Liepos 15 d. didžiausiu automobilių sporto festivaliu Baltijos šalyse vadinamos „Aurum 1006 km lenktynės“ pradės trečiąjį savo dešimtmetį.

Sportininkai ir renginio organizatoriai jau baigia pasirengimo joms stadiją. Sujudimas jaučiamas ir tarp žiūrovų, priimančių galutinius sprendimus, ką veiks liepos viduryje.

„Šiomis dienomis ko gero neatsitiktinai ir mes gauname daugiau klausimų ką lenktynių miestelyje ras žiūrovai, kaip juos priimsime ir ką jie galės pamatyti, – sako pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Kreipiasi net ištikimiausi mūsų gerbėjai, nepraleidžiantys lenktynių jau dešimtmetį ir daugiau. Tuo stebėtis nederėtų, nes šiemet sumaišties įnešė netikėtas virusas, neaplenkęs ir Lietuvos“.

Pasak lenktynių organizatoriaus, neabejotinai laimės tie, kurie anksčiausiai suskubs įsigyti bilietus. Pirmiausia dėl to, kad šiemet po karantino jų bus išplatinta gerokai mažiau, nei ankstesniais metais.

Kita vertus, vėliau įsigiję bilietus žiūrovai neteks galimybės rinktis patraukliausią jiems stebėti lenktynes vietą. Mat organizatoriai griežtai koordinuos žiūrovų srautus šalia pagrindinių lenktynių trasos, kurios ilgis – beveik 3 kilometrai. Stebėjimo vietos bus suskirstytos į atskiras zonas, išdėstytas aplink visą trasą.

Saugos tarnybos į kiekvieną zoną įleis tiek žmonių, kiek reglamentuos tuo metu galiojantys, vyriausybės patvirtinti normatyvai.

Kokie bilietai turi didžiausią apklausą? Pasak organizatorių, kasmet pirmiausia išgraibstomi brangiausi – VIP bilietai, kurių skaičius šiemet dar labiau apribotas. Tokio bilieto, kurių išviso bus parduota tik 100, turėtojas įgyja teisę naudotis nemokama automobilių stovėjimo aikštele, kur, palikęs savo transporto priemonę, VIP shuttle automobiliu jis nuvežamas iki pat lenktynių VIP zonos, o kiek vėliau arba pasibaigus renginiui jis gali sugrįžti atgal.

Toks bilietas suteikia galimybę patekti ir į atskirą VIP zoną bei VIP klubą, kuriame vyksta tiesioginė lenktynių TV transliacija, bei teisę apsilankyti šeštadienio Grid Walk, iš kur turės galimybę stebėti visus lenktynininkus, išsirikiavusius trasoje prie starto linijos.

VIP bilietą turintis asmuo taip pat įgyja teisę visas varžybų dienas lankytis bendroje renginio teritorijoje, todėl nebereikia rūpintis papildomais bilietais į kitas šio renginio programoje esančias varžybas, tokias kaip drag, drift, specialias „Porsche“ klubo automobilių ir kitas lenktynes.

Populiarūs ir vienos dienos bilietai, kurių kasdien bus skirta po 500. (Priklausomai nuo situacijos šalyje, parduodamų šių ir kitų bilietų skaičius gali keistis). Vienos dienos bilietas suteikia teisę be papildomo mokesčio apsigyventi renginio teritorijoje esančiame kempinge, kur bus galima pasistatyti kemperį ar palapinę.

Iki 150-ties ribota ir super fano bilietų, teikiančių išskirtinę galimybę renginį pamatyti kitaip, serija. Toks bilietas, garantuojantis patekimą ir į PIT VIP zoną, skirtas visoms trims dienoms ir be kitų privilegijų suteikia galimybę be papildomo mokesčio apsigyventi ir lenktynių miestelio teritorijoje esančiame kempinge.

Renginio organizatoriai pastebi, jog vis didesnį populiarumą įgyja bilietai į karščiausias renginio zonas, suteikiantys galimybę stebėti lenktynes iš labai arti ar net pasijusti jų dalimi.

Mažiausiai, vos 20 bilietų, žiūrovams siūloma į Race Walk su renginio organizatoriumi, buvusiu lenktynininku, Formulės „Renault“ Europos čempionato dalyviu Dariumi Jonušiu.

Jis nudengs paslapties skraistę nuo visų varžybų užkulisių per patį „Aurum 1006 km lenktynių“ įkarštį, o ekskursija po Pit lane zoną taps įsimintina kulminacija : galėsite stebėti tikrą lenktynių veiksmą, vairuotojų keitimus, visą darbo procesą, vykstantį komandų garažuose ir kitas lenktynių peripetijas.

Pit Walk bilietas žiūrovams irgi teikia galimybę iš arčiau pamatyti lenktynes ir pajusti visą jų atmosferą. Juos įsigiję pagal tvarkaraštį galės patekti į Pit zoną, kur sportininkai ruošiasi lenktynėms ir iš kur automobiliai išvažiuoja į trasą. Būtent čia iš labai arti galima pajusti lenktynių atmosferą, pamatyti, ką komandos veikia paskutinėmis minutėmis prieš išvažiuodami į trasą, kaip sportininkai ir komandos ruošiasi varžyboms, pajausti lenktynių jaudulį.

„Kiek perfrazavę liaudies patarlę, bylojančią kad anksti kėlęs niekad nesigaili, galime drąsiai tvirtinti, jog tik laiku pasirūpinę bilietais galės patogiai stebėti liepos 15-18 dienomis Palangoje vyksiančias „Aurum 1006 km lenktynes“, – sako D. Jonušis.