Karlas Gonas sulaikytas po Nissan atliko vidaus tyrimo.

Oficialiame Nissan pranešime teigiama, kad kelis mėnesius trukęs vidaus tyrimas apėmė ir atstovaujančiojo direktoriaus Grego Kelio veiklą. Koncerno teigimu, jis ir K. Gonas kelis pastaruosius metus Tokijo fondų biržai teikiamose ataskaitose tyčia įrašydavo mažesnius honorarus, negu realiai buvo išmokami K. Gonui. Taip pat abu aukšto rango darbuotojai įtariami kampanijos aktyvų naudojimu savo asmeniniams tikslams.

Nissan pabrėžia, kad vidaus tyrimo dokumentaciją jau perdavė Japonijos prokuratūrai ir yra pasirengę bendradarbiauti su tyrimu. Neoficialiais duomenimis, aljanso vadovas pats atvyko į prokuratūrą, kur ir buvo suimtas.

Televizijos kanalo NHK duomenimis, susumavus 2016-ų finansinių metų rezultatus, K. Gonas gavo maždaug 9,7 mln. JAV dolerių dydžio honorarą, tačiau oficialiose ataskaitose buvo pateikta 33 proc. mažesnė suma.

Priminsime, kad prieš kurį laiką Karlas Gonas buvo vertinamas kaip geriausias antikrizinis vadybininkas. Jam pavyko nuo bankroto išgelbėti Nissan ir Renault. Dažnai radikaliai veikęs vadovas ne kartą sulaukė profsąjungų kritikos. Pvz. gelbėdamas Renault, jis pirmiausia uždarė gamyklą Belgijoje, o vėliau atleido nemažai darbuotojų pačioje Prancūzijoje. Kita vertus, jo veikla davė apčiuopiamų rezultatų. 1997 m. Renault nustojo būti nuostolingas ir nusprendė sudaryti aljansą su Nissan.