Ne tik vaikų globos namų auklėtiniai pamėgo tradicinius Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko kartingo turnyrus, skirtus tarptautinei vaikų gynimo dienai ir rengiamus „Plytinės“ kartodrome.

Iki šiol jau įvyko 11 tokių turnyrų, tapusių didele švente ne tik jų nugalėtojams ar prizininkams, bet ir visiems dalyviams, praturtėjusiems ne tik iki tol dar nepatirtais įspūdžiais, bet ir išsivežusiems glėbius organizatorių ir rėmėjų dovanų.

„Džiaugiuosi, jog nepaisant užsitęsusio karantino ir žmones užvaldžiusio daug didesnio savisaugos instinkto, tradicinis, jau dvyliktasis mano inicijuotas kartingo turnyras, padedant ištikimiems rėmėjams – Vilniaus miesto savivaldybei, vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigai ir kitiems, vyks ir šiemet, – sako Nepriklausomybės akto signataras E. Bičkauskas. – Tiesa, jis daug kuo skirsis nuo vykusių anksčiau ir užsitęs gerokai ilgiau – gal iki rugsėjo ar net spalio mėnesio“.

Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas kartingo turnyras, kaip jau įprasta, startuos šios šventės išvakarėse, gegužės 30-ąją, „Plytinės“ kartodrome.

Mažaisiais automobiliukais vadinami kartingai pagal iš anksto sudarytą grafiką vėl skries trasoje, tačiau šiemet čia nesivaržys lenktynininkų palaikymo komandos, neaidės tiek daug šūksnių, raginančių juos spausti akceleratoriaus pedalą.

„Tradiciniame signataro E. Bičkausko kartingo turnyre ir šiemet varžysis šalies vaikų globos namų komandos, o dėl nugalėtojų titulų susikaus 7-12, 13-14 ir 15-16 metų berniukai bei 7-14, 15-16 metų mergaitės, – pasakoja „Plytinės“ kartodromo direktorius Darius Jonušis. – Globos namų kiekvieno amžiaus grupės komandą sudarys iki penkių dalyvių, kurių kiekvienas turės teisę į vieną bandomąjį ir vieną įskaitinį važiavimą. Tad į finalą pateks tik geriausius vieno rato įveikimo laikus pademonstravę vaikai“.

Žinia, vaikus nelengva sutramdyti, kad jie nesiburtų draugėn. Ypač, kai jų gyslomis plūsta adrenalinas.

Todėl šiemet siekiant išvengti daugybės žmonių ir didelio susibūrimo, o tuo pačiu ir papildomų kontaktų,  signataro E. Bičkausko turnyras neišsiteks į vienos labai intensyvios dienos grafiką, o, kaip minėta, tęsis iki rudens.

„Plytinės“ kartodrome pagal iš anksto sudarytą grafiką kelių į finalą tą dieną ieškos tik vienų globos namų įvairių amžiaus grupių auklėtiniai, kurie ir taip kasdien kontaktuoja.

Taip rengėjai siekia išvengti bet jokių kontaktų su kito rajono ar regiono bendraamžiais pačių turnyro dalyvių labui.   

Tad greičiausiųjų susitikimas įmanomas tik renginio finale, kuris numatytas vėlų rudenį, kai klastingąjį koronavirusą, galbūt, prisiminsime tik kaip slogų sapną.

„Dar vienas patrauklesnių signataro E. Bičkausko turnyro bruožų yra tas, kad šio renginio rėmuose jau treji metai vyksta ir Vilniaus regiono rizikos grupių vaikų ir jaunimo kartingų turnyras sostinės taurei laimėti, – atkreipia dėmesį D. Jonušis. – Manau, jog glaudžiai bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe radome tinkamą būdą ne paskatinti  sportuoti jautrią jaunųjų vilniečių socialinę grupę, bet ir formuoti saugaus ir atsakingo vairavimo bei kultūringo elgesio keliuose pagrindus“.

Signataro E. Bičkausko ir kartu vykstančio sostinės savivaldybės Vilniaus regiono rizikos grupių vaikų ir jaunimo kartingų turnyrų dalyviai taps ir neeilinio įvykio liudininkais.

Mat jie bus vieni pirmųjų, kurie „Plytinės“ kartodrome suks ratus jau šviečiant naujajam septynių kvadratinių metrų ploto specialiajam LED ekranui su jame įdiegta lenktyniavimo laikų atvaizdavimo įranga, teikiančia itin naudingą informaciją.  

Šį ekraną sumontavo trasos šeimininkai, laimėję konkursą, bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis ir kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Specialistai teigia, jog LED ekranas žymiai palengvins darbą treneriams ir teisėjams, o  daugiausia naudos suteiks patiems sportininkams, kurie dar neišlipę iš kartingų galės analizuoti klaidas ir paieškoti priežasčių, įtakojančių pasirodymo rezultatus.

Šeštadienį, gegužės 30-ąją, po registracijos procedūrų paaiškės kuriems vaikų globos namų auklėtiniams bus lemta pirmiesiems pradėti tradicinį signataro E. Bičkausko turnyrą ir kas bei kada juos keis „Plytinės“ trasoje.