Paaiškėjo, kad buvęs aljanso vadovas Karlas Gonas planavo koncerno valdybos posėdyje pakeisti Nissan vadovą.

Buvęs Renault-Nissan-Mitsubishi vadovas Karlas Gonas, prieš pat jį suimant, planavo atleisti Nissan prezidentą Chirotą Saikavą, praneša „The Wall Street Journal“.

Leidinio turima informacija, K. Gonas pakeisti dabartinį vadovą planavo siūlyti per lapkritį turėjusį vykti Nissan valdybos posėdį. Toks sprendimas buvo priimtas dėl mažėjančių Nissan pardavimų JAV ir Japonijoje surenkamų automobilių kokybės prastėjimo.

Prieš savo suėmimą, kas įvyko lapkričio 19 d., aljanso eks vadovas nuolat kartojo, kad Nissan valdyme planuoja rokiruotes. Šiuos planus jis aptarė su keletu aukštas pareigas einančių koncerno darbuotojų. Ar apie tai žinojo pats prezidentas, lieka neaišku.

Po suėmimo K. Gonas buvo atleistas iš Nissan ir Mitsubishi Motors vadovo postų. Renault vadovu jis, bent jau formaliai, išlieka.

K. Gonas ir jo bendrininkas, Nissan direktorių tarybos narys Gregas Kelis, buvo suimti Tokijo prokuratūroje lapkričio 19 d. Jie įtariami finansinėmis manipuliacijomis. K. Gonas įtariamas tuo, kad per penkerius metus deklaravo tik maždaug pusę už darbą Nissan gautų pajamų – apie 89 mln. JAV dolerių.