Ir šiemet nemenko populiarumo susilaukė tradicinės 108 km moterų iššūkio varžybos, kurias drauge  su „Aurum 1006 km lenktynėmis“ organizuojančia VšĮ „Promo events“ rengia moterų televizija TV8.

Pasak šio išimtinai damoms skirto renginio koordinatorės Jolantos Iselionienės, paraiškas dalyvauti 108 km moterų iššūkio lenktynėse jau pateikė per šešiasdešimt ekipažų. Tarp jų ne tik nuolatinės šių lenktynių dalyvės, bet ir geras pulkas aršiai nusiteikusių debiutančių.

Tuo stebėtis nederėtų, nes šiemet dailiosios lyties atstovių fiestoje, kurią, kaip ir anksčiau, budriai seks moterų televizijos TV8 kameros, yra ir viena patraukli naujovė – specialiai įvesta debiutančių įskaita, kurioje varžysis tik pirmą kartą dalyvaujančių damų ekipažai.

Ši taisyklių pataisa paskatino dėl prizų varžytis ir debiutantes.

„Prizai irgi neprošal, jie turi išliekamąją vertę, įprasminančią patirtas emocijas ir nuotykius trasoje, – sako viena iš 108 km moterų iššūkio lenktynių debiutančių, vilnietė Erika Paulė. – Tačiau ne mažiau patrauklūs ir kiti šių varžybų aspektai – plūstantis adrenalinas, kūrybinė atmosfera ir laisvės pojūtis“.

Erika platformos popup.lt, kurioje galima rasti visų aktualiausių Lietuvos mados ir dizaino kūrėjų produktus, įkūrėja, kūrybinių aktualijų erdvės puoselėtoja.  

Todėl neatsitiktinai ji į šturmanės poziciją pakvietė dar vieną kūrybingą asmenybę – fleitininkę, džiazo muzikantę Agnietę Ivanauskaitę.

Alternatyvų neteko ieškoti, nes abi vilnietes – 36 metų Eriką ir 34 m. Agnietę – jungia ir  adrenalino poreikis. Todėl merginos daug laisvalaikio valandų skiria judviejų pomėgiui – motociklams.

Lyderės pozicijos čia atitenka Agnietei, jau devynerius metus neatskiriamai nuo dviejų ratų su galingu motoru.

„Agnietė jau vairavo „Ducati“, o aš dar tik mokiausi prieš įgydama teisę valdyti motociklą, – pasakoja Erika. – Vėliau įsigijau irgi tokį pat „Ducati Monster“ ir su juo atvykau į šios markės mylėtojų susitikimą, kur mes susipažinome ir susidraugavome. Dabar abi važinėjamės pamėgtais dviem ratais. Agnietės patirtis tiesiog didesnė, todėl iš jos vis dar mokausi, nors į tokio pobūdžio lenktynes jau mielai leisčiausi ir motociklu“. 

Tačiau 108 km moterų iššūkio varžybų dalyvės, kaip ir anksčiau, tiesiausio kelio į finišą ieškos automobiliais.

popup.lt komanda startuos su 3,4 litro darbo tūrio variklį turinčiu ir bemaž 300 AG pajėgumą išvystančiu „Porsche Cayman S“ automobiliu.

Galia trykštantį debiutančių automobilį nesunku bus atpažinti iš ganėtinai margo dalyvių technikos parko.

popup.lt turi savo strateginį vizualą, todėl merginų automobilis, be abejo, spinduliuos šio ženklo atributiką.

Ne tokį galingą automobilį kaip vilnietės į 108 km moterų iššūkio lenktynes išvairuos dar vienas debiutančių ekipažas iš Žemaitijos, iš Rietavo.

Į „Škoda Octavia“ susės net penkios „Lagūna team“ komandos damos – vairuotoja Rima Šimkūnaitė, jos pirmoji navigatorė Gintarė Staponaitė-Dargevičienė, ekipažo narės Vaida Bieliauskienė, Kamilė Jocytė ir Agnė Marozienė.

Visas penkias moteris jungia ne tik bemaž tie patys pomėgiai ir laisvalaikio leidimo būdai, bet ir darbovietė – statybinė organizacija „Plungės lagūna“. Rima – projektų vadovė, jauniausioji ekipažo narė, 30-metė Kamilė – projektų koordinatorė, Vaida – juristė, Gintarė – psichologė, o Agnė rūpinasi viešaisiais pirkimais.

108 km iššūkio varžybose žemaitės pareigomis susiskirsčiusios tik sąlyginai. Visos jos mėgsta ir vairuoja automobilius, keliones, tad bet kuriuo momentu gali pakeisti viena kitą.

Nuo 2005 metų automobilį vairuojanti R. Šimkūnaitė išbandė Graikijos, Portugalijos, Italijos ir kitų šalių kelius, nekalbant jau apie Lietuvos.

O kuo šį penketuką paviliojo 108 km moterų iššūkio lenktynės?

„Esam bemaž bendraamžės, todėl lengvai randam bendrą kalbą, o laisvalaikis prie vairo visada vilioja ir žavi“, – ekipažo narės vieningos nuomonės. 

„Šiemet, kai įvesta debiutančių įskaita, varžytis bus dar įdomiau, nes daugiau ekipažų turės lygesnes galimybes, – sako R. Šimkūnaitė. – O be to šias varžybas gaubia gera aura, į jų starto ir finišo vietas susirenka būriai žiūrovų, daugiausia vyrų“.

Žiūrovų šiose moterų, kaip ir pagrindinėse „Aurum 1006 km lenktynėse“, nestigs ir šiemet. Pasiekti varžybų arenas jiems padės ir Klaipėdos autobusų parko direktoriaus Vaido Ramanausko iniciatyva.

Jo įsakymu liepos 12-18 dienomis bendrovės tolimojo susisiekimo maršrutų autobusų bilietams, įsigyjamiems bilietų kasose ir interneto svetainėje https://www.autobusubilietai.lt/, pateikus „Aurum 1006 km by Hankook“ lenktynių bilietą, bus taikoma 10 proc. nuolaida. 

Komandų ir organizatorių nuotraukos