Gyvenimui keičiantis, dažnas megapolio ar šiai didelio miesto gyventojas automobilį, kai tai leidžia gamtinės sąlygos, iškeičia į dviratę transporto priemonę. Nepaisnt to, žmonės vis tiek lieka žmonėmis. Tai suprasdama, Čekijos valdžia, priėmė įstatymų pataisas, leidžiančias dviratininkams šiek tiek išgerti.

Pataisos numato, kad dviratininkai, važiuojantis specialiais dviračių takeliais arba 3-os klasės keliais, gali vairuoti savo transporto priemonę, jeigu alkoholio koncentracija kraujyje neviršija 0,5 promilės. Toks lygis pasiekiamas išgėrus 200 gramų vyno arba 1 litrą alaus.

Taip pat senatoriai pasiūlė sumažinti baudas už šio įstatymo nesilaikymą nuo 20 000 kronų (maždaug 800 eurų), iki 500 kronų (maždaug 20 eurų).

Pataisos buvo priimtos, nors Susiekimo bei sveikatos ministerijos tam prieštaravo. Projekto autoriai savo pasiūlymą grindė argumentais, kad padarius dviratininkams nuolaidas, sparčiau vystysis turizmas vyndarystės regionuose. Tarkim, nemažai dviračių kelių šalies Pietuose – Moravijoje, kerta Austrijos sieną ir eina toliau. Pagal dabar galiojančią tvarką, namuose išgėręs taurę vyno ir kirtęs valstybinę sieną austras rizikuoja gauti baudą.