Artėjantis savaitgalis, žada sinoptikai, bus itin karštas ir saulėtas. Tačiau pati karščiausia vieta Lietuvoje, tikina šonaslydininkai, bus Kauno pašonėje, Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, kur dvi dienas vyks bene įtempčiausias Lietuvos „drifto“ čempionato etapas – „Liqui Moly UpHill Drift“.

Birželio 18-19 dienomis „Nemuno žiedo“ trasoje susikaus 70 „Semi PRO“ ir PRO šonaslydžio lygų dalyvių. Organizatoriai neslepia, laukiančios varžybos yra iššūkis visiems, važiuojantiems bent kiek silpnesne technika, mat trasos trajektorija šįsyk veda į kalną. Ir ne šiaip važiuojant tiesiai, o slystant šonu, tad automobilių išvystomas greitis čia – triženklėje skalėje, o variklių galia skaičiuojama šimtais arklio galių.

„Be to, kad trasa labai greita, ji neatleidžia klaidų“, – perspėja „Liqui Moly UpHill Drift“ organizatorius, pridurdamas, kad, greičiausiai, dar nebuvo nė vienų šonaslydžio varžybų „Nemuno žiede“, kai dėl dalyvių padarytų klaidų nebūtų nukentėję atitvarai ar neprireiktų techninės pagalbos dalyviams.

Tad ir „Semi PRO“, ir PRO lygų dalyviai penktadienį, birželio 18-ąją, treniruočių dieną, privalės išnaudoti tikslingai: nušlifuoti kiekvieną posūkį, kiekvieną kampą, kad šeštadienį, kai prasidės kvalifikacija ir įskaitiniai važiavimai, paliktų ir teisėjams ir žiūrovams kuo geresnį įspūdį.

Įleis ten, kur žiūrovų dar nėra buvę

L. Ramoška pasakoja, kad žiūrovams „Liqui Moly UpHill Drift“ leis pamatyti šonaslydį iš labai arti.

Pirmiausia, trasoje šeštadienį, birželio 19-ąją, nuo 10 iki 12 valandos kursuos autobusas, į kurį įsėdę renginio žiūrovai galės apvažiuoti visą trasą ir pasižiūrėti į viską iš tikrai arti.

Staigmena laukia tų, kurie bene karščiausias šių metų šonaslydžio varžybas nori pamatyti iš ypatingos zonos. L. Ramoška žada, kad jau ketvirtadienį varžybų naujienas sekantys aistruoliai turės pamėginti spėti ir įsigyti 10 ypatingų bilietų, suteiksiančių teisę stebėti šonaslydį nuo vadinamojo Ąžuolo posūkio.

Įprastai čia vietas skuba užsiimti fotografai, įamžinantys pačius gražiausius varžybų kadrus. Pirmą kartą renginio istorijoje čia atsiras vietos ir dešimčiai išrinktųjų, kurie ne tik matys, bet ir užuos, o gal ir pajus, šonaslydį iš labai arti.

Tiesa, sako L. Ramoška, reikėtų nepamiršti ir to, kad termometrų stulpeliai turėtų šoktelėti iki 30 laipsnių karščio, todėl žiūrovams reikia pasirūpinti kėdutėmis ir paklotais, kad sėdėti būtų patogu, o taip pat ir skėčiais, apsaugosiančiais nuo saulės. Galiausiai, vertėtų nepamiršti ir gerti kuo daugiau skysčių, kad karštis nenuvargintų.

Nebijo PRO lygos

Pasakodamas, ką trasoje išvys „Liqui Moly UpHill Drift“ žiūrovai, L. Ramoška neslėpė, kad jam džiugu matyti stiprėjančius jauniausius šonaslydininkus, kurie drąsiai žengia į pačią stipriausią, PRO, lygą.

Vienas tokių – praėjusių metų „Street“ lygos nugalėtojas Yakub Tarasevich. Pernai laurus nuskynęs vadinamojoje pradinukų lygoje, šiemet Y. Tarasevich nusprendė praleisti „Semi PRO“ lygą ir varžytis PRO.

„Ir tokių, kurie neria galvą į rimtą kilpą, yra ir daugiau. Tačiau tuo pačiu visi šonaslydininkai supranta, kad vien PRO lygos treniruotės yra triskart „kiečiau“ nei būti „Semi PRO“ lygos čempionu. Man smagu, kad jaunoji karta nebijo PRO lygos kartelės“, – džiaugėsi L. Ramoška, pridūręs, kad „Liqui Moly UpHill Drift“ PRO lygą matuosis ir tokie sportininkai, kaip Oskaras Juodis, Arūnas Paulavičius ir kiti.

Aktyvi oro erdvė ir elektra

Tai, kad laukiančios varžybos bus įspūdingos, liudija ir fotografų aktyvumas. L. Ramoška išdavė, kad „Liqui Moly UpHill Drift“ įamžinti panoro ne tik sportinę skraidyklę meistriškai valdantis ir kadrus kone iš „drifto“ bolidų „pyškinantis“ Arminas Volskis, bet ir dar šeši bepiločių skraidyklių valdytojai.

Naujienos laukia ir už trasos ribų. Praėjusiais metais „Nemuno žiedo“ trasoje visas trasos personalas važinėjosi „Beaster“ elektriniais paspirtukais, šiemet – sės ant kitokių, tačiau taip pat elektrinių transporto priemonių.

„Šiemet bandysime naujus žaislus – „Super Soco“ elektrinius motorolerius ir motociklus. Jeigu „elektra“ į autosporto aikštelę ateis dar negreit, tai bent jau trasos personalas jau dabar ja džiaugsis“, – sakė L. Ramoška.

„Liqui Moly UpHill Drift“ vyks „Nemuno žiedo“ trasoje birželio 18-19 d. Renginio treniruotės startuoja birželio 18 d., penktadienį, popiet. Birželio 19 d., šeštadienį, šonaslydžiui skirta visa diena: laukia treniruotės, kvalifikaciniai važiavimai ir varžybos. Platesnė informacija ir renginio bilietai – www.drifting.lt.