Šį savaitgalį po beveik dvejus metus trukusios pertraukos Kretingos motodrome vyko Lietuvos motobolo čempionato atidarymo rungtynės. Aikštelėje pečius surėmė Kretingos motobolo klubo pirmoji ir antroji komandos. Sekmadienį į aikštę išriedės ir jaunoji motobolo žaidėjų karta – pirmą kartą įvyks Lietuvos motobolo jaunimo čempionatas.


Kretingos motobolo klubas pasiruošimą sezonui pradėjo prieš porą mėnesių. Pasak komandos trenerio Renato Žiubrio, žaidėjai yra labai pasiilgę rungtynių.


„Pasiruošimas sezonui vyko gan sklandžiai ir be didesnių trukdžių. Į pirmąsias pratybas susirinkome paskutinę kovo mėnesio savaitę ir sistemingai ruošėmės du mėnesius. Labai laukiame sezono starto, visgi dėl pandemijos be oficialių rungtynių teko praleisti visą praėjusį sezoną, o treniruotis, bet neturėti tikrų kovų labai sunku visiems”, – komnentavo ilgametis Kretingos motobolo komandos žaidėjas ir vyriausiasis treneris Renatas Žiubrys.


„Europos čempionatas vėl nukeltas, Centrinė motobolo lyga, kurioje varžėsi Lietuvos ir Baltarusijos stipriausi motobolo klubai, taip pat neįvyks. Vienintelė likusi galimybė turėti oficialias rungtynes – Lietuvos motobolo čempionato organizavimas. Mažai galimybių, kad įvyks ir jau, galima sakyti, tradiciniai mūsų motobolo klubo organizuojami tarptautiniai motobolo turnyrai, sukviesdavę į Kretingą pajėgias Baltarusijos, Vokietijos ir Rusijos motobolo ekipas. Tad galima tvirtinti, kad mūsų sporto šaka vis dar išgyvena sąstingį”, – mintimis dalinosi R. Žiubrys.


„Turėti dvi komandas mūsų mieste, manau, yra tikrai nemažas pasiekimas. Šiuo metu turime 12 žaidėjų, kurie atstovaus pirmajai ir antrajai mūsų komandoms. Esame išsaugoję branduolį, kurį sudaro ilgamečiai žaidėjai Raimondas Alseika, Tomas Gudauskas ir Lukas Šimkus. Netrūksta ir gabaus jaunimo, kuris jau priaugo vyrų komandos lygį, – sakė R. Žiubrys. – O tikslas pirmajai komandai yra keliamas tik vienas – laimėti Lietuvos čempionatą.“


Pirmosiose rungtynėse netruko efektingų momentų. Abi komandos treniruojasi kartu, net per treniruotes netrūksta kietos kovos ir niekas nenori nusileisti. R. Žiubrys minėjo, jog sunku žaisti prieš savo antrąją komandą, nes aiškios visoas taktinės ir strateginės gudrybės.


Kalbėdamas apie Skuodo „Bartuvos“ ekipą, žaidžiantysis treneris pažymėjo, kad su skuodiškiais visada vyksta bekompromisė ir principinė kova iki paskutinių akimirkų: „Mūsų šalyje esame tik dvi komandos. Ir mūsų susidūrimai visada būna principiniai, kuriais siekiame įrodyti, kad esame stipriausi šalyje. Ne išimtis bus šis čempionatas.“


Pirmą kartą Lietuvos motobolo istorijoje įvyks ir Lietuvos jaunimo iki 18 metų amžiaus motobolo čempionatas, kuriame irgi varžysis trys komandos. Be dviejų Kretingos motobolo klubo jaunimo komandų čempionate dalyvaus ir Skuodo „Bartuvos“ jaunimas.


„Jaunimui varžybos reikalingos kaip oras. Tik jų pagalba galima tobulėti ir kaupti patirtį bei mokytis iš klaidų. Džiaugiuosi, kad turime galimybę pirmą kartą mūsų šalies motobolo istorijoje organizuoti ir jaunimo čempionatą. Dėl pandemijos ir taip negalime jaunimui suteikti tarptautinių varžybų patirties, belieka pasidžiaugti galimybę pasivaržyti vietinėse pirmenybėse,“ – kalbėjo motobolo klubo treneris.


Pirmajame Lietuvos suaugusiųjų motobolo čempionate šeštadienį, gegužės 29 d., susitiks Kretingos motobolo klubo pirmoji ir antroji komandos. Nuaidėjus varžybų finaliniam švilpukui pergalę rezultatu 2:0 šventė Kretingos pirmoji komanda.


Sekmadienį, gegužės 30 d., 15 val. Lietuvos jaunimo U18 čempionate tarpusavyje susirungs Kretingos motobolo ateitis.


Be kretingiškių Lietuvos motobolo čempionate rungtyniaus ir Skuodo „Bartuvos“ ekipa.
Čempionatas bus vykdomas dviejų ratų sistema, po jų dvi daugiausiai pergalių surinkusios ekipos tarpusavyje dar rungtyniaus didžiajame finale.