Rekordinius 2018 m. pardavimus Europoje pasiekęs ir tarp penkių populiariausių markių įsitvirtinęs „Dacia“ gamintojas Paryžiaus automobilių parodoje pristatė naujos kartos variklius ir naują multimedijos sistemą.

Naujasis „Dacia Duster“ nuo šiol siūlomas su nauju, galingu turbobenzininiu varikliu. Naujas benzininis motoras turi aliumininį bloką su ypatingu vidinių cilindrų sienelių padengimu, užtikrinančiu geresnį aušinimą ir žymiai geresnes variklio savybes. Tiesioginio įpurškimo turbobenzininis variklis pasižymi itin maža tarša ir komplektuojamas su kietųjų benzino dalelių „GPF“ filtru.

Naujasis „Duster“ „1.3 TCe“ motoras galimas dvejose skirtingose versijose: pasiekiantis 130 AG (96 kW), esant 5000 aps./min. ir 240 Nm (esant 1500 aps./min.) arba 150 AG (110 kW), esant 5250 aps./min. ir 250 Nm (esant 1600 aps./min.). Naujieji turbobenzininiai varikliai bus komplektuojami tiek modeliuose su priekiniais varančiaisiais ratais, tiek ir su visų ratų pavara (nuo 2019 m. vidurio).

Taip pat nuo 2018 m. pabaigos „Duster“ bus komplektuojamas su nauja „Media Nav Evolution“ navigacijos sistema. Ji turės „Android Auto“ ir „Apple Car Play“ sąsajas, taip pat patogesnį meniu naršymą ir greičiau į paspaudimus reaguojantį ekraną.

Pirmąjį 2018 metų pusmetį „Dacia“ pasiekė geriausius pardavimus istorijoje, o vien tik Prancūzijoje pardavimai padidėjo 20,8 proc. (palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai) ir yra trečia pagal populiarumą markė tarp privačių pirkėjų Prancūzijoje. Europoje per pirmuosius šešis mėnesius „Dacia“ pardavė 281 206 automobilius (+14,6 %), o markė yra tarp 5 populiariausių, kurias įsigyja privatūs pirkėjai.