Sostinėje oficialiai buvo atidarytas daugiau nei 700 kv. metrų ploto salonas, prekiausiantis motociklais, keturračiais bei visais aksesuarais, skirtais motociklininkams. „Kmoto“ salonas tapo oficialiu motociklų „Royal Enfield“ bei modernių keturračių „Segway“ gamintojų atstovu Lietuvoje, o taip pat jame galima rasti krūvą kitų motociklininkams reikalingų produktų. Keliautojas Karolis Mieliauskas dalį iš parduotuvėje esančių gaminių jau yra išbandęs įvairiomis sąlygomis, o į saloną pakvietė užsukti norinčius pamatyti ypatingą ekspoziciją.

Vienas seniausių ir patikimiausių motociklų gamintojų

„Prieš porą metų apvažiavau visą Pietų Indiją „Royal Enfield“ motociklais. Indijoje važiavau nuomotais „Himalayan“ ir „Interceptor“ modeliais, kurie iki manęs jau buvo nuvažiavę po daugiau nei 70 tūkstančių kilometrų. Anaiptol ne nauji jie buvo ir nustebino, kaip už tiek nedaug pinigų galima gauti tokį patvarų motociklą.

Gamintojas šiemet švenčia 120 metų jubiliejų ir ta proga štai salonas Vilniuje. Visi perkantys gauna trijų metų garantiją be ridos apribojimo bei gamintojo užtikrinamą pagalbą kelyje. Enduro už 4 tūkstančius eurų? Vau! Kaip liaudyje sako – ir į parduotuvę, ir į sodą“, – apie motociklus pajuokaudamas kalbėjo patyręs keliautojas Karolis Mieliauskas.

Britiškas šaknis turintis gamintojas „Royal Enfield“ yra laikomas seniausiu gamintoju, nenutrūkstamai gaminančių motociklus. Anglijoje įkurta kompanija savo gamybą perkėlė į Indiją, bet prieš kelis metus Didžiojoje Britanijoje buvo atidarytas tyrimų ir vystymo centras tam, kad ten būtų pagamintas naujas, aukštus gamintojo standartus atitinkantis variklis. Modeliai „Interceptor“ ir „Continental GT“ yra sukurti Didžiojoje Britanijoje, o gaminami Indijoje.

Šis verslo modelis leidžia pirkėjui pasiūlyti itin aukšto patikimumo motociklus už prieinamą kainą. Kad šie pareiškimai nėra tik žodžiai užtikrina tai, jog pirkėjai gauna trijų metų garantiją be ridos apribojimų ir visoje Europoje galiojančią pagalbą kelyje (RSA – Road Side Assistance), kurią užtikrina gamintojas. Šia pagalba klientai gali pasinaudoti tiek gedimų ar autoįvykių atvejais kelyje, tiek, pavyzdžiui, pasibaigus ar užpylus netinkamų degalų į baką.

Didelę dalį pasaulio „Royal Enfield“ motociklais apkeliavęs Karolis Mieliauskas pasakoja, kad šio gamintojo motociklai gali būti vadinami patikima klasika už šiuolaikišką prieinamą kainą. Karolis šiais motociklais ne tik apvažiavo visą Pietų Indiją, bet praėjusiais metais su „Himalayan“ modeliu įveikė pusantro tūkstančio kilometrų Lietuvos perimetru neasfaltuotais keliais, o tokį patį modelį keliautojui taip pat teko testuoti ant užšalusio ežero Laplandijoje.

Gera žinia norintiems įsigyti motociklą lizingu yra tai, kad juos galima apdrausti „If“ kasko draudimu, kuris yra būtinas norint lizingo sąlygomis įsigyti transporto priemonę. Žinoma, kasko draudimas yra itin naudingas ir tam, kad keliaujant motociklu nereikėtų jaudintis dėl galimų nesklandumų kelyje.

Apie draudimo naudą antrina ir K. Mieliauskas: „savo saugumu rūpintis būtina, o kokybiška ir saugi apranga, ne paslaptis, kainuoja pakankamai brangiai. Motociklo kasko draudimas apima ne tik žalos atlyginimą motociklui, bet dengia ir žalą, pavyzdžiui, kritimo metu suplyšusiai striukei. Žinoma, geriau, kad neatsirastų progų pasinaudoti draudimo išmokomis, bet žinojimas, kad esi papildomai apsaugotas, leidžia jaustis ramiau“.

Modernūs gaminiai ir intriga dėl naujos Karolio kelionės

„Kmoto“ salone, kartu su jau žinomais ir savo vardą per ilgus metus užsitarnavusiais motociklų gamintojais, pardavinėjami ir jaunesnių bei itin modernių kompanijų gaminiais, o viena iš tokių tai „Segway“. Daugelis šią kompaniją pažįsta dėl riedžių, kurie naudojami ne tik pramogai, bet ir tokiems darbams kaip Lietuvos Policijos patruliavimas. Tiesa, gamintojas praplėtė savo produktų gamą ir dabar pirkėjams siūlo pirmąjį savo išmanų keturratį. Tai 570 kubinių centimetrų darbinio tūrio variklį, išvystantį net 44 AG, turintis modernaus dizaino keturratis, aprūpintas naujausiomis technologijos. Jame sumontuoti stiprūs ir ištobulinti mechaniniai mazgai šiam keturračiui leidžia būti patikimu kasdieniu pagalbininku ar įrankių pramogai. Išmaniųjų technologijų dėka telefone galima matyti visą važiavimo informaciją, o autoįvykio atveju apie tai automatiškai bus pranešta pagalbos tarnyboms.

Jau už mėnesio bus pristatytas ir Lietuvoje bus galima pamatyti pirmąjį pasaulyje hibridine pavara varomą keturratį, o kiek vėliau asortimente atsiras ir visiškai elektriniai gaminiai. Visi šie „Segway“ gaminiai yra registruojami ir norint jais važinėtis užtenka turėti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Taip pat „Kmoto“ prekiauja vienais populiariausių keturračių bei motociklų „CFMOTO“, kuriuos K. Mieliauskas jau yra bandęs važiuodamas per Suomiją link pačio šiauriausio jo taško.

„Sekantį kartą mes susitiksime visiškai netrukus įvyksiančioje kelionėje, o ten mano ryšys su keturračiais atsinaujins. Kokia bus ta kelionė kol kas palieku paslaptyje“, – nenuilstantis keliautojas sukėlė intrigą apie dar vieną jo planuojamą kelionę.

Kokybiška apranga ir ypatinga ekspozicija salone

Jau turintys motociklą ar besiruošiantys juo važinėti salone suras ir platų pasirinkimą motociklininkų aprangų bei šalmų. Jame galima rasti nuo paprastų, bet saugumą užtikrinančių aprangų iki tokių firmų kaip „Rukka“, skirtų aukščiausios kokybės ieškantiems motociklininkams. Šio gamintojo iš Suomijos rūbai pasižymi ypatingu patvarumu ir kokybe bei komfortu motociklininkui.

„Važiuojant į atšiauriausius kraštus reikėjo itin kruopščiai pasirinkti aprangą. Sužinojus šio gamintojo požiūri bei patirtį gan greitai tapo aišku, kad turiu rinktis „Rukka“ rūbus ir nei karto nesuabejojau ir nekeičiau jų. Žinoma, skirtingoms kelionėms tenka rinktis skirtingą aprangą, bet gamintojas man visada lieka vienas“, – apie savo aprangos pasirinkimą kalbėjo K. Mieliauskas.

Salone lankytojai gali išvysti Karolio motociklą, aprūpintą kailiais bei kitais patobulinimais, skirtais važiuoti itin atšiauriomis sąlygomis ir manekeną su visa apranga, kurią dėvėdamas keliautojas pasiekė šalčiausią pasaulio gyvenvietę Oymiakoną Rusijos šiaurėje.

„Jaučiausi patogiai važiuodamas spaudžiant penkiasdešimties laipsnių šalčiui, tad esu įsitikinęs, kad bet kuriai kelionei po Europą šis gamintojas taip pat turi pasiūlyti saugų ir komfortišką pasirinkimą“, – juokavo Karolis.

„Kmoto“ salonas įsikūręs Vilniuje, Vaduvos g. 3.