Šeštadienį sostinės Gedimino prospektą okupavo žiedinių lenktynių meistrai ir „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai. Jie čia nerengė varžybų, o ir galingi automobiliai savo jėgos agregatų garsą parodydavo tik retsykiais. Tačiau to užteko, kad sugundytų būrius smalsuolių.

Jau trečius metus paeiliui lenktynių organizatoriai – VšĮ „Promo Events“ – sostinės širdyje surengė didžiausiu žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse tituluojamų „Aurum 1006 km lenktynių“, šiemet pradėsiančių renginio trečiąjį dešimtmetį, pristatymą.

Kieno vardas bus 21-ąsis?

 Kulminaciniu pristatymo momentu tapo pereinamosios čempionų taurės, kuria pernai džiaugėsi 20-ąsias, jubiliejines lenktynes laimėjusi „Circle K milesPlus Racing Team“ komanda ir jos sportininkai Julius Adomavičius, estas Ralf Aron ir broliai Jonas ir Ignas Gelžiniai, perdavimo ceremonija lenktynių organizatoriams.

„Kas ją į viršų kels šiemet, liepos 18-ąją, ir kurios komandos vardas bus ant jos išgraviruotas 21-ąjį kartą, – neklauskite. Tai vienas iš nedaugelio klausimų, į kuriuos neturiu atsakymo“, –   juokavo D. Jonušis.

To negalėjo pasakyti ir čempionų taurę sugrąžinęs pernykščių nugalėtojų ekipos lyderis J. Gelžinis, patikinęs, jog ir šiemet laukia graži, galbūt netgi dramatiška kova, kurios baigme, aišku, labiausiai džiaugsis pirmi kirtę lenktynių finišą.

Tačiau atiduodamas taurę D. Jonušiui, Jonas nedviprasmiškai tarstelėjo : „Šiandien čempionų taurę grąžiname tik tam, kad liepos 18-ąją ją vėl iškovotume“. 

Kas laimės čempionų taurę, bandė spėlioti ir susirinkę žiūrovai, tačiau daugumos nuomone to  prognozuoti tiesiog neįmanoma, nes daugelis vykdami į Palangą bent slaptai visgi pasvajoja apie pergalę ir jai negailės visų pastangų.

Žinoma, tokios atkaklios varžytuvės – papildoma traukos jėga žiūrovams, kurie lenktynių festivalyje visad randa mielą sau užsiėmimą. O tiems, kurie negalės atvykti į lenktynes, nusiminti irgi neverta, nes visos dienos transliaciją rengia TV6.

Beje, lenktynių uvertiūrą Gedimino prospekte stebėjo irgi ne tik jame susirinkę – pristatymą tiesiogiai transliavo tvplay.

Pristatymą pradėjo svečiai

 

Komandų pristatymą pradėjo svečiai – nuolatiniai Palangoje rengiamų lenktynių dalyviai, iš  Didžiosios Britanijos atvykęs tėvo ir sūnų Dave, Drew ir Mick Hollandų trejetas. Šįkart komanda parodė ir naujutėlaitį, lenktynių krikšto dar tebelaukiantį „Ginetta G55“ bolidą.   

Įdomios ir atsiradimo peripetijos. Prieš išsiųsdamas lenktynių dalyvio paraišką sportiškos šeimos tėvas Dave atšventė garbingą lenktynininkui 65-čio jubiliejų ir ta proga pasidovanojo sau, o kartu ir su juo lenktyniaujantiems sūnums, neeilinę dovaną – greitąjį „Ginetta G55“ bolidą .

Kupini ambicijų savo techniką atvairavo ir pernykščiai čempionai, ir greitąjį „Porsche 911“  Palangoje vairuosianti „Porsche Club Lithuania“ komanda – Arūnas Tuma, Aurelijus Rusteika, Marius Bartkus bei Mantas Janavičius, ir pernai nugalėtojams pergalę atnešusį „Porsche GT3 Cup“ perpirkusi „Dynami:t Energy by Baltic Petroleum“ ekipa su Mantu Matukaičiu priešakyje, ir kitą automobilį vairuosianti lenktynininko sesuo Aistė Matukaitytė.  

„Mūsų galimybės su daug šilto ir šalto mačiusia „Audi“ neleidžia svajoti apie absoliučią pergalę, tačiau savo klasėje būsime neminkštas riešutėlis bet kuriam varžovui“, – lenktynių spaudos centrui sakė „Intertrans“ komandos atstovas Andrejus Teras, startuosiantis kartu su Tomu Urbonavičiumi, Henriku Statkumi ir Ričardu Baubinu.

Panašią pirtį varžovams sakė ketinantys užkurti ir „Antėja.ltRacin team“, ir „Gaga Racing“, ir kitų komandų, prisistačiusių šeštadienį, sportininkai.

Patrauklios lenktynės lenktynėse

Šeštadienį pristatyti ne tik maratoninių „Aurum 1006 km lenktynių“ atstovai.

Šiltai sutikta „108 km moterų iššūkio“ lenktynėse dalyvausianti „Women‘s garage“ damų komanda, jaunimo žvilgsniai krypo į drag‘o ir drift‘o lenktynių dalyvius, kurių šiemet laukia nemažai naujovių ir išbandymų.

Ko bus vertos lenktynės, byloja vien į jų pristatymą atvykusių vardai. Ko gero neverta nė plačiau pristatinėti tikro ekstremalaus vairavimo aso Norberto Daunoravičiaus, geriau žinomo Norbe vardu, ar Ukmergės ASK komandos atstovo, PRO lygos piloto Benedikto Čirbos, automobilių sporto pradžiamokslį įgijusio iš 2004 metų šalies automobilių ralio čempiono, tėvo Evaldo, tos pačios šonaslydžio lygos piloto Roberto Lisovskio ar Pauliaus Karklelio.   

Drag‘o meistrus šeštadienį atstovavo Laimis ir savo klasės šalies čempionas Irmantas Burinskas, o pašėlusių decibelų – „Audio Freakz Lietuva dB Drago“ entuziastus – Gintas Žilevičius.

 Iš šventės – su dovanomis

 „Aurum 1006 km lenktynių“ pristatyme apsilankę žiūrovai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti parengtus automobilius, bet ir pabendrauti su lenktynininkais, šventės organizatoriais. 

Loterijų laimėtojai namo traukė nešini rėmėjų atributika pažymėtomis dovanomis ir laimėję bilietus į jau po 24 dienų prasidėsiančias lenktynes, liepos 15-18 dienomis vyksiančias Palangoje ir paženklinsiančias renginio trečiojo dešimtmečio pradžią.

Vytauto PILKAUSKO nuotraukos