Moterų moto klubo „Vėjų Laumės“ iniciatyva magistralėje Vilnius – Kaunas, netoli Vievio, iškils paminklas, visiems keliuose žuvusiems motociklininkams atminti simboliniu pavadinimu – „Kelio Dvasia“.

Prieš keletą metų „Vėjų Laumių“ pradėtas projektas juda link pabaigos – visi planai suderinti, aikštelė, kurioje iškils paminklas, ruošiama, o pats monumentas ir aplinkos tvarkymo darbai turėtų būti baigti iki 2017 m. rudens.

Ta proga Tarptautinę Tolerancijos dieną – lapkričio 15-ąją, į paminklo pamatus buvo įkasta simbolinė kapsulė.

Eismo įvykių statistika rodo, kad tolerancijos mūsų keliuose vis dar trūksta – toli gražu ne visi automobilių vairuotojai draugiškai ir geranoriškai žiūri į motociklininkus, todėl kiekvieni metai paženklinti žūtimis keliuose. Norisi tikėti, kad nuo vieno iš labiausiai apkrautų Lietuvos kelių puikiai matomas užbaigtas paminklas privers važiuojančius pro šalį susimąstyti ne tik apie savo ar savo transporto priemonės keleivių, bet ir apie kitų eismo dalyvių saugumą, o žūstančių keliuose dėl agresyvaus vairuotojų elgesio Lietuvoje vieną dieną išvis nebeliks.

Lėšas paminklui kelerius metus rinko klubo „Vėjų Laumės“ motociklininkės, kurių prezidentė Liudmila, naudodamasi proga nori padėkoti visiems, tiek klubams, tiek ir pavieniams asmenims, prisidėjusiems prie šios idėjos realizavimo.

Paminklo, kurio pamatai jau išlieti, projekto autorius – Arvydas Kriščiūnas, architektas ir eskizo autorius – Darius Linkevičius, skulptorius – Darius Dulinskas.

Kapsulės įkasimo dieną į vietą, kur netrukus iškils paminklas, suvažiavo Baikerių Kongreso Tarybos nariai iš beveik visų Lietuvos regionų. Prieš įkasant kapsulę, ant jos pasirašė Tarybos nariai, iniciatyvos autorė Liudmila ir V. Į. „Automagistralės“, nemažai prisidėjusios prie idėjos realizacijos, atstovai. Į šias, nedideles, bet svarbias „iškilmes“ atvyko ir darbus atliekančios įmonės „Kauno tiltai“ atstovas.

Trumpą kalbą apie būtinybę gerbti vieni kitus pasakė ir tiek surinkusiuosius, tiek ir paminklo statybos vietą palaimino Lietuvos moto visuomenei puikiai pažįstamas kunigas Algirdas Toliatas.

Dabar belieka apsišarvuoti kantrybe ir sulaukti pavasario, kada, galbūt per tradicinį, pirmąjį gegužės savaitgalį vykstantį Baikerių sezono atidarymą bus galima aplankyti aukštyn besistiebiantį ir iš tolo matomą paminklą, dar kartą primenantį apie būtinybę gerbti vieniems kitus. Ir ne tik kelyje.