Keletą pastarųjų metų moto klubų Iron X MC ir Aquila MCC organizuojamas renginys Bike X Dream vyksta toje pačioje vietoje – Panevėžyje, prie Ekrano marių – , tad abiejų klubų vyrams tenka gerokai paplušėti, kad daugeliui moto gerbėjų jau puikiai pažįstama vieta „sužibėtų naujomis spalvomis“.

Ir reikia pripažinti, kad jiems tai puikiai sekasi – kasmet renginys nustebina kažkuo nauju ir netikėtu. Tarkim šiemet, be visų naujų atrakcijų ir linksmybių, kiek aš pamenu, pirmą kartą moto renginiuose nemažai dėmesio buvo skirta tokiai socialiniai problemai, kaip saugumas keliuose. Visą penktadienį, nes, kaip jau tapo įprasta, šventė prasidėjo būtent tą dieną, kiekvienas norintis galėjo išbandyti simuliatorius, kuriuose atkuriamas staigus stabdymas transporto priemonei susidūrus su kliūtimi ir leidžiama pajusti, kokie jausmai apima automobiliui verčiantis.

Pasak simuliatorius atvežusių vyrų, jų tikslas buvo supažindinti žmones, pastarųjų nežalojant, todėl susidūrimo su „kliūtimi“ atveju kėdė judėjo tik 20 km/val. greičiu, o lėtai besiverčiančiame automobilyje galybę mūsų kasdien salone vežiojamų daiktų pakeitė saugūs plastikiniai kamuoliukai. Kai kam iš bandžiusiųjų jie pasirodė labai žaismingi, tačiau užteko įsivaizduoti, kas būtų jeigu vietoje kamuoliukų po saloną laisvai skraidytų gyvūnai, telefonai, buteliai ir kitos, nepritvirtintos gėrybės… Tikėtina, kad po tokių savęs išbandymų, ne vienas vairuotojas įpras prisisegti saugos diržus ir daiktus vežioti bagažinėje.

Taip pat, siekiant atkreipti visų gausiai susirinkusių šventės dalyvių dėmesį, prie scenos abi festivalio dienas stovėjo avarijoje pabuvojęs motociklas, o šalia stovintis karstas buvo „papuoštas“ užrašu – Nevairuok išgėręs. Labai tikėtina, kad tokios socialinės akcijos taps nuolatinėms moto reginių „dalyvėmis“, kas, tikėtina, turėtų prisidėti prie vairuotojų, ypač jaunesnių, auklėjimo ir eismo kultūros gerinimo.

Susimąstyti apie eismo kultūra buvo galima ir stebint šventės „papuošimą“ – po visą teritoriją išdėstytus tiek įprastus motociklus, tiek „frankenšteinus“ – iš įvairių dalių surinktas transporto priemones, kurios, kai kurių teigimu, kitąmet ne tik stovės kaip papuošimai, bet ir judės savarankiškai. Žinant, kokie auksarankiai yra mūsų motociklininkai, tuo abejoti netenka.

Pagrindinis penktadienio – įvadinės dienos – renginys buvo tinklinio varžybas, kurias, kaip paaiškėjo šeštadienį, vėl laimėjo šeimininkų komanda, tačiau netrūko ir kitokių pramogų. Net dviejose vietose buvo galima pašaudyti iš lankų, o vakarinę penktadienio dalį vainikavo G ogo šokėjos ir nepavargstantys didžėjai, įsikūrę… paplūdimyje. Tai buvo dar viena renginio naujovė, kuri, stebint linksmybes iš šalies, taip pat turėtų tapti įprasta renginio dalimi. Juolab, kad kilnoti didžiulius, masyvius akmeninius bokalus ar „sunkti rankeną“, grojant muzikai ir savo kūno plastiką demonstruojant žavingoms merginoms, yra žymiai smagiau, negu daryti tai tyloje…

Šeštadienis – pagrindinė X Dream diena, prasidėjo intensyviomis renginio dalyvių treniruotėmis į taikinį mėtant ne tik kirvį, bet ir kortas… Tie, kas nusprendė nedalyvauti vakaro „kovose“, galėjo apžiūrėti gausią senovinių motociklų parodą. Smagu tai, kad šiemet retro motociklai buvo ne tik „eksponatai“, bet ir renginio „dalyviai“ – vakarop jų savininkai turėjo pademonstruoti, kaip sugeba užvesti savo 30 ir daugiau metų turinčius „geležinius žirgus“ vienu užvedimo kojelės (!) išmynimu.

Antroje dienos pusėje, ne tik pro jau matytą „palapinę“, bet ir per naujai suformuotus vartus sugužėjus moto kolonoms dalyviams ir į pagrindinę aikšte tikru, Pirmojo pasaulinio karo laikotarpio šarvuočiu atvažiavus Iron X MC klubo prezidentui Laisviui, prasidėjo tikrosios linksmybės.

Pirmoji rungtis buvo tradicinė – baikeriški kėgliai, kuriems, tiesa, antri metai iš eilės naudojamas ne modernus guminis, o senas, medinis vežimo ratas. Turbūt todėl „kėglius“ numušusių rungties dalyvių skaičius nebuvo labai didelis.

Mėtyti kirvį dalyviams sekėsi kiek geriau, tačiau problema buvo ta, kad kirviu reikėjo ne tik pataikyti į taikinį, bet ir nukirsi prizą laikančią virvę. Kadangi virvė buvo gan plona, kirvis gerokai dažniau lėkė į patį prizą…

Kortų į taikinį mėtymo rungtyje netgi teko kiek palengvinti taisykles, nes, nepaisant visų rytinių treniruočių, „įsmeigti“ kortą į taikinį nebuvo taip paprasta, kaip galėjo pasirodyti iš šalies.

Nepaisant to, kad daugelis iš mūsų vaikystėje yra turėję „ragatkes“, lietuviškai vadinamas timpomis, nauja rungtis – šaudymas iš šio „ginklo“ į taikinį –, pamiršus vaikystės įgūdžius taip pat tapo iššūkių ne vienam norinčiam.

Visgi bene aršiausios kovos, ypač tada, kai dalyviai buvo tos pačios svorio kategorijos, vyko rungtyje, kurią būtų galima pavadinti – „Išlikimo žaidimu“. Rungties esmė – ne tik nutempti besispardantį priešininką į savo pusę, bet ir sugebėti pasiimti kiek tolėliau pastatytą gėrimą ir visą jį išgerti. Patikėkite, kai kitame virvės gale tave tempia tokius pat planus puoselėjantis varžovas, tai nėra lengva.

Siekiant apraminti „aistras“ ir „nuleisti garą“, po rungčių tiek dalyviai, tiek žiūrovai galėjo išsilieti, niokodami specialiai tam atvarytą transporto priemonę. Pastaroji rungtis daugelį taip užvedė, kad senutis Ford Mondeo buvo laužomas ir rungčiai pasibaigus.

Visiems kiek aprimus, įvyko paskutinė kolektyvinė rungtis – baikeriškas „krepšinis“. Niuansus praleisime, tačiau žaidimo esmė buvo tokia pat, kaip ir tikrame krepšinyje – įmesti „kamuolį į krepšį“. Kaip? Siūlau tiems, kas nebuvo, kitąmet atvykti ir pamatyti patiems…

Vėlesnis – gėrimų stūmimas -, faktiškai, buvo skirtas tik vaikinams ir vyrams, o finaliniu etapu tapo rungtis moterims ir merginoms. Beje, niekas dėl tokio skirstymo neprieštaravo, norinčių dalyvauti taip pat netrūko. 

Moto renginiai nuo seno garsėja savo muzikine dalimi. Bike X Dream netapo išimtimi. Pirmieji scenoje pasirodė svečiai iš Norvegijos – Road worn. Vėliau susirinkusiųjų aistras ne tik muzika, bet ir savo išvaizda kaitino maloniai su publika tiek koncerto metu, tiek ir po jo bendravusi atlikėja Indrė Grikšelytė, tačiau bene didžiausiu atradimu visiems tapo vaikinų grupė The Voiceless. Palangoje grojusius vaikinus atsitiktinai pastebėjo vieno iš renginio organizatorių žmona ir pakvietė į X Dream. Sprendimas pasirodė labai teisingas, nes nė vienas kitas atlikėjas tiek kartų nebuvo prašomas kartoti savo kūrinių, kaip šie, įspūdingą instrumentinę muziką grojantys, vaikinai. Smagu ir tai, kad, bent jau kol kas, jaunieji atlikėjai „nesužvaigždėjo“ ir po savo koncerto maloniai bendravo ir fotografavosi su gerbėjais.

Paskutiniai šįkart pasirodė antrus metus iš eilės grojantys kiti Norvegijos atstovai – Savage Bastards. Ekspresyviam grupės vokalistui netgi per maža buvo pagrindinė scena, todėl jis dainavo užšokęs ant kolonėlių ar nusileidęs pas žiūrovus į minią. Šiltas, paprastas, draugiškas bendravimas tiek koncertuojant, tiek ir vėliau. Šiltas, paprastas, draugiškas. Kaip ir pats X Dream, kuris… Tikrai nesibaigė, nes, pasak organizatorių tik pasibaigus vienam renginiui, jau planuojamas kitas. Tad, tradiciškai, iki susitikimo kitų metų rugpjūtį.

Pirmos dienos nuotraukų galerija.

Antros dienos nuotraukų galerija

Tekstas ir nuotraukos – V. Misevičiaus