Naujasis „Dacia Duster“ pelnė prestižinio Latvijos metų automobilio konkurso apdovanojimą „4×4 Metų automobilis“.

Tai yra dėsningas šio modelio įvertinimas, kadangi naujasis „Dacia Duster“ savyje apjungia tikro SUV automobilio komfortą ir pravažumą už šokiruojančiai mažą, vos nuo 9 990 eurų prasidedančią kainą.

2017 m. „Dacia“ markė šventė 50-ies metų jubiliejų, o tų pačių metų rugsėjo mėnesį Frankfurto automobilių parodoje pristatė naujos kartos „Dacia Duster“ modelį.

Naujasis „Dacia Duster“ išsiskiria tokiu pačiu puikiu pravažumu bekelėje, kokiu pasižymėjo ir itin populiarus jo pirmtakas. 4,34 m ilgio ir 1,80 m pločio automobilio su 210 mm prošvaisa įvažiavimo į įkalnę ir nuvažiavimo kampai atitinkamai siekia 30° ir 34°, išilginio pravažumo kampas yra 21°.

Važiavimas keliu ir bekele
Naujajame „Dacia Duster“ sumontuotas visiškai naujas elektrinis vairo stiprintuvas. Jis sumažina ratų pasukimo pasipriešinimą 35 proc., o tai itin praverčia važiuojant bekele.

Taip pat automobilyje galimos keturios aplinkinio vaizdo kameros – po vieną kamerą priekyje, šonuose ir gale. Ši sistema vairuotojui leidžia stebėti aplinką aplink automobilį ir yra automatiškai aktyvuojama, kai pradedama važiuoti atbuline eiga. Aplinkinio vaizdo kameros ne tik padeda lengviau pastatyti automobilį, bet ir važiuoti siaurose vietose.

„Dacia Duster“ išsiskiria itin dideliu pravažumu bekelėje ir kalnuose. Nusileidimo nuo kalno kontrolė padeda vairuotojui palaikyti reikiamą greitį leidžiantis stačia nuokalne – sistema pati stabdo automobilį, taip užtikrinant maksimalų važiavimo stabilumą. Drauge su pajudėjimo į įkalne pagalba, abi šios sistemos žymiai palengvina važiavimą kalnuota vietove.

 Naudinga papildoma įranga

Naujasis „Duster“ turi itin daug naujos, naudingos ir patogios naudotis papildomos įrangos, kuri labai praverčia šiame SUV automobilyje.

Nuo šiol automobilyje gali būti sumontuotas vilkimo kablys, kurį, jei jis nenaudojamas, galima nuimti be jokių įrankių.

O priekiniai ir galiniai apsauginiai metaliniai lankai, kurie pritaikyti prie variklio ir galinės dalies apsaugų, ne tik apsaugos automobilio buferius, bet ir dar labiau pabrėš tvirtus naujojo „Dacia Duster“ SUV automobilio bruožus.