MINI automobilių šeima pasipildo nauju nariu – pirmuoju pasaulyje sportiniu kupė „MINI Paceman“.

2010 m. pristatyto koncepto vardu pavadintas septintasis MINI šeimos narys apjungs MINI būdingą išraiškingą išorės ir vidaus dizainą, sportiškumą ir vairavimo malonumą. Naujasis modelis Lietuvoje debiutuos jau šių metų kovo mėnesį.

Naujasis MINI šeimos narys sukurtas naudojant crossover „Countryman” modelio platformą, todėl šis dvejų durų keturvietis automobilis puikiai tinka tiek kasdieniam važinėjimui mieste, tiek kelionėms užmiestyje. Gamintojų teigimu, „Countryman“ platforma užtikrina „MINI Paceman“ stabilumą, patogumą ir suteikia jam panašias proporcijas.

Pirmasis MINI sportinis kupė iš kitų, visų pirma, išsiskiria išraiškingu kėbulo dizainu. Dinamiškai nuožulni stogo linija ir siaurėjantis automobilio galas su integruotu spoileriu sukuria sportišką įvaizdį, o visa galinga „MINI Paceman“ išvaizda simbolizuoja lenktyninės dvasios ir kartu universalumo, vairuojant keturių varomų ratų automobilį, kombinaciją. Nuo kitų savo šeimos narių naujasis „MINI Paceman“ taip pat siriasi ir tuo, jog pirmą kartą MINI pritaikytas horizontalus galinių lempų išdėstymas.

Pagal specialų užsakymą sukurtas interjero dizainas ir jo elementai – masyvus, horizontaliai išdėliotas prietaisų skydelis su naujais apvadais oro ventiliacijai, didelis apskritas centrinis spidometras, taip pat su naujais apvadais ir dekoratyviniais vidiniais žiedais ir kt. – sukuria tipinio MINI automobilio įspūdį.

„MINI Paceman“ viduje maloniai nuteikia ne tik pažįstamas dizainas, bet ir automobilio erdvumas. Didelės atskiros sėdynės gale garantuoja aukšto lygio komfortą, kurį papildo šoninė atrama, taip pat pakankama edvė pečiams ir galvai. Tuo tarpu įlinkimai priekinių sėdynių atlošuose suteikia daugiau erdvės kojoms. Išsiruošusiems į ilgesnes keliones pravers atlenkiamų galinių sėdynių dėka nuo 330 iki 1080 litrų padidėjanti bagažinės talpa. Patogumo suteikia ir didelis nuleidžiamas bagažinės dangtis.

Naujojo MINI sportinę dvasią pabrėžia ne tik jo dinamiškos linijos, bet ir itin galingi varikliai bei pažeminta sportinė važiuoklė. Norintys galės nemokamai pasirinkti įprastą pakabą bei važiavimo aukštį. „MINI Paceman“ pirkėjai galės rinktis iš dviejų benzininių ir dviejų dyzelinių variklių, išvystančių nuo 112 AG iki 184 AG. Visi modeliai bus siūlomi su šešių pavarų mechanine pavarų dėže, o kaip alternatyvą bus galima rinktis šešių greičių automatinę dėžę. „MINI Cooper S Paceman“, „MINI Cooper SD Paceman“ ir „MINI Cooper D Paceman“ modelius pirkėjai galės rinktis su MINI ALL4 keturių varomų ratų sistema. Standartinėje komplektacijoje taip pat yra efektyvumą užtikrinanti state-of-the-art pavarų technologija ir patobulinta ekonomiškumą didinanti technologija MINIMALISM.

Sportiniame kupė nepamiršta ir keleivių apsauga, kuria „pasirūpina“ optimizuota kėbulo struktūra ir daugybė tokių saugumo įrenginių, kaip priekinės ir šoninės oro pagalvės, šoninių uždangų oro pagalvės, tritaškiai inercijos saugos diržai, saugos diržų įtempikliai ir saugos diržų jėgos ribotuvai priekyje, taip pat ISOFIX vaikų sėdynės tvirtinimai gale ir padangų slėgio indikatorius. Visa tai gaus kiekvienas naujasis „MINI Paceman“ pirkėjas.

Malonų ir lengvą automobilio valdymą užtikrina moderni važiuoklės technologija su „MacPherson“ spyruoklių suspaudėjais, daugiasvirtė galinė pakaba ir elektrinis vairo stiprintuvas, taip pat standartinėje komplektacijoje esanti dinaminė stabilumo kontrolė (DSC) ir dinaminė traukos kontrolė (DTC), turinti pasirenkamą elektroninio diferencialo blokavimo kontrolės funkciją (EDLC). Ši funkcija yra „MINI Cooper S Paceman“, „MINI Cooper SD Paceman“ ir „MINI Cooper D Paceman ALL4“ standartinėse komplektacijose.

Naujasis „MINI Paceman“ jau pakeliui į Lietuvą, ir kovo mėnesį jį bus galima užsisakyti visuose oficialios MINI atstovės Lietuvoje UAB „Krasta Auto“ salonuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „MINI Paceman“ kaina prasidės nuo 78 390 litų.