Ką tik pasauliui pristatytas naujos kartos „Volvo V60“ šiuo metu eksponuojamas ne tik Ženevos automobilių parodoje, bet ir čia, „Volvo“ salone, Vilniuje.

„Volvo V60“ – šeimai pritaikytas puikios išvaizdos ir kasdienių praktiškų savybių derinys. Retas automobilių gamintojas gali pasigirti tokia ilga praktiškų ir patikimų šeimyninių universalų gaminimo istorija, tad naujasis vidutinio dydžio, „Premium“ klasės, penkerių durelių automobilis ne tik tęsia tradiciją, bet ir nustato naujus standartus.

Naujasis „Volvo V60“ pagamintas naudojant tą pačią „Volvo Cars“ SPA (angl. Scalable Product Architecture) platformą, kurią turi ir itin daug gerų įvertinimų pelnęs „Volvo XC60“ bei visi pasaulyje rekordinį pardavimą pasiekiantys 90-osios serijos „Volvo“ automobiliai.

Naujasis universalas išsiskiria rafinuotu ir itin erdviu salonu, pažangia multimedijos sistema su maksimaliomis jungiamumo galimybėmis, naujausiomis „Volvo Cars“ vairuotojo pagalbinėmis sistemomis bei saugumo technologijomis.

„Volvo Cars“ yra paskelbę, kad nuo 2019 metų visus jų automobilius bus galima įsigyti ir su elektros pavara, tad naujasis „Volvo V60“ galimas su dviem iš tinklo įkraunamomis hibridinėmis jėgainėmis – 340 AG T6 „Twin Engine AWD“ arba 390 AG T8 „Twin Engine AWD“ iš tinklo įkraunamais benzininiais hibridais.

Taip pat galima rinktis ir modelius su T5 arba T6 benzininiu varikliu ir versijas su D3 arba D4 dyzeliniu motoru.

Metai iš metų „Volvo Cars“ vadinamas saugiausių automobilių gamintoju, tad, ko gero, niekas nenustebs sužinojęs, kad naujasis „Volvo V60“, turėdamas itin ilgą standartinės saugumo įrangos sąrašą, sustiprina lyderio pozicijas šiame segmente. Naujajame švedų gaminyje įdiegtos pažangiausios vairuotojo pagalbos sistemos, panaudotos ir „Volvo XC60“ bei kituose 90-osios serijos modeliuose.

„City Safety“ sistema su automatiniu stabdymu ir pavojaus aptikimu padeda vairuotojui išvengti galimo susidūrimo ir yra vienintelė rinkoje, galinti atpažinti pėsčiuosius, dviratininkus ir stambius gyvūnus. Taip pat „City Safety“ aktyvuoja stabdžius, siekiant išvengti galimo susidūrimo.

„Pilot Assist“ sistema, padedanti vairuoti, įsibėgėti ir stabdyti keliuose su eismo juostų žymėjimu ir važiuojant iki 130 km/h greičiu, buvo atnaujinta patobulinus važiavimą posūkiuose. Taip pat „Volvo V60“ turi apsaugojimo nuo nuvažiavimo nuo kelio, priešpriešinio susidūrimo ir kitas pagalbines sistemas, papildomai galima užsisakyti perspėjimo apie iš šono atvažiuojančius automobilius su automatiniu stabdymu sistemą, taip dar labiau padidinant automobilio keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumą.

„Volvo Cars“ multimedijos sistema „Sensus“ yra visiškai suderinama su „Apple Car Play“ ir „Android Auto“ programomis, taip vairuotojams garantuojant nepertraukiamą ryšį. Sistemai valdyti pritaikytas didelis lietimui jautrus ekranas, kuriame yra tiek automobilio funkcijų nustatymai, tiek ir navigacijos sistema, mobiliosios paslaugos ir pramogos.

Apžiūrėti naująjį V60 galima „Volvo“ automobilių centre „Sostena“ Vilniuje, Ukmergės g. 280.