„iGo2Dakar“ komanda į Dakarą keliaus smarkiai apsiginklavusi.
Žinoma, ne tiesiogine prasme – visi jos nariai, Mindaugas Plukys, Andrius Laucius ir Mantas Vilimas, gali filmuoti bei fotografuoti, o savo kuprinėse vešis nemažai įrangos. Vien objektų, kurie gali fiksuoti vaizdus, bus bent penkių skirtingų tipų.
Veiksmo kameros „GoPro“, išmanieji telefonai, dronas „DJI Mavic 2 Zoom“, veidrodiniai fotoaparatai „Canon“ bei kompaktiškos „DJI Osmo Pocket“ kameros – visa tai tilps į trijų žmonių rankinį bagažą, o didžioji dalis – ir į kasdien Dakaro ralyje nešiojamas kuprines. Kam komandai reikia tiek daug įrangos?
Kaip teigia projekto „iGo2Dakar“ vadovas M. Plukys, „Canon“ fotoaparatai yra pagrindiniai A. Lauciaus ir M. Vilimo darbo įrankiai. Jie – dideli, sunkūs, o užfiksuojamų vaizdų kokybė yra pakankama bet kokiai televizijos laidai ar dideliam plakatui.
„Didžiąją dalį medžiagos mes publikuojame internete, kur veidrodinių fotoaparatų filmavimo kokybė nebūtina. Todėl kartu su partneriais „Promaksa“ sutarėme, kad naudosime daug kompaktiškų filmuojančių daiktų – kiekvienas komandos narys turės po naujausią „GoPro 7“ veiksmo kamerą, gerą raišką turintį išmanųjį telefoną, o aš kišenėje dar nešiosiuosi naujausią „DJI Osmo Pocket“ – mažytę kamerą su trijų ašių elektroniniu stabilizatoriumi ir teleskopine lazda, kuri labai patogi filmavimui iš aukščiau“, – pasakoja M. Plukys.
Komanda Pietų Amerikoje naudos ir „DJI Mavic 2 Zoom“ droną – tiek A. Laucius, tiek M. Vilimas yra patyrę operatoriai ir dronais yra užfiksavę daugybę įspūdingų vaizdų. Tiesa, droną komanda gabens vieną – antro tiesiog nebūtų kada naudoti.
Maža, bet labai funkcionali
Komanda sutaria, kad „DJI Osmo Pocket“ bus įjungta bene dažniausiai. Kuo ji ypatinga? Visų pirma, savo dydžiu – kamera kartu su rankena telpa į kelnių kišenę, sveria vos 112 g. Ji gali filmuoti 4K raiška 60 kadrų per sekundę, ja padaromos 12 milijonų taškų turinčios nuotraukos. Kameroje integruotas trijų ašių mechaninis / elektroninis stabilizatorius. Nors ji yra ypač kompaktiška, tačiau rankenėlėje yra įmontuotas tiesioginį peržiūros vaizdą rodantis ir lietimui jautrus ekranėlis.
„Didžiausias jos privalumas – dydis. Atrodo kaip žaislinė, tačiau paėmus į ranką, tampa solidi. Rankenėlė padengta gumuotu paviršiumi – ją laikant nebaisu, kad kamera išslys tarytum koks stiklu dengtas išmanusis telefonas“, – kalbėjo „iGo2Dakar“ projekto vadovas.
Ši kamera yra pati mažiausia iš visos „Osmo“ serijos. Gamintojas, siekdamas ją sumažinti, kai kurias funkcijas turėjo pakoreguoti: pavyzdžiui, jos valdymas yra kitoks nei daugelyje DJI stabilizatorių – čia nėra vairalazdės, skirtos kameros pozicijai nustatyti. Jeigu toks funkcionalumas būtinas, galima įsigyti specialių priedą arba daug kameros funkcijų valdyti išmaniuoju telefonu.
„Nors „DJI Osmo Pocker“ turi keletą trūkumų ir nėra skirta profesionalams, tačiau ji verta dėmesio tų, kurie pradeda domėtis filmų kūrimu arba užsiima vloginimu. Filmavimo kokybė yra puiki, ji turi daugybę funkcijų, kurių neturi analogai – „ActiveTrack“ veido ar objektų išlaikymą kadre, FPV pirmojo asmens vaizdą, sujungtas panoramines nuotraukas. Be abejo, tokios išmaniosios funkcijos kaip sulėtintas filmavimas, „MotionLapse“ stabilūs pagreitinti video ir kitos leidžia ją išnaudoti patiems kūrybingiausiems žmonėms“, – teigia vaizdo įrangos technikos parduotuvės „Promaksa“ vadovas Antanas Petrauskas, vienas pirmųjų Lietuvoje išbandęs šią novatorišką kamerą.
Jo teigimu, „Osmo Pocket“ yra geriausia tokio dydžio vaizdo kamera, kurią šiuo metu galima įsigyti rinkoje. Tačiau norint visiškai išnaudoti jos galimybes, reikia įsigyti porą priedų – tuomet jos funkcionalumas prilygsta didesnėms ir daugiau sveriančioms kameroms.