Nissan Motor Co. direktorių taryba ketvirtadienį, lapkričio 22 d., vienbalsiai nubalsavo už Karlo Gono pašalinimą iš pirmininko posto.

Kaip praneša neįvardintas šaltinis, balsavimas buvo slaptas. Sprendimo priėmimui užteko balsų daugumos. Dabar laukiama, kol Nissan šią informaciją patvirtins oficialiai. Spėjama, kad naujuoju įmonės vadovu gali tapti Hiroto Saikava, tačiau nežinoma ar jis eis šias pareigas laikinai, ar pastoviai.

Priminsime, kad Japonijos teisėsauga pirmadienį K. Goną sulaikė 10-čiai dienų. Jis kaltinamas privalomų ataskaitų neteikimu, investitorių ir reguliatorių klaidinimu ir Nissan lėšų iššvaistymu. Japonijos žiniasklaidos teigimu, Tokijo prokuratūrą sudomino buvusio pirmininko nekilnojamas turtas Libane ir Brazilijoje, nes jis, esą, buvo įsigytas už koncerno pinigus.

  1. Gonas nuo 1996 m. užėmė vadovaujančius postus koncerne Renault. 1999, kai Renault ir Nissan sudarė aljansą, jis buvo pervestas į japonų įmonę, kur užėmė gamybos direktoriaus postą. Po metų K. Gonas tapo koncerno prezidentu ir generaliniu direktoriumi. Nuo 2005 m. jis paralelei tokias pat pareigas ėjo Renault, o nuo 2009 m. vadovavo direktorių tarybai. 2016 m. gruodį jis tapo ir Mitsubishi direktorių tarybos pirmininku.

„Financial Times“, remdamasis kitu neįvardintu šaltiniu, teigia, kad Nissan vadovybė gali pasinaudoti susidariusia padėtimi ir peržiūrėti aljanso su Renault sąlygas. Nissan pelnas maždaug 60 proc. viršija Renault pasiekimus, tačiau prancūzų įmonė aljanse turi daugiau teisių.