Panašu, kad visuotinė elektrifikacijos psichozė apėmė ne visus.

Buvęs Porsche vadovas Vendelinas Videkingas tapo vokiečių startuolio MWI Micro Wave Ignition AG akcininku. Naujoji įmonė nusprendė prikelti vidaus degimo variklius „antram gyvenimui“. Jų sukurta alternatyvi užvedimo sistema leis 30 proc. sumažinti degalų sąnaudas ir iki 80 proc. išmetamųjų dujų kiekį.

MWI siūloma technologija numato, kad užvedimo sistemoje kibirkštį turėtų pakeisti impulsinė mikrobangų iškrova. Sistemos privalumas yra tame, kad ją galima pritaikyti visuose moderniuose varikliuose nekeičiant jų konstrukcijos. Dviejų cilindrų variklio bandymai pasirodė, kad degalų sąnaudos naudojant mikrobangas sumažėja 13 – 20 proc. (teoriniais skaičiavimais – iki 30 proc.), o išmetamų teršalų kiekis dėl mažesnės degimo temperatūros – iki 80 proc.

MWI jau pradėjo derybas su korėjiečių ir japonų automobilių gamintojais. Vienu iš galimų partnerių įvardinamas korėjiečių Hyundai. Taip pat spartuoliai pasirašė sutartį su „Fach Auto Tech“ komanda, dalyvaujančia Porsche Mobil 1 Supercup serijoje. Planuojama, kad mikrobangų impulso užvedimo sistema komandos automobiliuose pasirodys kitais metais.