Drauge „Rally Žemaitija 2019“ debiutavęs vairuojančioms moterims skirtas „Damų ralis“ pernai sulaukė tokio populiarumo, kad dar neatslūgus adrenalino potvyniui po pirmųjų varžybų, buvo sudėliotas ateinančių metų renginio eskizas. Tiksliau virsmo į keturių etapų, keturiuose Lietuvos regionuose idėja, kurią „Damų ralio“ architektė Ingrida Savickienė juokais pakrikštijo „trijų ketvertų projektu“ – „4regions, 4seasons, 4ladys“.

„Dvejus pastaruosius metus drauge su „Rally Žemaitija“ mes rengėme „MIS Rally“ rinkimus, suteikdavusius papildomo žavesio ir elegancijos visam lenktynių savaitgaliui. Kita vertus gimus trečiajam „Kelmės ASK“ kūdikiui – „Damų raliui“ – visoms šioms iniciatyvoms norėjosi skirti daugiau dėmesio nei mūsų komanda galėjo pavežti. Iš tiesų nuoširdžiai džiaugėmės, kaip „MIS Rally Žemaitija“ laimėjusios merginos visur ir visada reprezentavo mūsų renginį. Visgi po ilgų svarstymų nutarėm mūsų ambasadorėms padėkoti ir išleisti jas „atostogų“. Tuo pat metu tikimės, kad artimiausioje ateityje prie 2018-aisiais karūnuotos Aušros Jarmantavičienės ir pernai rinkimuose triumfavusios Rūtos Žilionytės galės prisijungti būsimo konkurso nugalėtoja. O dabar visas dėmesys svarbiausiems dalykams – pirmajam Lietuvos ralio čempionato etapui ir pusiaukelę pasieksiančiam „Damų raliui“, – sako I. Savickienė.

Iš šiais metais suplanuotų keturių „Damų ralio“ etapų pirmasis spėjo praūžti kovo pradžioje prieš pat įsigaliojant griežtosioms karantino taisyklėms. 25 merginų ekipažai varžėsi Suvalkijos regione vienu metu ir lankydamos įspūdingiausias vietas, ir spręsdamos paprastai protmūšiuose pateikiamas užduotis, ir įveikdamos klasikines vairuotojiškas rungtis kartodromuose ar slalomo trasose.

„Po kiekvieno renginio mes stengiamės susirinkti kuo daugiau pastabų, patarimų ar kritikos iš dalyvių, kad kitą kartą išvengtume klaidų ir visus dalykus atliktume dar geriau. Pirmasis šios sezono damų susibūrimas Suvalkijoje padrąsino, nes gal 90 proc. „Damų ralyje“ startavusių ekipažų mūsų komandą apdovanojo pozityviais atsiliepimais. Patys užfiksavome keletą nedidelių netikslumų maršrutų planavime ir sulaukėme bene vienintelio pageidavimo – įtraukti daugiau sportinio vairavimo rungčių. Todėl drauge su „Rally Žemaitija“ vyksiančio merginų varžybos vairuotojiškų rungčių turės dvigubai daugiau“, – prasitarė I. Savickienė.

Tačiau ši korekcija nepakeis kertinių „Damų ralio“ tikslų – suvienyti automobilių sportui neabejingas ir mėgstančias aktyviai laisvalaikį leisti merginas, suteikti papildomų galimybių susipažinti su  Lietuvos krašto istorija, geografija, atrasti kraštovaizdžio, etnokultūros, architektūros, kultūrinio paveldo perlus, stiprinti tautinio tapatumo, bendrumo su aplinka jausmą.

Kad būtent šie dalykai veža, patvirtino tiek praėjusių metų „Damų ralį“, tiek pirmąjį šiųmetį etapą laimėjusio ekipažo „Spanguolės“ pilotė Lina  Kraftė. Šiuo metu Švedijoje gyvenanti moteris pasidžiaugė iki smulkiausių detalių apgalvota programa, itin smagia renginio atmosfera ir užduotimis.

„Mūsų su Greta įspūdžiai patys geriausi. Linksmos ir originalios užduotys varžybas pavertė superine pramoga su nesuvaidintai smagia finišo švente. Į šiųmetinio „Damų ralio“ pirmąjį etapą specialiai grįžau iš Švedijos ir tikrai tą patį padarysiu prieš „Rally Žemaitija“, net jei dėl to teks dvi savaites karantinuotis“, – tikino Lina.

Paprašyta atskleisti ekipažo sėkmės receptą moteris patikino, kad jokių didelių paslapčių neturi.

„Tiesiog mes labai geros draugės. O kai šalia žmogus, su kuriuo susikalbi be žodžių ar jauti ką kada kaip pasakyti – viskas tampa paprasta. Abi su Greta turim tuos pačius pomėgius, puikiai žinom viena kitos stipriąsias puses, todėl realiai turim tik vieną rūpestį – kuriai sėsti prie vairo, nes tą itin mėgstam abi. Jei iš tiesų antrame „Damų ralio“ etape gazo spaudimo rungčių padaugės, bus tik paprasčiau pasidalinti šitą smagybę“, – entuziazmu tryško L. Kraftė.

Pristatydama kitas būsimų lenktynių detales I. Savickienė atkreipė dėmesį, kad šiais metais žemaitiškame „Damų ralio“ renginyje teks įveikti maždaug 180 kilometrų maršrutą, kuris iš esmės skirsis nuo pernykščio. Visos užduotys taip pat bus naujos, tačiau kaip ir pernai susietos su tuo, ko labiausiai reikia geram vairuotojui – greitos reakcijos, koordinacijos, tikslumo, loginio mąstymo ir gebėjimo improvizuoti.

Beje, greta pagrindinių užduočių „Damų ralyje“ bus oficialiai vertinamas ekipažų stilius bei kūrybiškumas. Šioje srityje organizatoriams talkins aktyvi visuomenininkė ir stiliaus mentorė Inga Budrienė. Išradingiausių merginų lauks specialus prizas – visom įmanom pajūrio pramogom inkrustuotas savaitgalis Palangoje.

Trečiasis „Damų ralio“ etapas Dzūkijoje  numatytas rugsėjo 26 dieną ir vyks drauge su „Rally Druskininkai 2020“. Moteris skirtų lenktynių seriją vainikuosiantis ketvirtasis etapas planuojamas žiemą Aukštaitijos regione gruodžio 5 dieną.