Velykoms artėjant, pats laikas planuoti šeimos pavasario atostogas. Žinoma, didelis iššūkis supakuoti nemažą kiekį reikiamų daiktų, sporto įrangą ir dar palikti vietos šeimos keturkojui draugui. „Opel“ – klasikinis pasirinkimas tiems, kam reikia daug vietos daiktams ir visam ekipažui sutalpinti leidžiantis į smagias atostogų keliones. Praktiškos funkcijos erdviame bagažo skyriuje, moderni informacijos-pramogų sistema paverčia „Astra Sports Tourer” ir „Insignia Sports Tourer” idealiu kompanionu atostogų metu ir važiuojant kasdien.

XL modeliai turi ką pasiūlyti, pvz., praktiškus ir saugumą užtikrinančius priedus, dėl to kelionės tampa atpalaiduojančios. Modernių vairuotojo pagalbinių sistemų asortimente yra neakinantys „IntelliLux LED®” matricos žibintai ir priekinio susidūrimo įspėjimo sistema su automatinio stabdymo funkcija. Su „Apple CarPlay” ir „Android Auto” suderinama „IntelliLink” informacijos ir pramogų sistema su navigacija, kuri neleis „Opel“ vairuotojams nuklysti iš kelio.

Sportiškas, ryškus „Astra Sports Tourer” ir „Insignia Sports Tourer” dizainas traukia žvilgsnį. Dar vienas svarbus dalykas – universalus „Opel“ flagmanas ir kompaktinių automobilių segmento atstovas, yra itin ekonomiški.

Daiktams gabenti daugiau nei 1665 l erdvė

Lanksčiai išdėstyta XL erdvė daiktams gabenti, tai išskirtinės abiejų „Opel“ savybės. Pvz:, „Astra Sports Tourer” sulanksčius galines sėdynes (40/20/40), pasiūlys daugiau nei 1630 l

vietos bagažui gabenti. „Insignia Sports Tourer” siūlo 35 l daugiau ir su maksimalia 1665 l erdve bagažo skyriuje, tampa nepamainomas kelionėse gabenantiems gausybę daiktų. Be to, „Opel“ savininkams nereikės teptis rankų – bagažinės dangtis atsidaro reaguodamas į  kojos judesį po galiniu buferiu.

„FlexOrganizer®” sistema, kurią sudaro šoniniai bėgeliai, atskyrimo tinkleliai, įvairūs tvirtinimo elementai leis palaikyti tvarką ir švarą bagažo skyriuje. Protingi sprendimai, tokie kaip dvipusis bagažo skyriaus kilimėlis ar vandeniui atsparūs krovinio kilimėliai, taip pat siūlomi su šiais modeliais. Keleiviai gali naudotis puodelių laikikliais ir daiktadėžėmis centrinėje konsolėje. Priekinėse duryse įrengtose daiktadėžėse tilps 1,5 l gėrimo buteliukas ar kiti reikalingi daiktai.

Visose versijose standartiškai montuojami stogo skersiniai leis gabenti dar daugiau: „Astra Sports Tourer” 75 kg, o „Insignia Sports Tourer” net 100 kg papildomo svorio. „Opel” siūlo lanksčių daiktų transportavimo sistemų, kurios leidžia sukurti papildomą erdvę. Net ir kajakai ar burlentės gali būti gabenamos ant stogo su tam tinkama greitai ir lengvai primontuojama tvirtinimo sistema. Įvairaus dydžio stogo bagažinės taip pat lengvai tvirtinamos ir nuimamos, todėl papildomi lagaminai kelionės metu nebeužims bagažinėje vietos.

Prireikus gabenti dar didesnį krovinį, galima įrengti priekabos vilkimo kablį su pagalbinėmis sistemomis, tokiomis kaip priekabos stabilumo kontrolės sistema „Trailer Stability Control“ (TSC), važiavimo įkalne pagalbinė sistema, kurios užtikrins saugumą važiuojant su priekaba. 

„Insignia Sports Tourer” papildomai galima rinktis su inovatyvia visų varomųjų ratų sistema turinčia „Twinster” sukimo momento paskirstymo funkciją. Sukimo momentas paskirstomas skirtingiems ratams, todėl užtikrinamas sukibimas staigaus posūkio metu ir važiuojant bet kokiu paviršiumi.

Atpalaiduojančios kelionės: ergonominės sėdynės ir oro kondicionierius padidina komfortą

Dėl didelių salono proporcijų, keleiviai, ypač sėdintieji antroje eilėje, galės mėgautis erdve pečių ir galvos lygyje. Vairuotoją supa prietaisų skydelis ir centrinė konsolė, visą svarbią informaciją patogu matyti, o valdiklius pasiekti, todėl pasijaučiama lyg piloto kabinoje. Be lietimui jautraus ekrano, informacijos-pramogų sistema, oro kondicionierius ir kitos vairuotojo pagalbinės funkcijos gali būti valdomos intuityviai trimis eilėmis išdėstytais mygtukais. Papildomai užsakomos ergonominės sertifikuotos sėdynės (Sveikų nugarų kampanija), turi papildomų savybių, tokių kaip reguliuojamos šoninės atramos, masažo, ventiliavimo ir atminties funkcijos, todėl ilgose kelionėse vairuotojo nugara nepavargs, o važiuojant šaltomis dienomis ar naktimis, „Astra Sports Tourer“ ir „Insignia Sports Tourer“ vairuotojui bei šalia sėdinčiam keleiviui sušalti neleis šildymo funkcija.

Priklausomai nuo pageidavimų, sėdimą ar nugaros atramos dalį galima šildyti etapais. Gale kraštinės sėdynės taip pat gali būti šildomos. Optimalią temperatūra abiejų modelių salonuose užtikrins dviejų zonų oro kondicionierius, o vairuotojas ir priekyje sėdintis keleivis temperatūrą gali pritaikyti individualiai. Papildomai užsakomas „Solar Protect®”, nuo pernelyg karštų saulės spindulių apsaugantis galinis stiklas, neleis perkaisti karštomis dienomis.

Geriausios vairuotojo pagalbinės sistemos: papildomas komfortas ir saugumas

Keliaujant su „Insignia Sports Tourer” ir „Astra Sports Tourer” bus galima atsipalaiduoti – čia montuojamos moderniausios vairuotojo pagalbinės sistemos, tokios kaip prisitaikantys „IntelliLux LED®“ matricos žibintai ir kitos. Žibintų šviesos pritaikomos prie kiekvienos situacijos ir sąlygų, o šviesų intensyvumas ir kryptis persijungia greitai ir nuosekliai. Galingi „Insignia“ LED moduliai užtikrina iki 400 m tolimesnį ilgųjų šviesų apšvietimą. „Opel“ vairuotojui užtikrinamas išskirtinis matomumas, o šviesos neakina kitų eismo dalyvių.

Išvažiavimo iš eismo juostos įspėjimo sistema su automatiniu vairo pasukimu, pakoreguoja automobilio judėjimo kryptį ir gražina jį į eismo juostą, todėl važiuoti dar saugiau. Prisitaikanti pastovaus greičio palaikymo sistema su automatinio avarinio stabdymo funkcija prie to taip pat prisideda. Ši sistema netik išlaiko pasirinktą greitį, bet ir atstumą iki priekyje esančios transporto priemonės, automatiškai didindama ar mažindama greitį. Kitos naudingos pagalbinės sistemos, galimos su „Opel Insignia Sports Tourer” yra priekinio susidūrimo įspėjimo sistema su pėsčiųjų aptikimu ir automatiniu avariniu stabdymu. Ir tai dar ne viskas, nes siūloma: automatinė automobilio statymo sistema, įspėjimo sistema važiuojant atbuline eiga, 360 laipsnių rodanti vaizdo kamera, kuri palengvina manevravimą mažose aikštelėse. Automatinė automobilio statymo sistema su priekine ir galine kamera, galima ir „Astra Sports Tourer“ modelyje.

Viskas pramogoms: smagios kelionės su „IntelliLink” informacijos ir pramogų sistema

Moderni „IntelliLink” informacijos ir pramogų sistema, užtikrinanti išskirtinį ryšį yra suderinama su „Apple CarPlay” ir „Android Auto” programomis, turi 8 colių spalvotą ekraną, o radiją, telefoną, ir navigaciją galima valdyti balso komandomis. Išmaniuosius telefonus galima pakrauti belaidžiu būdu centrinėje konsolėje.

Keleiviai sėdintys gale taip pat galės mėgautis įvairiomis pramogomis: papildomai įrengtas „FlexConnect” planšetinio kompiuterio laikiklis leis žiūrėti mėgstamus filmus kelionės metu ar žaisti kortomis ant nulekiamo „Opel FlexConnect” stalelio. Papildomai pasirenkamas asmeninis paslaugų asistentas OnStar[1] netik suteiks dar daugiau paslaugų, bet ir užtikrins puikų ryšį.

[1] Norint naudotis „OnStar“ paslaugomis  reikalinga prieiga „OnStar Europe“ Ltd. Esant mobiliojo tinklo aprėpties zonoje, galimos visos „OnStar“ paslaugos, kurios yra nemokamos 12 mėn. Mokesčiai taikomi pasibaigus bandomajam laikotarpiui. Daugiau informacijos: www.opel.lt/onstar