Tradiciškai, paskutinį gegužės savaitgalį, jau aštuntus metus iš eilės du kauniečių moto klubai – „Steely Pegasus MC irForever Free MCC – organizavo šventę, visuomenėje žinomą kaip „Baikerių naktys“. Nors, geriau pagalvojus, šis pavadinimas ne visai tikslus, nes pati šventė prasideda dar dieną.

 

Kaip jau tapo įprasta, pirmoji šventės dalis vyko prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje. Kasmet čia buvo rengiamos motociklų slalomo varžybos, be kurių renginys neapsiėjo ir šiemet, tačiau pradžiugino, kad organizatoriai sugalvojo ir daugiau pramogų.

 Prieš pasirodant trasoje motociklams, savo sugebėjimus valdyti dvirates transporto priemones demonstravo motorolerių vairuotojai. Pastariesiems, kad būtų sunkiau ir įdomiau, trasą teko įveikti įsikandus pilna stiklinę vandens. Renginys buvo smagus, tačiau organizatoriai tikėjosi didesnio motorolerių vairuotojų entuziazmo. Visgi norisi tikėti, kad organizatoriams pavyko „pralaužti ledus“ ir kitais metais „Baikerių naktyse“ išvysime gerokai daugiau motorolerių vairuotojų, nes, kiek teko pastebėti, Laikinosios sostinės gyventojai šią transporto priemonę labai mėgsta.

baikeriu naktys 1

Apdovanojus motorolerių vairuotojus į slalomo trasą išriedėjo motociklininkai. Jiems jokių papildomų užduočių nebuvo paskirta, nes įveikti ganėtinai sudėtingą trasą tvarkingai apsukant visus išdėstytus kūgelius ir taip nebuvo labai paprasta. Varžybos buvo įtemptos, azartiškos, o geriausieji iš geriausių išsidalino įspūdingą prizinį fondą – iš viso nugalėtojams buvo skirta 1 000 eurų. Suma ne tokia jau maža, tačiau organizatoriai, suprasdami, kad pinigai yra uždirbami, o ne gaunami, dar 100 laimingųjų, pirkusių bilietus čia pat, „Urme“, grąžino pinigus.

Dar viena teigiama renginio naujovė buvo stunterių pasirodymas. Nors stebėti trasoje besiveržiančius motociklus yra įdomu, tačiau žiūrėti į stunterių atliekamus įspūdingus triukus ir nepakartojamai valdomus motociklus yra žymiai įdomiau. Tikiuosi, kad panašių pasirodymų „Baikerių naktyse“ mes išvysime ir kitais metais.

baikeriu naktys 2

Visus, susirinkusius į dieninę „Baikerių naktų“ dalį nustebino į „Urmo“ teritoriją įsukusi kolona tamsaus gymio baikerių. Pabendravus su atvykusiais paaiškėjo, kad tai – baikeriai iš Artimųjų Rytų motoklubų asociacijos „Bikers Network“, vienijančios apie 20 skirtingų šalių, tokių kaip Omanas, Kataras, Bahreinas ir pan. Išskirtinis šios asociacijos narių atributas – vienodų spalvų liemenės, kurių dešinėje pusėje puikuojasi asociacijos pavadinimas, o kairėje – klubas, kuriam priklauso vienas ar kitas baikeris. Azijos atstovai, suplanavę maždaug tris savaites truksiančią kelionę motociklais po Europą, Lietuvoje lankėsi kauniečių klubo „Moonlight Knights MC“ kvietimu.

baikeriu naktys 3

Dar vieną gausią svečių iš užsienio delegaciją – „Dieva suni“ iš Latvijos – į „Baikerių naktis“ pakvietė mūsų skaitytojams puikiai pažįstamas kariškių klubas Perkūnas MCC“. Pabendravus su svečiais iš Latvijos tapo aišku, kad šios, pirmosios „Baikerių naktys“ tikrai nebus jiems paskutinės ir labai tikėtina, kad latvių kariškių klubo narius mes nuo šiol Lietuvoje vykstančiuose renginiuose matysim gerokai dažniau.

baikeriu naktys 5

Vakarinė renginio dalis, nekintamai, jau aštunti metai iš eilės, vyko Jadagonyse įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Pušynas“. Vakarinėje dalyje taip pat netrūko geros nuotaikos ir staigmenų, apie kurias organizatoriai sąmoningai nutylėjo.

Viena naujovių buvo orientacinis ralis, kurio dalyviai išskubėjo iš Jadagonių tik atvažiavę ir grįžo po gerų 3 – 4valandų.

Pagrindinis vakarinės dalies akcentas, kaip ir anksčiau, liko „Mis biker“ rinkimai – 10 gražių, šaunių merginų kovojo dėl geriausios iš geriausių titulo, tačiau vien misių rinkimu viskas neapsiribojo.

Nuo praėjusių metų kartu rengiamas ir tarptautinis MMA turnyras „Baikerių naktų taurė 2015“, kuriam varžosi pajėgiausi Lietuvos ir užsienio šalių sportininkai. Kovos vyksta pagal MMA- MUAY-THA ir K-1 taisykles. Tokios kovos visada sulaukia didžiulio dėmesio ir audringo sirgalių, laukiančių savo mėgstamo sportininko pergalės, palaikymo. Įdomu tai, kad šiemet ringe, greta vyrų, jėgas išbandė ir dvi kovotojos merginos.

baikeriu naktys 6

Kol vieni stebėjo žiaurias kovas ringe arba grožėjosi pretendenčių į „Mis biker“ pasirodymais, kiti, vėlgi tradiciškai, galėjo susirungti komandinėse dažasvydžio varžybose. Džiugina tai, kad organzatoriai pagaliau įvertino tą faktą, jog ne visi į „Baikerių naktis“ atvyksta motociklais ar „komandomis“, tad greta komandinio pasišaudymo buvo galima išbandyti asmeninį taiklumą šaudant į taikinį. Taikliausiai šaudęs šventės dalyvis kaip ir geriausiai pasirodžiusios komandos, renginio pabaigoje buvo apdovanoti.

baikeriu naktys 8

Savo taiklumą ir sugebėjimą pataikyti į vartus, norintys galėjo išbandyti ir į gamtą perkeltoje stilizuotojo grindų riedulio aikštelėje. Nors vartai buvo ganėtinai dideli, o mušantiems niekas netrukdė, net ir iš 5 bandymų toli gražu ne visi įmušdavo įvartį.

Kiek vėliau, po to, kai visi susirinkę pasigrožėjo šunų dresūros klubo „Nuaras“ augintinių ir dresiruotojų pasirodymais, norintys galėjo išbandyti savo jėgas viena ranka keldami 50 kg svorio svarmenį. Įdomu tai, kad nugalėtojas svarmenį pakėlė net… 80 kartų.

Neliko nuskriausti ir tie, kuriems „Baikerių naktys“ labiausiai asocijuojasi su gera muzika. Pirmieji scenoje pasirodė ir gera, siautulinga nuotaika užkrėtė veteranai – „Poliarizuoti stiklai“. Stebint grupės, kuri groja jau ne pirmą dešimtmetį, pasirodymą, nejučia pradėti žavėtis šiais vyrais, kuriems energijos ir užsidegimo galėtų pavydėti ne vienas jaunesnis atlikėjas.

Ne ką prasčiau pasirodė ir muzikinę estafetę iš scenos veteranų perėmusios „Vig Roses“ merginos – Akvilė Matukaitė ir Giedrė Girnytė.

Paskutiniai scenoje, pagal išankstinius planus, turėjo pasirodyti projektas „Bon Jeans“, tačiau per šių vyrukų koncertą prasidėjo staigmenos. Iš pradžių, kartu su muzikantais scenoje pasirodė „Forever Free MCC“ klubo narys Saulius ir visi kartu atliko „Baikerių naktų“ himną. Kiek vėliau muzikantų pasirodymą papildė… „Stalker MG“ klubo narys Mustafa (artimiausiuose planuose – platesnis reportažas apie klubą „Stalker MG“). Džiugu, kad „Baikerių naktys“ tampa festivaliu, kuriame pasirodo ne tik profesionalūs dainininkai ir galima pasvajoti apie tai, kad kurį kartą scenoje išvysime jungtinę baikerių klubų narių grupę.

Per „Bon Jeans“ pasirodymo pertraukėlę buvo apdovanoti komandinių ir pavienių rungčių bei orientacinio ralio nugalėtojai, o nuskambėjus paskutiniams muzikos akordams, scenoje pasirodė visos 10 pretendenčių į „Mis biker“. Taip jau yra, kad kovoje kažkas laimi, kažkas turi pralaimėti, tad šiemet daugiausia publikos ir žiuri simpatijų sulaukė šios merginos:

„Mis biker 2015“ –  Nr. 10 Sandra Purvaneckaitė,

„1 Vice mis biker 2015“ –  Nr. 4 Gintare Zizaitė,

„2 Vice mis biker 2015“ – Nr. 7 Vaiva Gylytė ,

„Mis foto biker 2015“ – Nr. 9 Laurita Čyvaitė,

„Mis publika biker 2015“ – Nr. 1 Eglė Janukonytė.

Sveikiname nugalėtojas ir linkime nenusivilti visų likusių dalyvių, juolab, kad atminimo dovanėlėmis buvo apdovanotos visos merginos. Taip pat šiemet pirmą, bet tikėkimės, ne paskutinį kartą, „Mis biker“ be titulo, karūnos, profesionalios fotosesijos ir apsilankymo pas veido priežiūros specialistus, laimėjo ir nepamirštamą, romantišką nakvynę su vakariene „Bačkonių svetainėje“.

baikeriu naktys 9

Paprastai „Mis apdovanojimai“ yra paskutinė šventės dalis, tačiau šiemet visų laukė dar viena staigmena. Vėlyvą naktį, drąsiausia iš 11 ant scenos užlipusių žiūrovių, nuo jos nulipo nešina tikrai baikerišku prizu – motociklininkams skirta šviesą atspindinčia liemene.

Gera nuotaika, naujos pažintys, staigmenos ir netikėti atradimai – daugelis būtent tokias prisimins šiemetines „Baikerių naktis“. Organizatoriai aukštai iškėlė  „kartelę“, tad belieka jiems palinkėti jos nebenuleisti ir su nekantrumu laukti kitų metų „Baikerių naktų“, nes jos tikrai bus…

Iki susitikimo kitąmet.

 

Logo auto PRIM 2012-08-08