapų. Tai kas tie vyriokai iš kanapių?

2019 metų sezonas Karolio ir Mariaus Kairių (pavardė – tik labai smagus sutapimas) ekipažui buvo pirmasis abiems. Karolis pirmą sezoną pats valdė bolidą – prieš tai keturis metus jis buvo šturmanu. Marius pirmą kartą sėdėjo lenktyninėje mašinoje kaip šturmanas, o iki tol tik entuziastingai stebėdavo ralį iš žiūrovų zonų.

Jauni vyrai svajonės pradėjo siekti su klasikiniu „Subaru Impreza“ automobiliu. Deja, kad ir koks gražus, mielas ir širdžiai brangus buvo „Subaru“, LARČ lygai reikėjo galingesnės mašinos. Taip Kairiai persėdo į „Mitsubishi Lancer Evo IX“.

Vilties vaikinai turi daug – su tokiu automobiliu 2018 metais Giedrius Notkus ir Dalius Strižanas tapo Lietuvos ralio čempionais.

Lenktynininkams ambicijų ir tikslų 2020 metams netrūksta: įsitvirtinti pirmame Lietuvos automobilių ralio čempionato penketuke, laimėti Baltarusijos ir Ukrainos ralio etapus, išbandyti jėgas Meksikos dykumose ir aukštumose.

„Ralio draugai“

Du ambicingi vaikinai subūrė komandą „Ralio draugai“. Joje šiais metais važiuos trys ekipažai – jau minėtas Kairių, Aurimo Eidžiūno (beje, Aurimas šiam sezonui ieško šturmano, gal yra savanorių?) bei Arūno Černiaus ir elegantiškosios Jolantos  Ščiglinskienės ekipažai.

Aurimas Eidžiūnas, kaip ir Kairiai, pirmą sezoną važiuos su „Mitsubishi Lancer Evo IX“. O abiejų ekipažų „Mitsubishi“ automobilius ralio trasoms ruoš Dakaro dykumų vilkas Darius Biesevičius-Biesas. Autosporto vilkai Arūnas Černius ir Jolanta Ščiglinskienė naujam sezonui ruošia staigmenų.

„Ralio draugai“ iš tiesų labai draugiški – jau 2019 metais su šiuo vardu lenktyniavo „drageris” S. Petciulevičius, 2020 metais tęsiantis bendradarbiavimą, o taip pat prie komandos prisijungė ir 2020 metų sezone dalyvaus, žiedinių lenktynių entuziastai L. Činskis ir M. Avdejenkov.

Klubas kviečia visus, gyvenančius ir degančius meile autosportui, jungtis į klubą, dalintis idėjomis ir drauge populiarinti automobilių sportą Lietuvoje ir garsinant Tėvynės vardą autosporto renginiuose už Lietuvos ribų.