Kinų holdingas Geeley planuoja įsigyti dalį automobilių gamintojo Aston Martin. Dar tiksliai nežinoma, kuri akcijų dalis atiteks kinams, tačiau derybos šiuo klausimu jau vyksta.

Didžiausi dabartiniai premium automobilių gamintojo akcininkai yra italų investicinis fondas Investindustrial Advisors Ltd., (valdo 38,8 proc. akcijų), Kuveito verslininkas ir prekių ženklo valdybos narys Nadžibas Al Humaindhi (10,7 proc.) ir amerikiečių Invesco Advisers, Inc. (9,18 proc.).

Tai – ne pirmas Geely planuojamas įsigyti žinomas prekių ženklas. Jie jau valdo Lotus ir Volvo. Taip pat jų aktyvuose beveik dešimtadalis Daimler akcijų.

Kinai Aston Martin susidomėjo dėl to, legendinio prekių ženklo finansinė padėtis jau senokai kelia klausimų. Siekdama ją pagerinti praėjusiais metais įmonė dalį akcijų pardavė visiems norintiems, tačiau tai nepadėjo išspręsti pagrindinės problemos – prekių ženklo gaminamų automobilių paklausos mažėjimo.

Dėl šito įmonei jau teko peržiūrėti ir 11 proc. arba iki 6 300 automobilių sumažinti 2019 m. pardavimų prognozes. Dėl šito per pirmuosius devynis 2019 m. mėnesius įmonės nuostoliai iki mokesčių siekė 92,3 mln. svarų sterlingų (apie 100 mln. eurų).

Nepaisant sunkumų, Aston Martin neseniai pristatė savo pirmąjį „visureigį“ – modelį DBX, kurio gamybai net buvo pastatyta atskira gamykla. Panašu, kad su šiuo modeliu anglai sieja daug vilčių.